Ranking F1 1950-1996

Ranking F1 1950-1996

Maj 19, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1996
POZ. F1
1996
PKT F1
1996
1.Alain Prost 3155
2.Nelson Piquet 2627
3.Ayrton Senna 2299
4.Riccardo Patrese 2260
5.Gerhard Berger 2158 127 6 21
6.Nigel Mansell 2038
7.Carlos Reutemann 1913
8.Niki Lauda 1868
9.Jacques Laffite 1814
10.Emerson Fittipaldi 1805
11.Michele Alboreto 1725
12.Thierry Boutsen 1724
13.John Watson 1689
14.Graham Hill 1639
15.Jody Scheckter 1571
16.Clay Regazzoni 1550
17.Rene Arnoux 1492
18.Martin Brundle 1394 113 11 8
19.Denny Hulme 1362
20.Alan Jones 1330
21.Ronnie Peterson 1293
22.Jean Alesi 1271 203 4 47
23.Michael Schumacher 1245 168 3 59
24.Jackie Stewart 1197
25.Mario Andretti 1185
26.Derek Warwick 1167
27.Jochen Mass 1141
28.Jacky Ickx 1135
29.Jack Brabham 1131
30.Elio de Angelis 1122
31.Andrea de Cesaris 1102
32.Keke Rosberg 1101
33.Patrick Depailler 1071
33.Patrick Tambay 1071
35.Damon Hill 1049 233 1 97
36.Jean-Pierre Jarier 1040
37.James Hunt 1001
38.Bruce McLaren 965
39.Eddie Cheever 895
40.Johnny Herbert 893 96 14 4
41.John Surtees 875
42.Pierluigi Martini 849
43.Didier Pironi 843
44.Chris Amon 819
45.Jim Clark 813
46.Marc Surer 800
47.Mika Hakkinen 785 197 5 31
48.Jean-Pierre Beltoise 771
49.Stefan Johansson 761
50.Juan Manuel Fangio 751
51.Gilles Villeneuve 724
52.Dan Gurney 721
53.Jo Siffert 690
54.Jo Bonnier 679
54.Jonathan Palmer 679
56.Philippe Alliot 649
57.Carlos Pace 636
58.Olivier Panis 604 143 9 13
59.Satoru Nakajima 599
60.Maurice Trintignant 593
61.Stirling Moss 590
62.Richie Ginther 588
63.Mike Hawthorn 567
64.Phil Hill 563
65.Francois Cevert 559
66.Vittorio Brambilla 551
67.Rubens Barrichello 550 136 8 14
68.Alessandro Nannini 535
69.Mark Blundell 533
70.Rolf Stommelen 522
71.Philippe Streiff 516
72.Erik Comas 508
73.Nino Farina 503
74.Mauricio Gugelmin 496
75.Ivan Capelli 485
76.Stefano Modena 479
77.Henri Pescarolo 456
78.Derek Daly 455
79.Mike Hailwood 454
80.David Coulthard 452 138 7 18
81.Heinz-Harald Frentzen 449 82 12 7
82.Jyrki Jarvilehto 448
83.Alberto Ascari 420
84.Bruno Giacomelli 418
85.Pedro Rodriguez 416
85.Aguri Suzuki 416
87.Hans-Joachim Stuck 415
88.Gianni Morbidelli 408
89.Alex Caffi 406
90.Jochen Rindt 400
91.Lorenzo Bandini 393
91.Peter Revson 393
93.Tom Pryce 390
94.Harry Schell 389
94.Christian Fittipaldi 389
96.Innes Ireland 365
97.Louis Rosier 358
98.Eric Bernard 351
99.Howden Ganley 350
100.Jean Behra 341

101-200

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1996
POZ. F1
1996
PKT F1
1996
101.Ukyo Katayama 333 69
102.Tony Brooks 331
103.Jose Froilan Gonzalez 323
104.Teo Fabi 314
104.Nicola Larini 314
106.Roy Salvadori 313
107.Wolfgang von Trips 311
107.Eddie Irvine 311 85 10 11
109.Luigi Villoresi 310
110.Mika Salo 302 92 13 5
111.Brett Lunger 299
112.Masten Gregory 293
113.Emanuele Pirro 281
114.Tony Maggs 274
115.Carel Godin de Beaufort 270
115.Hector Rebaque 270
115.Roberto Moreno 270
115.Mike Spence 270
119.Karl Wendlinger 268
120.Gunnar Nilsson 254
121.Christian Danner 251
122.Arturo Merzario 250
123.Mauro Baldi 244
124.Peter Collins 240
125.Piercarlo Ghinzani 233
126.Piero Taruffi 229
127.Jacques Villeneuve 225 225 2 78
128.Jackie Oliver 224
129.Tim Schenken 223
130.Luca Badoer 216 34
131.Jim Rathmann 212
131.Yannick Dalmas 212
133.Wilson Fittipaldi 211
134.Manfred Winkelhock 205
135.Pedro Lamy 204 64
136.Toulo de Graffenried 202
137.Bertrand Gachot 201
138.Olivier Grouillard 199
139.Andrea de Adamich 191
140.Pedro Diniz 187 70 15 2
141.Duane Carter 186
142.Gabriele Tarquini 184
143.Peter Gethin 182
144.Rupert Keegan 178
144.Chico Serra 178
146.Bob Anderson 173
147.Luigi Musso 172
148.Luis Perez-Sala 170
149.Robert Manzon 166
150.Jean-Pierre Jabouille 165
151.Harald Ertl 162
152.Alessandro Zanardi 160
153.Jimmy Bryan 159
154.Prince Bira 156
154.Raul Boesel 156
156.Eddie Johnson 151
156.Reine Wisell 151
156.Mike Beuttler 151
156.Jos Verstappen 151 50 16 1
160.Olivier Gendebien 150
161.Johnny Claes 149
162.Mark Donohue 148
163.Felice Bonetto 146
163.Jan Lammers 146
165.Brian Henton 145
166.Richard Attwood 142
167.Giancarlo Baghetti 141
168.Cliff Allison 140
169.Paul Russo 137
170.Trevor Taylor 134
171.Johnnie Parsons 133
172.Roberto Mieres 131
173.Hans Herrmann 130
174.Ken Wharton 127
175.Tony Bettenhausen 125
176.Ian Burgess 121
177.Karl Kling 118
178.Sam Hanks 117
178.Gene Hartley 117
180.Piers Courage 116
181.Johnny Dumfries 115
182.Eliseo Salazar 114
182.Johnny Cecotto 114
184.Jim Hall 113
185.Johnny Thomson 112
185.Gijs van Lennep 112
185.Patrick Neve 112
188.Paco Godia 110
188.Tony Brise 110
190.Luigi Fagioli 109
190.Brian Redman 109
190.Guy Edwards 109
190.Danny Sullivan 109
194.Yves Giraud Cabantous 108
194.Peter Arundell 108
196.Louis Chiron 107
196.Stefan Bellof 107
196.Michael Andretti 107
196.Eugenio Castellotti 107
200.Henry Taylor 105

201-300

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1996
POZ. F1
1996
PKT F1
1996
201.Ricardo Zunino 104
202.Don Freeland 102
203.Pascal Fabre 101
203.David Brabham 101
205.Rudi Fischer 100
205.Bob Veith 100
207.Helmut Marko 99
207.Martin Donnelly 99
207.Jack McGrath 99
210.Andy Linden 98
210.John Love 98
212.Rodger Ward 97
213.Jimmy Reece 96
214.David Hobbs 93
214.Vic Elford 93
214.Hans Binder 93
214.Jean-Christophe Boullion 93
218.Reg Parnell 92
218.Alex Ribeiro 92
220.George Follmer 91
221.Lella Lombardi 90
221.Slim Borgudd 90
223.Jackie Lewis 89
224.Johnny Boyd 87
225.Stuart Lewis-Evans 84
225.Huub Rothengatter 84
227.Bill Vukovich 83
228.Pat Flaherty 81
228.Ludovico Scarfiotti 81
228.Nanni Galli 81
228.Francois Hesnault 81
232.Philippe Etancelin 80
232.Troy Ruttman 80
232.Alan Brown 80
232.Bob Sweikert 80
236.Jimmy Davies 79
236.Bob Gerard 79
238.Ricardo Rosset 77 77
239.Andre Pilette 75
240.Jimmy Daywalt 73
240.Ron Flockhart 73
242.Umberto Maglioli 72
243.Roberto Guerrero 71
243.Paul Belmondo 71
243.Manny Ayulo 71
246.Lance Macklin 69
246.Michel Leclere 69
246.Olivier Beretta 69
249.Pat O’Connor 68
249.Bob Evans 68
251.Chris Irwin 67
251.Guy Ligier 67
253.Art Cross 66
253.Bob Christie 66
255.Fred Agabashian 65
255.Dave Walker 65
257.Onofre Marimon 64
257.Sergio Mantovani 64
259.Cesare Perdisa 63
259.Jack Fairman 63
261.Rikky von Opel 62
261.Vern Schuppan 62
261.Ian Scheckter 62
261.Larry Perkins 62
265.Walt Faulkner 61
265.Lee Wallard 61
265.Mike Nazaruk 61
265.Andrea Montermini 61 13
269.Paul Goldsmith 60
269.Paul Frere 60
271.Horace Gould 59
272.Peter Whitehead 58
272.Giorgio Scarlatti 58
272.Julian Bailey 58
275.Lucien Bianchi 57
275.Jean-Marc Gounon 57
277.Taki Inoue 56
278.Johnny Servoz-Gavin 55
278.Andre Simon 55
280.Chuck Stevenson 54
280.John Miles 54
282.Paolo Barilla 53
283.George Connor 52
283.Eric Brandon 52
285.Carlos Menditeguy 51
285.Fabrizio Barbazza 51
287.Cliff Griffith 49
287.Jacques Swaters 49
287.Bob Bondurant 49
290.Al Herman 48
290.Mike Parkes 48
290.David Purley 48
290.Francois Migault 48
290.Corrado Fabi 48
295.Consalvo Sanesi 47
295.Gerino Gerini 47
295.Siegfried Stohr 47
298.Ricardo Rodriguez 45
298.John Taylor 45
300.George Eaton 44
300.Renzo Zorzi 44

302-400

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1996
POZ. F1
1996
PKT F1
1996
302.Henry Banks 43
302.Ernie McCoy 43
302.Al Keller 43
302.Edgar Barth 43
302.Carroll Shelby 43
302.Emanuele Naspetti 43
308.Bill Holland 42
308.Chuck Weyant 42
308.Bruce Halford 42
308.Willy Mairesse 42
308.Allen Berg 42
313.Dennis Poore 41
314.Tony Marsh 40
314.Ronnie Bucknum 40
314.Silvio Moser 40
317.Jerry Hoyt 39
317.Ivor Bueb 39
317.Ignazio Giunti 39
320.Alessandro Pesenti-Rossi 38
321.Kenneth McAlpine 37
321.Hermano da Silva Ramos 37
321.Domenico Schiattarella 37
324.Roger Laurent 36
324.Dave Charlton 36
326.Bill Homeier 35
326.Pete Lovely 35
326.Derek Bell 35
326.Jo Gartner 35
330.Gerhard Mitter 33
330.Geoff Lees 33
332.Marshall Teague 32
332.George Amick 32
334.Mauri Rose 31
334.Alan Rees 31
334.Giancarlo Fisichella 31 31
337.Cecil Green 30
337.Johnny McDowell 30
337.Hap Sharp 30
337.Hubert Hahne 30
337.Eddie Keizan 30
342.Bob Gerard 29
342.Bobby Ball 29
342.Dick Rathmann 29
342.Frank Gardner 29
342.Bernd Schneider 29
342.Eric van de Poele 29
342.Massimiliano Papis 29
349.Alfonso de Portago 28
349.Moises Solana 28
349.Ingo Hoffman 28
352.Pierre Levegh 27
352.Carl Forberg 27
352.Eric Thompson 27
352.Fred Wacker 27
352.Jacques Pollet 27
352.Lloyd Ruby 27
352.Chico Landi 27
359.Geoff Crossley 26
359.George Fonder 26
359.Jud Larson 26
359.Bobby Grim 26
363.Bud Tingelstad 25
363.Tony Settember 25
363.Nino Vaccarella 25
366.Fritz Riess 24
366.Larry Crockett 24
366.Luigi Piotti 24
366.Brian Naylor 24
366.Bill Cheesbourg 24
366.A.J. Foyt 24
366.Peter de Klerk 24
366.Kurt Ahrens 24
366.Oscar Larrauri 24
375.Myron Fohr 23
375.Eugene Chaboud 23
375.Guy Mairesse 23
375.Ken Downing 23
375.Toni Ulmen 23
375.Rodney Nuckey 23
375.Duke Nalon 23
375.Duke Dinsmore 23
375.Cal Niday 23
375.Jack Turner 23
375.Red Amick 23
375.Richard Robarts 23
375.Noritake Takahara 23
375.Adrian Campos 23
389.Duncan Hamilton 22
389.Helmut Niedermayr 22
389.Jim Rigsby 22
389.Theo Helfrich 22
389.Wolfgang Seidel 22
389.Roger Penske 22
389.Toshio Suzuki 22
396.Mack Hellings 21
396.Joe James 21
396.Don Beauman 21
396.Johnnie Tolan 21
400.Giulio Cabianca 21
400.Jackie Olivier 21
400.Masahiro Hasemi 21

403-543

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1996
POZ. F1
1996
PKT F1
1996
403.Bill Schindler 20
403.Graham Whitehead 20
403.Peter Hirt 20
403.Hans Klenk 20
403.Rudolf Krause 20
403.Gino Munaron 20
403.John Campbell-Jones 20
403.Sam Posey 20
411.Brian Shawe-Taylor 19
411.Ernst Klodwig 19
411.Leslie Marr 19
411.Chuck Arnold 19
411.Paul Hawkins 19
411.Sam Tingle 19
411.Tom Belso 19
411.Danny Ongais 19
419.Leslie Thorne 18
419.Mike Sparken 18
419.Hans Von Stuck 18
419.Billy Garrett 18
419.Jim McWithey 18
419.Don Branson 18
419.Tim Parnell 18
419.Jo Schlesser 18
427.Elie Bayol 17
427.Alan Stacey 17
427.Shorty Templeman 17
427.Michael May 17
427.Hans Herrmann 17
427.Dieter Quester 17
427.Helmuth Koinigg 17
427.Torsten Palm 17
427.Guy Tunmer 17
427.Jean Louis Schlesser 17
437.Raymond Sommer 16
437.Walt Brown 16
437.Charles de Tornaco 16
437.Bob Scott 16
437.Hermann Lang 16
437.Chris Bristow 16
437.Renato Pirocchi 16
437.Keith Greene 16
437.Skip Barber 16
437.Bobby Rahal 16
437.Roland Ratzenberger 16
448.Spider Webb 15
448.Peter Broeker 15
448.Walt Hansgen 15
448.John Cannon 15
448.Loris Kessel 15
448.Kunimitsu Takahashi 15
448.Kenny Acheson 15
448.Franck Lagorce 15
448.Jan Magnussen 15
448.Joie Chitwood 15
458.Peter Walker 14
458.Gino Bianco 14
458.Eitel Cantoni 14
458.Peter Ashdown 14
458.Alberto Rodriguez Larreta 14
458.Chuck Daigh 14
458.Teddy Pilette 14
458.Jim Crawford 14
466.Toni Branca 13
466.David Hampshire 13
466.Walt Ader 13
466.Max de Terra 13
466.David Piper 13
466.Heini Walter 13
466.Bernard Collomb 13
466.Peter Westbury 13
466.Damien Magee 13
466.Warwick Brown 13
466.Kazuyoshi Hoshino 13
466.Emilio de Villota 13
478.Dorino Serafini 12
478.Nello Pagani 12
478.Franco Rol 12
478.John Fitch 12
478.Albert Scherrer 12
478.Robert La Caze 12
478.Colin Davis 12
478.Fritz d’Orey 12
478.Harry Blanchard 12
478.Roberto Bonomi 12
478.Neville Lederle 12
478.Giacomo Russo 12
478.Jonathan Williams 12
478.Xavier Perrot 12
478.Patrick Gaillard 12
478.Gregor Foitek 12
494.Tony Crook 11
494.Carl Scarborough 11
494.Oscar Alfredo Galvez 11
494.Andre Guelfi 11
494.Gerry Ashmore 11
494.Peter Ryan 11
494.Francois Mazet 11
494.Boy Hayje 11
502.Arthur Legat 10
502.Jorge Daponte 10
502.Maria Teresa de Filippis 10
502.Nasif Estefano 10
502.Hap Sharo 10
502.Doug Serrurier 10
502.Ian Raby 10
502.Chris Lawrence 10
502.Ian Ashley 10
502.Philippe Adams 10
502.Jean-Denis Deletraz 10
513.Franco Comotti 9
513.Robert O’Brien 9
513.Piero Drogo 9
513.Bob Drake 9
513.Bruce Johnstone 9
513.Rob Schroeder 9
513.Trevor Blokdyk 9
513.Luiz Bueno 9
521.Tony Gaze 8
521.John Barber 8
521.Johnny Mantz 8
521.Ed Elisian 8
521.Ernie Pieterse 8
526.Frank Armi 7
526.Mario de Araujo Cabral 7
526.Fred Gamble 7
526.Jay Chamberlain 7
526.Brausch Niemann 7
526.David Prophet 7
526.Mike Fisher 7
533.Jimmy Jackson 6
533.Joe Fry 6
533.Charles Pozzi 6
533.Alessandro de Tomaso 6
533.Giovanni Lavaggi 6 6
538.Jan Flinterman 5
538.Alberto Uria 5
538.Oscar Gonzalez 5
538.Mike MacDowel 5
538.Ottorino Volonterio 5
543.Jean Lucas 2

Sezon 1996

Kierowca Zespół PKT eF1 AU BR AR EU SM MC ES CA FR GB DE HU BE IT PT JP
Damon Hill Williams Renault233192222152122211919151919
Jacques Villeneuve Williams Renault225182118182120201720181420
Jean Alesi Benetton Renault2032120161920191818161917
Mika Hakkinen McLaren Mercedes197151911141618171817171817
Michael Schumacher Ferrari168201720201619201818
Olivier Panis Ligier Mugen Honda1431317159211513161113
David Coulthard McLaren Mercedes13816162019161615812
Rubens Barrichello Jordan Peugeot136191417131714151611
Gerhard Berger Benetton Renault1271610191819141516
Martin Brundle Jordan Peugeot1131317141510171215
Johnny Herbert Sauber Ford9614121916121310
Mika Salo Tyrrell Yamaha9214181214111310
Eddie Irvine Ferrari851716181816
Heinz-Harald Frentzen Sauber Ford82121713121414
Ricardo Rosset Footwork Hart77118119131177
Pedro Diniz Ligier Mugen Honda701015151515
Ukyo Katayama Tyrrell Yamaha699141412119
Pedro Lamy Minardi Ford641371310858
Jos Verstappen Footwork Hart501711139
Luca Badoer Forti Ford34121210
Giancarlo Fisichella Minardi Ford3161510
Andrea Montermini Forti Ford1313
Giovanni Lavaggi Minardi Ford66

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej.