Ranking F1 1950-2019

Ranking F1 1950-2019

8 grudnia, 2019 Wyłącz przez Marek

1-150

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
2019
POZ. F1
2019
PKT. F1
2019
1.Michael Schumacher4568
2.Fernando Alonso4190
3.Lewis Hamilton41673911413
4.Kimi Räikkönen41071911243
5.Sebastian Vettel36952995240
6.Felipe Massa3521
7.Jenson Button3464
8.Rubens Barrichello3292
9.Alain Prost3155
10.Nico Rosberg2737
11.David Coulthard2704
12.Nelson Piquet2627
13.Gerhard Berger2373
14.Mark Webber2369
15.Ayrton Senna2299
16.Jarno Trulli2267
17.Riccardo Patrese2260
18.Giancarlo Fisichella2145
19.Jean Alesi2048
20.Sergio Perez20392101052
21.Nigel Mansell2038
22.Daniel Ricciardo1989174954
23.Valtteri Bottas19853482326
24.Carlos Reutemann1913
25.Mika Hakkinen1911
26.Niki Lauda1868
27.Nick Heidfeld1864
28.Ralf Schumacher1862
29.Jacques Laffite1814
30.Emerson Fittipaldi1805
31.Michele Alboreto1725
32.Thierry Boutsen1724
33.John Watson1689
34.Nico Hulkenberg16551811437
35.Graham Hill1639
36.Jody Scheckter1571
37.Jacques Villeneuve1559
38.Clay Regazzoni1550
39.Rene Arnoux1492
40.Heinz-Harald Frentzen1472
41.Damon Hill1444
42.Martin Brundle1394
43.Johnny Herbert1391
44.Romain Grosjean1374110188
45.Denny Hulme1362
46.Olivier Panis1361
47.Eddie Irvine1359
48.Max Verstappen13473323278
49.Alan Jones1330
50.Ronnie Peterson1293
51.Jackie Stewart1197
52.Heikki Kovalainen1188
53.Mario Andretti1185
54.Derek Warwick1167
55.Jochen Mass1141
56.Jacky Ickx1135
57.Jack Brabham1131
58.Elio de Angelis1122
59.Andrea de Cesaris1102
60.Keke Rosberg1101
61.Patrick Depailler1071
61.Patrick Tambay1071
63.Adrian Sutil1059
64.Juan Pablo Montoya1058
65.Kevin Magnussen10523151620
66.Jean-Pierre Jarier1040
67.James Hunt1001
68.Bruce McLaren965
69.Carlos Sainz938223696
70.Robert Kubica92476191
71.Eddie Cheever895
72.John Surtees875
72.Mika Salo875
74.Pierluigi Martini849
75.Didier Pironi843
76.Chris Amon819
77.Danill Kvyat8131831337
78.Jim Clark813
79.Marc Surer800
80.Jean-Pierre Beltoise771
81.Stefan Johansson761
82.Juan Manuel Fangio751
83.Gilles Villeneuve724
84.Dan Gurney721
85.Pastor Maldonado693
86.Jo Siffert690
87.Paul di Resta688
88.Jo Bonnier679
88.Jonathan Palmer679
90.Timo Glock678
91.Vitantonio Liuzzi669
92.Alexander Wurz663
93.Philippe Alliot649
94.Christian Klien642
95.Bruno Senna641
96.Carlos Pace636
97.Kamui Kobayashi626
98.Pedro de la Rosa607
99.Satoru Nakajima599
100.Takuma Sato594
101.Maurice Trintignant593
102.Stirling Moss590
103.Richie Ginther588
104.Marcus Ericsson578
105.Mike Hawthorn567
106.Jos Verstappen564
107.Phil Hill563
108.Francois Cevert559
109.Vittorio Brambilla551
110.Alessandro Nannini535
111.Mark Blundell533
112.Rolf Stommelen522
113.Pedro Diniz519
114.Philippe Streiff516
115.Jean-Eric Vergne510
116.Erik Comas508
117.Nino Farina503
118.Mauricio Gugelmin496
119.Vitaly Petrov493
120.Esteban Ocon492
121.Ivan Capelli485
122.Gianni Morbidelli482
123.Charles Leclerc4813154264
124.Stefano Modena479
125.Lance Stroll4571661521
126.Henri Pescarolo456
127.Derek Daly455
128.Mike Hailwood454
129.Jyrki Jarvilehto448
130.Pierre Gasly424231795
131.Alberto Ascari420
132.Bruno Giacomelli418
133.Pedro Rodriguez416
133.Aguri Suzuki416
135.Hans-Joachim Stuck415
136.Alex Caffi406
137.Esteban Gutierrez404
137.Ukyo Katayama404
139.Jochen Rindt400
140.Lorenzo Bandini393
140.Peter Revson393
142.Tom Pryce390
143.Harry Schell389
143.Christian Fittipaldi389
145.Innes Ireland365
146.Louis Rosier358
146.Nicola Larini358
148.Eric Bernard351
148.Sakon Yamamoto351
150.Howden Ganley350

151-300

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
2019
POZ. F1
2019
PKT. F1
2019
151.Sebastien Buemi346
152.Jean Behra341
153.Tony Brooks331
154.Karun Chandhok327
155.Jose Froilan Gonzalez323
156.Teo Fabi314
157.Roy Salvadori313
158.Wolfgang von Trips311
159.Luigi Villoresi310
160.Luca Badoer300
161.Brett Lunger299
162.Stoffel Vandoorne296
163.Masten Gregory293
164.Felipe Nasr292
165.Jaime Alguersuari291
166.Emanuele Pirro281
167.Tony Maggs274
168.Carel Godin de Beaufort270
168.Hector Rebaque270
168.Roberto Moreno270
168.Mike Spence270
172.Karl Wendlinger268
173.Kazuki Nakajima262
174.Gunnar Nilsson254
175.Marc Gene252
176.Christian Danner251
177.Arturo Merzario250
178.Mauro Baldi244
179.Alexander Albon243243892
180.Peter Collins240
181.Tiago Monteiro237
182.Piercarlo Ghinzani233
183.Jolyon Palmer230
183.Alessandro Zanardi230
185.Piero Taruffi229
186.Jackie Oliver224
187.Tim Schenken223
188.Ricardo Zonta219
189.Pascal Wehrlein217
190.Jim Rathmann212
190.Yannick Dalmas212
190.Cristiano da Matta212
190.Christijan Albers212
194.Wilson Fittipaldi211
195.Manfred Winkelhock205
196.Pedro Lamy204
197.Toulo de Graffenried202
198.Bertrand Gachot201
199.Olivier Grouillard199
200.Shinji Nakano198
200.Narain Karthikeyan198
202.Charles Pic194
203.Lando Norris1911911149
203.Andrea de Adamich191
205.Duane Carter186
206.Gabriele Tarquini184
207.Peter Gethin182
208.Nelson Piquet Jr.180
209.Max Chilton179
210.Jules Bianchi178
210.Rupert Keegan178
210.Chico Serra178
213.Bob Anderson173
214.Luigi Musso172
215.Luis Perez-Sala170
216.Robert Manzon166
217.Jean-Pierre Jabouille165
218.Sebastien Bourdais164
219.Harald Ertl162
220.Scott Speed161
221.Jimmy Bryan159
222.Prince Bira156
222.Raul Boesel156
224.Eddie Johnson151
224.Reine Wisell151
224.Mike Beuttler151
227.Antonio Giovinazzi1501411714
227.Olivier Gendebien150
229.Johnny Claes149
230.Mark Donohue148
231.Hans Herrmann147
232.Felice Bonetto146
232.Jan Lammers146
234.Brian Henton145
235.Richard Attwood142
236.Giancarlo Baghetti141
237.Cliff Allison140
238.Paul Russo137
239.Trevor Taylor134
240.Johnnie Parsons133
241.Roberto Mieres131
242.Brendon Hartley130
243.Toranosuke Takagi128
244.Ken Wharton127
245.Tony Bettenhausen125
246.Ricardo Rosset123
247.Gaston Mazzacane122
248.Ian Burgess121
249.Jerome d’Ambrosio119
250.Karl Kling118
251.Sam Hanks117
251.Gene Hartley117
253.Piers Courage116
254.Johnny Dumfries115
255.Eliseo Salazar114
255.Johnny Cecotto114
255.Luciano Burti114
258.Jim Hall113
259.Johnny Thomson112
259.Gijs van Lennep112
259.Patrick Neve112
262.Paco Godia110
262.Tony Brise110
262.Anthony Davidson110
265.Sergey Sirotkin109
265.Luigi Fagioli109
265.Brian Redman109
265.Guy Edwards109
265.Danny Sullivan109
270.Yves Giraud Cabantous108
270.Bob Gerard108
270.Peter Arundell108
273.Louis Chiron107
273.Stefan Bellof107
273.Michael Andretti107
273.Eugenio Castellotti107
277.Antonio Pizzonia106
278.Henry Taylor105
279.Ricardo Zunino104
279.Jan Magnussen104
281.George Russell103103200
282.Don Freeland102
283.Pascal Fabre101
283.David Brabham101
285.Rudi Fischer100
285.Bob Veith100
285.Enrique Bernoldi100
288.Helmut Marko99
288.Martin Donnelly99
288.Tarso Marques99
288.Jack McGrath99
292.Andy Linden98
292.John Love98
294.Rodger Ward97
295.Jimmy Reece96
296.David Hobbs93
296.Vic Elford93
296.Hans Binder93
296.Jean-Christophe Boullion93
300.Reg Parnell92
300.Alex Ribeiro92

302-456

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
2019
POZ. F1
2019
PKT. F1
2019
302.George Follmer91
303.Lella Lombardi90
303.Slim Borgudd90
305.Jackie Lewis89
306.Giedo van der Garde88
307.Johnny Boyd87
308.Zsolt Baumgartner86
309.Stuart Lewis-Evans84
309.Huub Rothengatter84
311.Bill Vukovich83
312.Pat Flaherty81
312.Ludovico Scarfiotti81
312.Nanni Galli81
312.Francois Hesnault81
316.Philippe Etancelin80
316.Troy Ruttman80
316.Alan Brown80
316.Bob Sweikert80
320.Jimmy Davies79
321.Will Stevens78
322.Allan McNish77
323.Andre Pilette75
324.Jimmy Daywalt73
324.Ron Flockhart73
324.Ralph Firman73
327.Umberto Maglioli72
328.Roberto Guerrero71
328.Paul Belmondo71
328.Manny Ayulo71
331.Lance Macklin69
331.Michel Leclere69
331.Olivier Beretta69
334.Pat O’Connor68
334.Bob Evans68
336.Chris Irwin67
336.Guy Ligier67
338.Art Cross66
338.Bob Christie66
340.Roberto Merhi65
340.Fred Agabashian65
340.Dave Walker65
343.Onofre Marimon64
343.Sergio Mantovani64
343.Robert Doornbos64
346.Cesare Perdisa63
346.Jack Fairman63
348.Rikky von Opel62
348.Vern Schuppan62
348.Ian Scheckter62
348.Larry Perkins62
352.Walt Faulkner61
352.Lee Wallard61
352.Mike Nazaruk61
352.Andrea Montermini61
356.Paul Goldsmith60
356.Alex Yoong60
356.Paul Frere60
359.Horace Gould59
359.Justin Wilson59
361.Peter Whitehead58
361.Giorgio Scarlatti58
361.Julian Bailey58
364.Lucien Bianchi57
364.Jean-Marc Gounon57
366.Taki Inoue56
367.Johnny Servoz-Gavin55
367.Lucas di Grassi55
367.Andre Simon55
370.Chuck Stevenson54
370.John Miles54
372.Paolo Barilla53
373.George Connor52
373.Eric Brandon52
375.Carlos Menditeguy51
375.Fabrizio Barbazza51
377.Cliff Griffith49
377.Jacques Swaters49
377.Bob Bondurant49
380.Al Herman48
380.Mike Parkes48
380.David Purley48
380.Francois Migault48
380.Corrado Fabi48
385.Consalvo Sanesi47
385.Gerino Gerini47
385.Siegfried Stohr47
388.Ricardo Rodriguez45
388.John Taylor45
390.George Eaton44
390.Renzo Zorzi44
390.Gianmaria Bruni44
393.Henry Banks43
393.Ernie McCoy43
393.Al Keller43
393.Edgar Barth43
393.Carroll Shelby43
393.Emanuele Naspetti43
399.Rio Haryanto42
399.Bill Holland42
399.Chuck Weyant42
399.Bruce Halford42
399.Willy Mairesse42
399.Allen Berg42
405.Dennis Poore41
405.Nicolas Kiesa41
407.Tony Marsh40
407.Ronnie Bucknum40
407.Silvio Moser40
407.Esteban Tuero40
411.Jerry Hoyt39
411.Ivor Bueb39
411.Ignazio Giunti39
414.Alessandro Pesenti-Rossi38
414.Giorgio Pantano38
416.Kenneth McAlpine37
416.Hermano da Silva Ramos37
416.Domenico Schiattarella37
419.Roger Laurent36
419.Dave Charlton36
419.Norberto Fontana36
422.Bill Homeier35
422.Pete Lovely35
422.Derek Bell35
422.Jo Gartner35
426.Gerhard Mitter33
426.Geoff Lees33
428.Marshall Teague32
428.George Amick32
430.Mauri Rose31
430.Alan Rees31
430.Patrick Friesacher31
433.Cecil Green30
433.Johnny McDowell30
433.Hap Sharp30
433.Hubert Hahne30
433.Eddie Keizan30
438.Bobby Ball29
438.Dick Rathmann29
438.Frank Gardner29
438.Bernd Schneider29
438.Eric van de Poele29
438.Massimiliano Papis29
444.Alexander Rossi28
444.Fred Agabashian28
444.Alfonso de Portago28
444.Moises Solana28
444.Ingo Hoffman28
449.Pierre Levegh27
449.Carl Forberg27
449.Eric Thompson27
449.Fred Wacker27
449.Jacques Pollet27
449.Lloyd Ruby27
449.Chico Landi27
456.Geoff Crossley26
456.George Fonder26
456.Jud Larson26
456.Bobby Grim26

460-641

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
2019
POZ. F1
2019
PKT. F1
2019
460.Bud Tingelstad25
460.Tony Settember25
460.Nino Vaccarella25
463.Fritz Riess24
463.Larry Crockett24
463.Luigi Piotti24
463.Brian Naylor24
463.Bill Cheesbourg24
463.A.J. Foyt24
463.Peter de Klerk24
463.Kurt Ahrens24
463.Oscar Larrauri24
472.Myron Fohr23
472.Eugene Chaboud23
472.Guy Mairesse23
472.Ken Downing23
472.Toni Ulmen23
472.Rodney Nuckey23
472.Duke Nalon23
472.Duke Dinsmore23
472.Cal Niday23
472.Jack Turner23
472.Red Amick23
472.Richard Robarts23
472.Noritake Takahara23
472.Adrian Campos23
486.Duncan Hamilton22
486.Helmut Niedermayr22
486.Jim Rigsby22
486.Theo Helfrich22
486.Wolfgang Seidel22
486.Roger Penske22
486.Toshio Suzuki22
493.Mack Hellings21
493.Joe James21
493.Don Beauman21
493.Johnnie Tolan21
493.Giulio Cabianca21
493.Jackie Olivier21
493.Masahiro Hasemi21
500.Bill Schindler20
500.Graham Whitehead20
500.Peter Hirt20
500.Hans Klenk20
500.Rudolf Krause20
500.Gino Munaron20
500.John Campbell-Jones20
500.Sam Posey20
500.Tomas Enge20
500.Franck Montagny20
510.Brian Shawe-Taylor19
510.Ernst Klodwig19
510.Leslie Marr19
510.Chuck Arnold19
510.Paul Hawkins19
510.Sam Tingle19
510.Tom Belso19
510.Danny Ongais19
518.Leslie Thorne18
518.Mike Sparken18
518.Hans Von Stuck18
518.Billy Garrett18
518.Jim McWithey18
518.Don Branson18
518.Tim Parnell18
518.Jo Schlesser18
526.Elie Bayol17
526.Alan Stacey17
526.Shorty Templeman17
526.Michael May17
526.Dieter Quester17
526.Helmuth Koinigg17
526.Torsten Palm17
526.Guy Tunmer17
526.Jean Louis Schlesser17
535.Raymond Sommer16
535.Walt Brown16
535.Charles de Tornaco16
535.Bob Scott16
535.Hermann Lang16
535.Chris Bristow16
535.Renato Pirocchi16
535.Keith Greene16
535.Skip Barber16
535.Bobby Rahal16
535.Roland Ratzenberger16
546.Spider Webb15
546.Peter Broeker15
546.Walt Hansgen15
546.John Cannon15
546.Loris Kessel15
546.Kunimitsu Takahashi15
546.Kenny Acheson15
546.Franck Lagorce15
546.Joie Chitwood15
555.Peter Walker14
555.Gino Bianco14
555.Eitel Cantoni14
555.Peter Ashdown14
555.Alberto Rodriguez Larreta14
555.Chuck Daigh14
555.Teddy Pilette14
555.Jim Crawford14
563.Toni Branca13
563.David Hampshire13
563.Walt Ader13
563.Max de Terra13
563.David Piper13
563.Heini Walter13
563.Bernard Collomb13
563.Peter Westbury13
563.Damien Magee13
563.Warwick Brown13
563.Kazuyoshi Hoshino13
563.Emilio de Villota13
575.Dorino Serafini12
575.Nello Pagani12
575.Franco Rol12
575.John Fitch12
575.Albert Scherrer12
575.Robert La Caze12
575.Colin Davis12
575.Fritz d’Orey12
575.Harry Blanchard12
575.Roberto Bonomi12
575.Neville Lederle12
575.Giacomo Russo12
575.Jonathan Williams12
575.Xavier Perrot12
575.Patrick Gaillard12
575.Gregor Foitek12
591.Tony Crook11
591.Carl Scarborough11
591.Oscar Alfredo Galvez11
591.Andre Guelfi11
591.Gerry Ashmore11
591.Peter Ryan11
591.Francois Mazet11
591.Boy Hayje11
599.Arthur Legat10
599.Jorge Daponte10
599.Maria Teresa de Filippis10
599.Nasif Estefano10
599.Hap Sharo10
599.Doug Serrurier10
599.Ian Raby10
599.Chris Lawrence10
599.Ian Ashley10
599.Philippe Adams10
599.Jean-Denis Deletraz10
599.Yuji Ide10
611.Franco Comotti9
611.Robert O’Brien9
611.Piero Drogo9
611.Bob Drake9
611.Bruce Johnstone9
611.Rob Schroeder9
611.Trevor Blokdyk9
611.Luiz Bueno9
619.Tony Gaze8
619.John Barber8
619.Johnny Mantz8
619.Ed Elisian8
619.Ernie Pieterse8
624.Frank Armi7
624.Mario de Araujo Cabral7
624.Fred Gamble7
624.Jay Chamberlain7
624.Brausch Niemann7
624.David Prophet7
624.Mike Fisher7
631.Jimmy Jackson6
631.Joe Fry6
631.Charles Pozzi6
631.Alessandro de Tomaso6
631.Giovanni Lavaggi6
636.Jan Flinterman5
636.Alberto Uria5
636.Oscar Gonzalez5
636.Mike MacDowel5
636.Ottorino Volonterio5
641.Jean Lucas2

Sezon 2019

Kierowca ZespółPkt
eF1
AUBHCNAZESMCCAFRATGBDEHU
Lewis HamiltonMercedes391192020192020202016201220
Valtteri BottasMercedes3482019192019181719181913
Max VerstappenRed Bull Racing Honda332181717171817161720162019
Charles LeclercFerrari31516181616161818191817
Sebastian VettelFerrari29917161818171919161761918
Alexander AlbonScuderia Toro Rosso Honda2437121110101366101511
Pierre GaslyRed Bull Racing Honda23110131515161311141715
Carlos SainzMcLaren Mercedes2237141315101513151616
Sergio PerezRacing Point BWT Mercedes2108111315689910510
Lando NorrisMcLaren Mercedes191915131012151112
Kimi RäikkönenAlfa Romeo Racing Ferrari19113141211746141214914
Danill KvyatScuderia Toro Rosso Honda1831191214117413186
Nico HulkenbergRenault1811478714138129
Daniel RicciardoRenault1741491215109157
Lance StrollRacing Point BWT Mercedes166127912512879174
Kevin MagnussenHaas Ferrari14415888149442138
Antonio GiovinazziAlfa Romeo Racing Ferrari1416106952851183
Romain GrosjeanHaas Ferrari1101011117514
George RussellWilliams Mercedes1035656465238105
Rober KubicaWilliams Mercedes764545433317112

2019 cz.2

KierowcaZespółPkt
eF1
BEITSGRUJPMXUSBRAE
Lewis HamiltonMercedes391191817201820191420
Valtteri BottasMercedes3481819161920182017
Max VerstappenRed Bull Racing Honda33213181715182019
Charles LeclercFerrari3152020191814171718
Sebastian VettelFerrari29917820191916
Alexander AlbonRed Bull Racing Honda24316151416171616715
Pierre GaslyScuderia Toro Rosso Honda231121012713125192
Carlos SainzMcLaren Mercedes223815168131811
Sergio PerezRacing Point BWT Mercedes2101514141214111214
Lando NorrisMcLaren Mercedes191101113138141312
Kimi RäikkönenAlfa Romeo Racing Ferrari191568710178
Danill KvyatScuderia Toro Rosso Honda183145991091111
Nico HulkenbergRenault18113161111111269
Daniel RicciardoRenault174717613151510
Lance StrollRacing Point BWT Mercedes1661197101098
Kevin MagnussenHaas Ferrari144931246107
Antonio GiovinazziAlfa Romeo Racing Ferrari14112106577165
Romain GrosjeanHaas Ferrari11085964686
George RussellWilliams Mercedes1036735494
Rober KubicaWilliams Mercedes764442352

Stare punkty

KierowcaZespółsPKT F1 AUBHCNAZESMCCAFRATGBDEHUBEITSGRUJPMXUSBRAE
Lewis HamiltonMercedes147610106101010102101064310410610
Valtteri BottasMercedes1061066106436464626104103
Max VerstappenRed Bull Racing Honda81433343231021064314106
Charles LeclercFerrari7424222446431010641334
Sebastian VettelFerrari7032443662364310662
Alexander AlbonScuderia Toro Rosso Honda /Red Bull Racing Honda211211232261
Carlos SainzMcLaren Mercedes1411122124
Pierre GaslyRed Bull Racing Honda /Scuderia Toro Rosso Honda811231
Daniel RicciardoRenault61311
Danill KvyatScuderia Toro Rosso Honda44
Kimi RäikkönenAlfa Romeo Racing Ferrari33
Lance StrollRacing Point BWT Mercedes33
Sergio PerezRacing Point BWT Mercedes211
Lando NorrisMcLaren Mercedes211
Nico HulkenbergRenault22
Antonio GiovinazziAlfa Romeo Racing Ferrari22
Kevin MagnussenHaas Ferrari11
Romain GrosjeanHaas Ferrari0
George RussellWilliams Mercedes0
Rober KubicaWilliams Mercedes0

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej. 

Stara punktacja

Od 2010 roku Formuła 1 punktowana jest według nowych zasad. Za pierwsze miejsce przyznawane jest 25 pkt., za drugie 18 pkt…. W Starej punktacji prezentujemy klasyfikację kierowców według starej punktacji czyli za 1 miejsce – 10 pkt, za 2 – 6 pkt., 3 – 4 pkt. 4 – 3 pkt., 5 – 2 pkt., 6 – 1 pkt.