Klasyfikacja kierowców Formuła 1 sezon 2019

Klasyfikacja kierowców Formuła 1 sezon 2019

17 marca, 2019 Wyłącz przez Marek

Klasyfikacja kierowców Formuła 1 według serwisu eF1 przyznaje punkty za ukończony wyścig. W sezonie 2019 staruje 20 kierowców. Każdy z nich, który przejedzie linię mety otrzymuje ilość punktów proporcjonalnie do miejsca, które zajął. Maksymalna ilość punktów to 20 za 1 miejsce, za 2 miejsce przyznawane jest 19 punktów, za 3 – 18 punktów itd.

Sezon 2019 od AU do DE

KierowcaZespółPkt
eF1
AUBHCNAZESMCCAFRATGBDEHU
Lewis HamiltonMercedes391192020192020202016201220
Valtteri BottasMercedes3482019192019181719181913
Max VerstappenRed Bull Racing Honda332181717171817161720162019
Charles LeclercFerrari31516181616161818191817
Sebastian VettelFerrari29917161818171919161761918
Alexander AlbonScuderia Toro Rosso Honda2437121110101366101511
Pierre GaslyRed Bull Racing Honda23110131515161311141715
Carlos SainzMcLaren Mercedes2237141315101513151616
Sergio PerezRacing Point BWT Mercedes2108111315689910510
Lando NorrisMcLaren Mercedes191915131012151112
Kimi RäikkönenAlfa Romeo Racing Ferrari19113141211746141214914
Danill KvyatScuderia Toro Rosso Honda1831191214117413186
Nico HulkenbergRenault1811478714138129
Daniel RicciardoRenault1741491215109157
Lance StrollRacing Point BWT Mercedes166127912512879174
Kevin MagnussenHaas Ferrari14415888149442138
Antonio GiovinazziAlfa Romeo Racing Ferrari1416106952851183
Romain GrosjeanHaas Ferrari1101011117514
George RussellWilliams Mercedes1035656465238105
Rober KubicaWilliams Mercedes764545433317112

Sezon 2019 od BE do AE

KierowcaZespółPkt
eF1
BEITSGRUJPMXUSBRAE
Lewis HamiltonMercedes391191817201820191420
Valtteri BottasMercedes3481819161920182017
Max VerstappenRed Bull Racing Honda33213181715182019
Charles LeclercFerrari3152020191814171718
Sebastian VettelFerrari29917820191916
Alexander AlbonRed Bull Racing Honda24316151416171616715
Pierre GaslyScuderia Toro Rosso Honda231121012713125192
Carlos SainzMcLaren Mercedes223815168131811
Sergio PerezRacing Point BWT Mercedes2101514141214111214
Lando NorrisMcLaren Mercedes191101113138141312
Kimi RäikkönenAlfa Romeo Racing Ferrari191568710178
Danill KvyatScuderia Toro Rosso Honda183145991091111
Nico HulkenbergRenault18113161111111269
Daniel RicciardoRenault174717613151510
Lance StrollRacing Point BWT Mercedes1661197101098
Kevin MagnussenHaas Ferrari144931246107
Antonio GiovinazziAlfa Romeo Racing Ferrari14112106577165
Romain GrosjeanHaas Ferrari11085964686
George RussellWilliams Mercedes1036735494
Rober KubicaWilliams Mercedes764442352