Ranking F1 1950-1999

Ranking F1 1950-1999

Maj 27, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1999
POZ. F1
1999
PKT F1
1999
1.Alain Prost 3155
2.Nelson Piquet 2627
3.Gerhard Berger 2373
4.Ayrton Senna 2299
5.Riccardo Patrese 2260
6.Nigel Mansell 2038
7.Michael Schumacher 1919 156 5 44
8.Carlos Reutemann 1913
9.Niki Lauda 1868
10.Jacques Laffite 1814
11.Emerson Fittipaldi 1805
12.Jean Alesi 1778 101 16 2
13.Michele Alboreto 1725
14.Thierry Boutsen 1724
15.John Watson 1689
16.Graham Hill 1639
17.Jody Scheckter 1571
18.Clay Regazzoni 1550
19.Rene Arnoux 1492
20.Damon Hill 1444 113 12 7
21.Mika Hakkinen 1442 227 1 76
22.Martin Brundle 1394
23.Denny Hulme 1362
24.Alan Jones 1330
25.Ronnie Peterson 1293
26.Johnny Herbert 1285 106 8 15
27.Jackie Stewart 1197
28.Mario Andretti 1185
29.Derek Warwick 1167
30.Jochen Mass 1141
31.Jacky Ickx 1135
32.Jack Brabham 1131
33.Elio de Angelis 1122
34.Andrea de Cesaris 1102
35.Keke Rosberg 1101
36.Patrick Depailler 1071
36.Patrick Tambay 1071
38.Heinz-Harald Frentzen 1066 233 3 54
39.Jean-Pierre Jarier 1040
40.David Coulthard 1008 178 4 48
41.James Hunt 1001
42.Eddie Irvine 998 291 2 74
43.Bruce McLaren 965
44.Olivier Panis 916 121 15 2
45.Eddie Cheever 895
46.John Surtees 875
47.Pierluigi Martini 849
48.Didier Pironi 843
49.Rubens Barrichello 840 173 7 21
50.Chris Amon 819
51.Jim Clark 813
52.Marc Surer 800
53.Jean-Pierre Beltoise 771
54.Stefan Johansson 761
55.Juan Manuel Fangio 751
56.Gilles Villeneuve 724
57.Dan Gurney 721
58.Jacques Villeneuve 707 37
59.Jo Siffert 690
60.Jo Bonnier 679
61.Jonathan Palmer 679
61.Philippe Alliot 649
63.Carlos Pace 636
64.Satoru Nakajima 599
65.Maurice Trintignant 593
66.Stirling Moss 590
67.Richie Ginther 588
68.Mike Hawthorn 567
69.Phil Hill 563
70.Francois Cevert 559
70.Mika Salo 559 96 10 10
72.Vittorio Brambilla 551
73.Giancarlo Fisichella 547 138 9 13
74.Alessandro Nannini 535
75.Mark Blundell 533
76.Rolf Stommelen 522
77.Philippe Streiff 516
78.Erik Comas 508
79.Nino Farina 503
80.Mauricio Gugelmin 496
81.Ivan Capelli 485
82.Gianni Morbidelli 482
83.Stefano Modena 479
84.Ralf Schumacher 474 219 6 35
85.Henri Pescarolo 456
86.Derek Daly 455
87.Mike Hailwood 454
88.Jyrki Jarvilehto 448
89.Alberto Ascari 420
90.Bruno Giacomelli 418
91.Pedro Rodriguez 416
91.Aguri Suzuki 416
93.Hans-Joachim Stuck 415
94.Alex Caffi 406
95.Ukyo Katayama 404
96.Jochen Rindt 400
97.Lorenzo Bandini 393
97.Peter Revson 393
99.Tom Pryce 390
100.Harry Schell 389
100.Christian Fittipaldi 389

102-198

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1999
POZ. F1
1999
PKT F1
1999
102.Pedro Diniz 384 62 14 3
103.Innes Ireland 365
104.Louis Rosier 358
104.Nicola Larini 358
106.Eric Bernard 351
107.Howden Ganley 350
108.Alexander Wurz 344 143 13 3
109.Jean Behra 341
110.Tony Brooks 331
111.Jarno Trulli 323 124 11 7
111.Jose Froilan Gonzalez 323
113.Teo Fabi 314
114.Roy Salvadori 313
115.Wolfgang von Trips 311
116.Luigi Villoresi 310
117.Brett Lunger 299
118.Masten Gregory 293
119.Luca Badoer 289 73
120.Emanuele Pirro 281
121.Tony Maggs 274
122.Carel Godin de Beaufort 270
122.Hector Rebaque 270
122.Roberto Moreno 270
122.Mike Spence 270
126.Karl Wendlinger 268
127.Jos Verstappen 266
128.Gunnar Nilsson 254
129.Christian Danner 251
130.Arturo Merzario 250
131.Mauro Baldi 244
132.Peter Collins 240
133.Piercarlo Ghinzani 233
134.Alessandro Zanardi 230 70
135.Piero Taruffi 229
136.Jackie Oliver 224
137.Tim Schenken 223
138.Jim Rathmann 212
138.Yannick Dalmas 212
140.Wilson Fittipaldi 211
141.Manfred Winkelhock 205
142.Pedro Lamy 204
143.Toulo de Graffenried 202
144.Bertrand Gachot 201
145.Olivier Grouillard 199
146.Shinji Nakano 198
147.Andrea de Adamich 191
148.Duane Carter 186
149.Gabriele Tarquini 184
150.Peter Gethin 182
151.Rupert Keegan 178
151.Chico Serra 178
153.Bob Anderson 173
154.Luigi Musso 172
155.Luis Perez-Sala 170
156.Robert Manzon 166
157.Jean-Pierre Jabouille 165
158.Harald Ertl 162
159.Jimmy Bryan 159
160.Prince Bira 156
160.Raul Boesel 156
162.Eddie Johnson 151
162.Reine Wisell 151
162.Mike Beuttler 151
165.Olivier Gendebien 150
166.Johnny Claes 149
167.Mark Donohue 148
168.Felice Bonetto 146
168.Jan Lammers 146
170.Brian Henton 145
171.Richard Attwood 142
172.Giancarlo Baghetti 141
173.Cliff Allison 140
174.Paul Russo 137
175.Trevor Taylor 134
176.Johnnie Parsons 133
177.Roberto Mieres 131
178.Hans Herrmann 130
179.Toranosuke Takagi 128 45
180.Ken Wharton 127
181.Tony Bettenhausen 125
182.Ricardo Rosset 123
183.Ian Burgess 121
184.Marc Gene 119 119 18 1
185.Karl Kling 118
186.Sam Hanks 117
186.Gene Hartley 117
188.Piers Courage 116
189.Johnny Dumfries 115
190.Eliseo Salazar 114
190.Johnny Cecotto 114
192.Jim Hall 113
193.Johnny Thomson 112
193.Gijs van Lennep 112
193.Patrick Neve 112
196.Paco Godia 110
196.Tony Brise 110
198.Luigi Fagioli 109
198.Brian Redman 109
198.Guy Edwards 109
198.Danny Sullivan 109

202-300

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1999
POZ. F1
1999
PKT F1
1999
202.Yves Giraud Cabantous 108
202.Peter Arundell 108
204.Louis Chiron 107
204.Stefan Bellof 107
204.Michael Andretti 107
204.Eugenio Castellotti 107
208.Henry Taylor 105
209.Ricardo Zunino 104
209.Jan Magnussen 104
211.Don Freeland 102
212.Pascal Fabre 101
212.David Brabham 101
214.Rudi Fischer 100
214.Bob Veith 100
216.Helmut Marko 99
216.Martin Donnelly 99
216.Jack McGrath 99
219.Andy Linden 98
219.John Love 98
221.Rodger Ward 97
222.Jimmy Reece 96
223.David Hobbs 93
223.Vic Elford 93
223.Hans Binder 93
223.Jean-Christophe Boullion 93
227.Reg Parnell 92
227.Alex Ribeiro 92
229.George Follmer 91
230.Lella Lombardi 90
230.Slim Borgudd 90
232.Jackie Lewis 89
233.Johnny Boyd 87
234.Stuart Lewis-Evans 84
234.Huub Rothengatter 84
236.Bill Vukovich 83
237.Pat Flaherty 81
237.Ludovico Scarfiotti 81
237.Nanni Galli 81
237.Francois Hesnault 81
241.Philippe Etancelin 80
241.Troy Ruttman 80
241.Alan Brown 80
241.Bob Sweikert 80
245.Jimmy Davies 79
245.Bob Gerard 79
247.Andre Pilette 75
248.Jimmy Daywalt 73
248.Ron Flockhart 73
250.Umberto Maglioli 72
251.Roberto Guerrero 71
251.Paul Belmondo 71
251.Manny Ayulo 71
254.Lance Macklin 69
254.Michel Leclere 69
254.Olivier Beretta 69
257.Pat O’Connor 68
257.Bob Evans 68
259.Chris Irwin 67
259.Guy Ligier 67
261.Art Cross 66
261.Bob Christie 66
263.Fred Agabashian 65
263.Dave Walker 65
265.Onofre Marimon 64
265.Sergio Mantovani 64
267.Cesare Perdisa 63
267.Jack Fairman 63
269.Rikky von Opel 62
269.Vern Schuppan 62
269.Ian Scheckter 62
269.Larry Perkins 62
273.Walt Faulkner 61
273.Lee Wallard 61
273.Mike Nazaruk 61
273.Andrea Montermini 61
277.Paul Goldsmith 60
277.Paul Frere 60
279.Horace Gould 59
280.Peter Whitehead 58
280.Giorgio Scarlatti 58
280.Julian Bailey 58
283.Lucien Bianchi 57
283.Jean-Marc Gounon 57
283.Pedro de la Rosa 57 57 17 1
286.Taki Inoue 56
287.Johnny Servoz-Gavin 55
287.Andre Simon 55
289.Chuck Stevenson 54
289.John Miles 54
291.Paolo Barilla 53
292.George Connor 52
292.Eric Brandon 52
294.Carlos Menditeguy 51
294.Fabrizio Barbazza 51
296.Ricardo Zonta 50 50
297.Cliff Griffith 49
297.Jacques Swaters 49
297.Bob Bondurant 49
300.Al Herman 48
300.Mike Parkes 48
300.David Purley 48
300.Francois Migault 48
300.Corrado Fabi 48

305-387

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1999
POZ. F1
1999
PKT F1
1999
305.Consalvo Sanesi 47
305.Gerino Gerini 47
305.Siegfried Stohr 47
308.Ricardo Rodriguez 45
308.John Taylor 45
310.George Eaton 44
310.Renzo Zorzi 44
312.Henry Banks 43
312.Ernie McCoy 43
312.Al Keller 43
312.Edgar Barth 43
312.Carroll Shelby 43
312.Emanuele Naspetti 43
318.Bill Holland 42
318.Chuck Weyant 42
318.Bruce Halford 42
318.Willy Mairesse 42
318.Allen Berg 42
323.Dennis Poore 41
323.Tarso Marques 41
325.Tony Marsh 40
325.Ronnie Bucknum 40
325.Silvio Moser 40
325.Esteban Tuero 40
329.Jerry Hoyt 39
329.Ivor Bueb 39
329.Ignazio Giunti 39
332.Alessandro Pesenti-Rossi 38
333.Kenneth McAlpine 37
333.Hermano da Silva Ramos 37
333.Domenico Schiattarella 37
336.Roger Laurent 36
336.Dave Charlton 36
336.Norberto Fontana 36
339.Bill Homeier 35
339.Pete Lovely 35
339.Derek Bell 35
339.Jo Gartner 35
343.Gerhard Mitter 33
343.Geoff Lees 33
345.Marshall Teague 32
345.George Amick 32
347.Mauri Rose 31
347.Alan Rees 31
349.Cecil Green 30
349.Johnny McDowell 30
349.Hap Sharp 30
349.Hubert Hahne 30
349.Eddie Keizan 30
354.Bob Gerard 29
354.Bobby Ball 29
354.Dick Rathmann 29
354.Frank Gardner 29
354.Bernd Schneider 29
354.Eric van de Poele 29
354.Massimiliano Papis 29
361.Alfonso de Portago 28
361.Moises Solana 28
361.Ingo Hoffman 28
364.Pierre Levegh 27
364.Carl Forberg 27
364.Eric Thompson 27
364.Fred Wacker 27
364.Jacques Pollet 27
364.Lloyd Ruby 27
364.Chico Landi 27
371.Geoff Crossley 26
371.George Fonder 26
371.Jud Larson 26
371.Bobby Grim 26
375.Bud Tingelstad 25
375.Tony Settember 25
375.Nino Vaccarella 25
378.Fritz Riess 24
378.Larry Crockett 24
378.Luigi Piotti 24
378.Brian Naylor 24
378.Bill Cheesbourg 24
378.A.J. Foyt 24
378.Peter de Klerk 24
378.Kurt Ahrens 24
378.Oscar Larrauri 24
387.Myron Fohr 23
387.Eugene Chaboud 23
387.Guy Mairesse 23
387.Ken Downing 23
387.Toni Ulmen 23
387.Rodney Nuckey 23
387.Duke Nalon 23
387.Duke Dinsmore 23
387.Cal Niday 23
387.Jack Turner 23
387.Red Amick 23
387.Richard Robarts 23
387.Noritake Takahara 23
387.Adrian Campos 23

401-554

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1999
POZ. F1
1999
PKT F1
1999
401.Duncan Hamilton 22
401.Helmut Niedermayr 22
401.Jim Rigsby 22
401.Theo Helfrich 22
401.Wolfgang Seidel 22
401.Roger Penske 22
401.Toshio Suzuki 22
408.Mack Hellings 21
408.Joe James 21
408.Don Beauman 21
408.Johnnie Tolan 21
408.Giulio Cabianca 21
408.Jackie Olivier 21
408.Masahiro Hasemi 21
415.Bill Schindler 20
415.Graham Whitehead 20
415.Peter Hirt 20
415.Hans Klenk 20
415.Rudolf Krause 20
415.Gino Munaron 20
415.John Campbell-Jones 20
415.Sam Posey 20
423.Brian Shawe-Taylor 19
423.Ernst Klodwig 19
423.Leslie Marr 19
423.Chuck Arnold 19
423.Paul Hawkins 19
423.Sam Tingle 19
423.Tom Belso 19
423.Danny Ongais 19
431.Leslie Thorne 18
431.Mike Sparken 18
431.Hans Von Stuck 18
431.Billy Garrett 18
431.Jim McWithey 18
431.Don Branson 18
431.Tim Parnell 18
431.Jo Schlesser 18
439.Elie Bayol 17
439.Alan Stacey 17
439.Shorty Templeman 17
439.Michael May 17
439.Hans Herrmann 17
439.Dieter Quester 17
439.Helmuth Koinigg 17
439.Torsten Palm 17
439.Guy Tunmer 17
439.Jean Louis Schlesser 17
449.Raymond Sommer 16
449.Walt Brown 16
449.Charles de Tornaco 16
449.Bob Scott 16
449.Hermann Lang 16
449.Chris Bristow 16
449.Renato Pirocchi 16
449.Keith Greene 16
449.Skip Barber 16
449.Bobby Rahal 16
449.Roland Ratzenberger 16
460.Spider Webb 15
460.Peter Broeker 15
460.Walt Hansgen 15
460.John Cannon 15
460.Loris Kessel 15
460.Kunimitsu Takahashi 15
460.Kenny Acheson 15
460.Franck Lagorce 15
460.Joie Chitwood 15
469.Peter Walker 14
469.Gino Bianco 14
469.Eitel Cantoni 14
469.Peter Ashdown 14
469.Alberto Rodriguez Larreta 14
469.Chuck Daigh 14
469.Teddy Pilette 14
469.Jim Crawford 14
477.Toni Branca 13
477.David Hampshire 13
477.Walt Ader 13
477.Max de Terra 13
477.David Piper 13
477.Heini Walter 13
477.Bernard Collomb 13
477.Peter Westbury 13
477.Damien Magee 13
477.Warwick Brown 13
477.Kazuyoshi Hoshino 13
477.Emilio de Villota 13
489.Dorino Serafini 12
489.Nello Pagani 12
489.Franco Rol 12
489.John Fitch 12
489.Albert Scherrer 12
489.Robert La Caze 12
489.Colin Davis 12
489.Fritz d’Orey 12
489.Harry Blanchard 12
489.Roberto Bonomi 12
489.Neville Lederle 12
489.Giacomo Russo 12
489.Jonathan Williams 12
489.Xavier Perrot 12
489.Patrick Gaillard 12
489.Gregor Foitek 12
505.Tony Crook 11
505.Carl Scarborough 11
505.Oscar Alfredo Galvez 11
505.Andre Guelfi 11
505.Gerry Ashmore 11
505.Peter Ryan 11
505.Francois Mazet 11
505.Boy Hayje 11
513.Arthur Legat 10
513.Jorge Daponte 10
513.Maria Teresa de Filippis 10
513.Nasif Estefano 10
513.Hap Sharo 10
513.Doug Serrurier 10
513.Ian Raby 10
513.Chris Lawrence 10
513.Ian Ashley 10
513.Philippe Adams 10
513.Jean-Denis Deletraz 10
524.Franco Comotti 9
524.Robert O’Brien 9
524.Piero Drogo 9
524.Bob Drake 9
524.Bruce Johnstone 9
524.Rob Schroeder 9
524.Trevor Blokdyk 9
524.Luiz Bueno 9
532.Tony Gaze 8
532.John Barber 8
532.Johnny Mantz 8
532.Ed Elisian 8
532.Ernie Pieterse 8
537.Frank Armi 7
537.Mario de Araujo Cabral 7
537.Fred Gamble 7
537.Jay Chamberlain 7
537.Brausch Niemann 7
537.David Prophet 7
537.Mike Fisher 7
544.Jimmy Jackson 6
544.Joe Fry 6
544.Charles Pozzi 6
544.Alessandro de Tomaso 6
544.Giovanni Lavaggi 6
549.Jan Flinterman 5
549.Alberto Uria 5
549.Oscar Gonzalez 5
549.Mike MacDowel 5
549.Ottorino Volonterio 5
554.Jean Lucas 2

Sezon 1999

Kierowca Zespół PKT eF1 AU BR SM MC ES CA FR GB AT DE HU BE IT EU MY JP
Eddie Irvine Ferrari291211721182016202222201917162220
Heinz-Harald Frentzen Jordan Mugen Honda233201919211819201920221719
Mika Hakkinen McLaren Mercedes2272120212220202221182022
Ralf Schumacher Williams Supertec219191817191819191418211918
David Coulthard McLaren Mercedes178212016212118212218
Rubens Barrichello Stewart Ford17317201914181319201815
Michael Schumacher Ferrari1561420222219172121
Alexander Wurz Benetton Playlife1431517121218161691513
Giancarlo Fisichella Benetton Playlife138181818132115111212
Jarno Trulli Prost Peugeot1241616161316151121
Olivier Panis Prost Peugeot12116141591317131014
Marc Gene Minardi Ford11913141571214671714
Damon Hill Jordan Mugen Honda11319151715171713
Johnny Herbert Stewart Ford1061810912221916
Jean Alesi Sauber Petronas1011781514141617
Mika Salo Bar Superertec96141421111620
Luca Badoer Minardi Ford7315131310139
Alessandro Zanardi Williams Supertec701511151613
Pedro Diniz Sauber Petronas6217161712
Pedro de la Rosa Arrows57161112810
Ricardo Zonta Bar Superertec5014101511
Toranosuke Takagi Arrows451514106
Jacques Villeneuve Bar Superertec3781514

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej.