Ranking F1 1950-1997

Ranking F1 1950-1997

Maj 20, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1997
POZ. F1
1997
PKT F1
1997
1.Alain Prost 3155
2.Nelson Piquet 2627
3.Gerhard Berger 2373 215 5 27
4.Ayrton Senna 2299
5.Riccardo Patrese 2260
6.Nigel Mansell 2038
7.Carlos Reutemann 1913
8.Niki Lauda 1868
9.Jacques Laffite 1814
10.Emerson Fittipaldi 1805
11.Michele Alboreto 1725
12.Thierry Boutsen 1724
13.John Watson 1689
14.Graham Hill 1639
15.Jody Scheckter 1571
16.Clay Regazzoni 1550
17.Jean Alesi 1512 241 4 36
18.Michael Schumacher 1503 258 2 78
19.Rene Arnoux 1492
20.Martin Brundle 1394
21.Denny Hulme 1362
22.Alan Jones 1330
23.Ronnie Peterson 1293
24.Jackie Stewart 1197
25.Mario Andretti 1185
26.Damon Hill 1168 119 12 7
27.Derek Warwick 1167
28.Jochen Mass 1141
29.Jacky Ickx 1135
30.Jack Brabham 1131
31.Elio de Angelis 1122
32.Andrea de Cesaris 1102
33.Keke Rosberg 1101
34.Johnny Herbert 1078 185 10 15
35.Patrick Depailler 1071
35.Patrick Tambay 1071
37.Jean-Pierre Jarier 1040
38.James Hunt 1001
39.Bruce McLaren 965
40.Mika Hakkinen 947 162 6 27
41.Eddie Cheever 895
42.John Surtees 875
43.Pierluigi Martini 849
44.Didier Pironi 843
45.Chris Amon 819
46.Jim Clark 813
47.Marc Surer 800
48.Jean-Pierre Beltoise 771
49.Stefan Johansson 761
50.Juan Manuel Fangio 751
51.Olivier Panis 730 126 9 16
52.Gilles Villeneuve 724
53.Dan Gurney 721
54.Jo Siffert 690
55.Jo Bonnier 679
55.Jonathan Palmer 679
57.Heinz-Harald Frentzen 654 205 2 42
58.Philippe Alliot 649
59.Carlos Pace 636
60.David Coulthard 601 149 3 36
61.Satoru Nakajima 599
62.Maurice Trintignant 593
63.Stirling Moss 590
64.Richie Ginther 588
65.Rubens Barrichello 581 31 13 6
66.Mike Hawthorn 567
67.Phil Hill 563
68.Francois Cevert 559
69.Vittorio Brambilla 551
70.Alessandro Nannini 535
71.Mark Blundell 533
72.Rolf Stommelen 522
73.Philippe Streiff 516
74.Erik Comas 508
75.Nino Farina 503
76.Mauricio Gugelmin 496
77.Ivan Capelli 485
78.Gianni Morbidelli 482 74
79.Stefano Modena 479
80.Eddie Irvine 461 150 7 24
81.Henri Pescarolo 456
82.Derek Daly 455
83.Mike Hailwood 454
84.Jacques Villeneuve 451 226 1 81
85.Jyrki Jarvilehto 448
86.Alberto Ascari 420
87.Bruno Giacomelli 418
88.Pedro Rodriguez 416
88.Aguri Suzuki 416
90.Hans-Joachim Stuck 415
91.Alex Caffi 406
92.Ukyo Katayama 404 71
92.Mika Salo 404 102 16 2
94.Jochen Rindt 400
95.Lorenzo Bandini 393
95.Peter Revson 393
97.Tom Pryce 390
98.Harry Schell 389
98.Christian Fittipaldi 389
100.Innes Ireland 365

101-199

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1997
POZ. F1
1997
PKT F1
1997
101.Louis Rosier 358
101.Nicola Larini 358 44 19 1
103.Eric Bernard 351
104.Howden Ganley 350
105.Jean Behra 341
106.Tony Brooks 331
107.Jose Froilan Gonzalez 323
108.Teo Fabi 314
109.Roy Salvadori 313
110.Wolfgang von Trips 311
111.Luigi Villoresi 310
112.Brett Lunger 299
113.Masten Gregory 293
114.Emanuele Pirro 281
115.Tony Maggs 274
116.Carel Godin de Beaufort 270
116.Hector Rebaque 270
116.Roberto Moreno 270
116.Mike Spence 270
120.Karl Wendlinger 268
121.Pedro Diniz 258 71 17 2
122.Gunnar Nilsson 254
123.Christian Danner 251
124.Arturo Merzario 250
125.Mauro Baldi 244
126.Peter Collins 240
127.Jos Verstappen 236 85
128.Piercarlo Ghinzani 233
129.Giancarlo Fisichella 229 198 8 20
129.Piero Taruffi 229
131.Jackie Oliver 224
132.Tim Schenken 223
133.Luca Badoer 216
134.Jim Rathmann 212
134.Yannick Dalmas 212
136.Wilson Fittipaldi 211
137.Manfred Winkelhock 205
138.Pedro Lamy 204
139.Toulo de Graffenried 202
140.Bertrand Gachot 201
141.Olivier Grouillard 199
142.Andrea de Adamich 191
143.Duane Carter 186
144.Gabriele Tarquini 184
145.Peter Gethin 182
146.Rupert Keegan 178
146.Chico Serra 178
148.Bob Anderson 173
149.Luigi Musso 172
150.Luis Perez-Sala 170
151.Robert Manzon 166
152.Jean-Pierre Jabouille 165
153.Harald Ertl 162
154.Alessandro Zanardi 160
155.Jimmy Bryan 159
156.Prince Bira 156
156.Raul Boesel 156
158.Eddie Johnson 151
158.Reine Wisell 151
158.Mike Beuttler 151
161.Olivier Gendebien 150
162.Johnny Claes 149
163.Mark Donohue 148
164.Felice Bonetto 146
164.Jan Lammers 146
166.Brian Henton 145
167.Richard Attwood 142
168.Giancarlo Baghetti 141
169.Cliff Allison 140
170.Paul Russo 137
171.Trevor Taylor 134
172.Johnnie Parsons 133
173.Roberto Mieres 131
174.Hans Herrmann 130
175.Jarno Trulli 128 128 15 3
176.Ken Wharton 127
177.Tony Bettenhausen 125
178.Ian Burgess 121
179.Ralf Schumacher 120 120 11 13
180.Karl Kling 118
181.Sam Hanks 117
181.Gene Hartley 117
183.Piers Courage 116
184.Johnny Dumfries 115
185.Eliseo Salazar 114
185.Johnny Cecotto 114
187.Jim Hall 113
188.Johnny Thomson 112
188.Gijs van Lennep 112
188.Patrick Neve 112
191.Paco Godia 110
191.Tony Brise 110
193.Luigi Fagioli 109
193.Brian Redman 109
193.Guy Edwards 109
193.Danny Sullivan 109
197.Yves Giraud Cabantous 108
197.Peter Arundell 108
199.Louis Chiron 107
199.Stefan Bellof 107
199.Michael Andretti 107
199.Eugenio Castellotti 107

203-300

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1997
POZ. F1
1997
PKT F1
1997
203.Henry Taylor 105
204.Ricardo Zunino 104
205.Don Freeland 102
206.Pascal Fabre 101
206.David Brabham 101
208.Rudi Fischer 100
208.Bob Veith 100
210.Helmut Marko 99
210.Martin Donnelly 99
210.Jack McGrath 99
213.Andy Linden 98
213.John Love 98
213.Shinji Nakano 98 98 18 2
216.Rodger Ward 97
217.Jimmy Reece 96
218.David Hobbs 93
218.Vic Elford 93
218.Hans Binder 93
218.Jean-Christophe Boullion 93
222.Reg Parnell 92
222.Alex Ribeiro 92
224.George Follmer 91
225.Lella Lombardi 90
225.Slim Borgudd 90
227.Jackie Lewis 89
228.Johnny Boyd 87
229.Stuart Lewis-Evans 84
229.Huub Rothengatter 84
231.Bill Vukovich 83
232.Pat Flaherty 81
232.Ludovico Scarfiotti 81
232.Nanni Galli 81
232.Francois Hesnault 81
236.Philippe Etancelin 80
236.Troy Ruttman 80
236.Alan Brown 80
236.Bob Sweikert 80
240.Jimmy Davies 79
240.Bob Gerard 79
242.Ricardo Rosset 77
243.Andre Pilette 75
244.Jimmy Daywalt 73
244.Ron Flockhart 73
246.Umberto Maglioli 72
247.Roberto Guerrero 71
247.Paul Belmondo 71
247.Manny Ayulo 71
250.Lance Macklin 69
250.Michel Leclere 69
250.Olivier Beretta 69
253.Pat O’Connor 68
253.Bob Evans 68
255.Chris Irwin 67
255.Guy Ligier 67
257.Art Cross 66
257.Bob Christie 66
259.Fred Agabashian 65
259.Dave Walker 65
259.Jan Magnussen 65 50
262.Onofre Marimon 64
262.Sergio Mantovani 64
264.Cesare Perdisa 63
264.Jack Fairman 63
266.Rikky von Opel 62
266.Vern Schuppan 62
266.Ian Scheckter 62
266.Larry Perkins 62
270.Walt Faulkner 61
270.Lee Wallard 61
270.Mike Nazaruk 61
270.Andrea Montermini 61
274.Paul Goldsmith 60
274.Paul Frere 60
276.Horace Gould 59
277.Peter Whitehead 58
277.Giorgio Scarlatti 58
277.Julian Bailey 58
280.Lucien Bianchi 57
280.Jean-Marc Gounon 57
282.Taki Inoue 56
283.Johnny Servoz-Gavin 55
283.Andre Simon 55
285.Chuck Stevenson 54
285.John Miles 54
287.Paolo Barilla 53
288.George Connor 52
288.Eric Brandon 52
290.Carlos Menditeguy 51
290.Fabrizio Barbazza 51
292.Cliff Griffith 49
292.Jacques Swaters 49
292.Bob Bondurant 49
295.Al Herman 48
295.Mike Parkes 48
295.David Purley 48
295.Francois Migault 48
295.Corrado Fabi 48
300.Consalvo Sanesi 47
300.Gerino Gerini 47
300.Siegfried Stohr 47

303-395

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1997
POZ. F1
1997
PKT F1
1997
303.Ricardo Rodriguez 45
303.John Taylor 45
305.George Eaton 44
305.Renzo Zorzi 44
307.Henry Banks 43
307.Ernie McCoy 43
307.Al Keller 43
307.Edgar Barth 43
307.Carroll Shelby 43
307.Emanuele Naspetti 43
313.Bill Holland 42
313.Chuck Weyant 42
313.Bruce Halford 42
313.Willy Mairesse 42
313.Allen Berg 42
318.Dennis Poore 41
318.Tarso Marques 41 41
320.Tony Marsh 40
320.Ronnie Bucknum 40
320.Silvio Moser 40
323.Jerry Hoyt 39
323.Ivor Bueb 39
323.Ignazio Giunti 39
326.Alessandro Pesenti-Rossi 38
327.Kenneth McAlpine 37
327.Hermano da Silva Ramos 37
327.Domenico Schiattarella 37
330.Roger Laurent 36
330.Dave Charlton 36
330.Norberto Fontana 36 36
333.Bill Homeier 35
333.Pete Lovely 35
333.Derek Bell 35
333.Jo Gartner 35
337.Gerhard Mitter 33
337.Geoff Lees 33
339.Marshall Teague 32
339.George Amick 32
341.Mauri Rose 31
341.Alan Rees 31
343.Cecil Green 30
343.Johnny McDowell 30
343.Hap Sharp 30
343.Hubert Hahne 30
343.Eddie Keizan 30
348.Bob Gerard 29
348.Bobby Ball 29
348.Dick Rathmann 29
348.Frank Gardner 29
348.Bernd Schneider 29
348.Eric van de Poele 29
348.Massimiliano Papis 29
355.Alfonso de Portago 28
355.Moises Solana 28
355.Ingo Hoffman 28
358.Pierre Levegh 27
358.Carl Forberg 27
358.Eric Thompson 27
358.Fred Wacker 27
358.Jacques Pollet 27
358.Lloyd Ruby 27
358.Chico Landi 27
365.Geoff Crossley 26
365.George Fonder 26
365.Jud Larson 26
365.Bobby Grim 26
369.Bud Tingelstad 25
369.Tony Settember 25
369.Nino Vaccarella 25
372.Fritz Riess 24
372.Larry Crockett 24
372.Luigi Piotti 24
372.Brian Naylor 24
372.Bill Cheesbourg 24
372.A.J. Foyt 24
372.Peter de Klerk 24
372.Kurt Ahrens 24
372.Oscar Larrauri 24
381.Myron Fohr 23
381.Eugene Chaboud 23
381.Guy Mairesse 23
381.Ken Downing 23
381.Toni Ulmen 23
381.Rodney Nuckey 23
381.Duke Nalon 23
381.Duke Dinsmore 23
381.Cal Niday 23
381.Jack Turner 23
381.Red Amick 23
381.Richard Robarts 23
381.Noritake Takahara 23
381.Adrian Campos 23
395.Duncan Hamilton 22
395.Helmut Niedermayr 22
395.Jim Rigsby 22
395.Theo Helfrich 22
395.Wolfgang Seidel 22
395.Roger Penske 22
395.Toshio Suzuki 22

402-549

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1997
POZ. F1
1997
PKT F1
1997
402.Mack Hellings 21
402.Joe James 21
402.Don Beauman 21
402.Johnnie Tolan 21
402.Giulio Cabianca 21
402.Jackie Olivier 21
402.Masahiro Hasemi 21
409.Bill Schindler 20
409.Graham Whitehead 20
409.Peter Hirt 20
409.Hans Klenk 20
409.Rudolf Krause 20
409.Gino Munaron 20
409.John Campbell-Jones 20
409.Sam Posey 20
409.Alexander Wurz 20 20 14 4
418.Brian Shawe-Taylor 19
418.Ernst Klodwig 19
418.Leslie Marr 19
418.Chuck Arnold 19
418.Paul Hawkins 19
418.Sam Tingle 19
418.Tom Belso 19
418.Danny Ongais 19
426.Leslie Thorne 18
426.Mike Sparken 18
426.Hans Von Stuck 18
426.Billy Garrett 18
426.Jim McWithey 18
426.Don Branson 18
426.Tim Parnell 18
426.Jo Schlesser 18
434.Elie Bayol 17
434.Alan Stacey 17
434.Shorty Templeman 17
434.Michael May 17
434.Hans Herrmann 17
434.Dieter Quester 17
434.Helmuth Koinigg 17
434.Torsten Palm 17
434.Guy Tunmer 17
434.Jean Louis Schlesser 17
444.Raymond Sommer 16
444.Walt Brown 16
444.Charles de Tornaco 16
444.Bob Scott 16
444.Hermann Lang 16
444.Chris Bristow 16
444.Renato Pirocchi 16
444.Keith Greene 16
444.Skip Barber 16
444.Bobby Rahal 16
444.Roland Ratzenberger 16
455.Spider Webb 15
455.Peter Broeker 15
455.Walt Hansgen 15
455.John Cannon 15
455.Loris Kessel 15
455.Kunimitsu Takahashi 15
455.Kenny Acheson 15
455.Franck Lagorce 15
455.Joie Chitwood 15
464.Peter Walker 14
464.Gino Bianco 14
464.Eitel Cantoni 14
464.Peter Ashdown 14
464.Alberto Rodriguez Larreta 14
464.Chuck Daigh 14
464.Teddy Pilette 14
464.Jim Crawford 14
472.Toni Branca 13
472.David Hampshire 13
472.Walt Ader 13
472.Max de Terra 13
472.David Piper 13
472.Heini Walter 13
472.Bernard Collomb 13
472.Peter Westbury 13
472.Damien Magee 13
472.Warwick Brown 13
472.Kazuyoshi Hoshino 13
472.Emilio de Villota 13
484.Dorino Serafini 12
484.Nello Pagani 12
484.Franco Rol 12
484.John Fitch 12
484.Albert Scherrer 12
484.Robert La Caze 12
484.Colin Davis 12
484.Fritz d’Orey 12
484.Harry Blanchard 12
484.Roberto Bonomi 12
484.Neville Lederle 12
484.Giacomo Russo 12
484.Jonathan Williams 12
484.Xavier Perrot 12
484.Patrick Gaillard 12
484.Gregor Foitek 12
500.Tony Crook 11
500.Carl Scarborough 11
500.Oscar Alfredo Galvez 11
500.Andre Guelfi 11
500.Gerry Ashmore 11
500.Peter Ryan 11
500.Francois Mazet 11
500.Boy Hayje 11
508.Arthur Legat 10
508.Jorge Daponte 10
508.Maria Teresa de Filippis 10
508.Nasif Estefano 10
508.Hap Sharo 10
508.Doug Serrurier 10
508.Ian Raby 10
508.Chris Lawrence 10
508.Ian Ashley 10
508.Philippe Adams 10
508.Jean-Denis Deletraz 10
519.Franco Comotti 9
519.Robert O’Brien 9
519.Piero Drogo 9
519.Bob Drake 9
519.Bruce Johnstone 9
519.Rob Schroeder 9
519.Trevor Blokdyk 9
519.Luiz Bueno 9
527.Tony Gaze 8
527.John Barber 8
527.Johnny Mantz 8
527.Ed Elisian 8
527.Ernie Pieterse 8
532.Frank Armi 7
532.Mario de Araujo Cabral 7
532.Fred Gamble 7
532.Jay Chamberlain 7
532.Brausch Niemann 7
532.David Prophet 7
532.Mike Fisher 7
539.Jimmy Jackson 6
539.Joe Fry 6
539.Charles Pozzi 6
539.Alessandro de Tomaso 6
539.Giovanni Lavaggi 6
544.Jan Flinterman 5
544.Alberto Uria 5
544.Oscar Gonzalez 5
544.Mike MacDowel 5
544.Ottorino Volonterio 5
549.Jean Lucas 2

Sezon 1997

Kierowca Zespół PKT eF1 AU BR AR SM MC ES CA FR GB DE HU BE IT AT LU JP EU
Michael Schumacher Ferrari25821172122192222201921171621
Jean Alesi Benetton Renault2411616182021182116121421211710
Jacques Villeneuve Williams Renault2262122221922221718212220
Gerhard Berger Benetton Renault21519201714132115161612191419
Heinz-Harald Frentzen Williams Renault2051322151921192019202017
Giancarlo Fisichella Jordan Peugeot198141917142014162019181512
Johnny Herbert Sauber Petronas1851519181815201814171615
Mika Hakkinen McLaren Mercedes162201818171619141822
Eddie Irvine Ferrari15062120201120151918
David Coulthard McLaren Mercedes1492212171619222021
Jarno Trulli Minardi Hart128141014813151816713
Olivier Panis Prost Mugen Honda12618191519211816
Ralf Schumacher Jordan Peugeot12020171817181713
Damon Hill Arrows Yamaha1191411171421151611
Mika Salo Tyrrell Ford102915141810111411
Shinji Nakano Prost Mugen Honda981681715171213
Jos Verstappen Tyrrell Ford857131512121097
Gianni Morbidelli Sauber Petronas7491313111315
Pedro Diniz Arrows Yamaha711315151810
Ukyo Katayama Minardi Hart71412131213116
Jan Magnussen Stewart Ford5016101014
Nicola Larini Sauber Petronas44171116
Tarso Marques Minardi Hart41131198
Norberto Fontana Sauber Petronas3614139
Rubens Barrichello Stewart Ford312110
Alexander Wurz Benetton Renault2020

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej.