Ranking F1 1950-1994

Ranking F1 1950-1994

Maj 17, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1994
POZ. F1
1994
PKT F1
1994
1.Alain Prost 3155
2.Nelson Piquet 2627
3.Ayrton Senna 2299
4.Riccardo Patrese 2260
5.Nigel Mansell 2021 49 9 13
6.Carlos Reutemann 1913
7.Niki Lauda 1868
8.Gerhard Berger 1821 191 3 41
9.Jacques Laffite 1814
10.Emerson Fittipaldi 1805
11.Michele Alboreto 1725 97 24 1
12.Thierry Boutsen 1724
13.John Watson 1689
14.Graham Hill 1639
15.Jody Scheckter 1571
16.Clay Regazzoni 1550
17.Rene Arnoux 1492
18.Denny Hulme 1362
19.Alan Jones 1330
20.Ronnie Peterson 1293
21.Jackie Stewart 1197
22.Martin Brundle 1187 128 7 16
23.Mario Andretti 1185
24.Derek Warwick 1167
25.Jochen Mass 1141
26.Jacky Ickx 1135
27.Jack Brabham 1131
28.Elio de Angelis 1122
29.Andrea de Cesaris 1102 42 20 4
30.Keke Rosberg 1101
31.Patrick Depailler 1071
31.Patrick Tambay 1071
33.Jean-Pierre Jarier 1040
34.James Hunt 1001
35.Bruce McLaren 965
36.Eddie Cheever 895
37.John Surtees 875
38.Jean Alesi 872 175 5 24
39.Didier Pironi 843
40.Chris Amon 819
41.Jim Clark 813
42.Marc Surer 800
43.Pierluigi Martini 796 159 21 4
44.Michael Schumacher 795 252 1 92
45.Jean-Pierre Beltoise 771
46.Stefan Johansson 761
47.Juan Manuel Fangio 751
48.Gilles Villeneuve 724
49.Dan Gurney 721
50.Jo Siffert 690
51.Jo Bonnier 679
51.Jonathan Palmer 679
53.Philippe Alliot 649
54.Carlos Pace 636
55.Satoru Nakajima 599
56.Maurice Trintignant 593
57.Stirling Moss 590
58.Richie Ginther 588
59.Damon Hill 585 314 2 91
60.Mike Hawthorn 567
61.Phil Hill 563
62.Francois Cevert 559
63.Vittorio Brambilla 551
64.Alessandro Nannini 535
65.Johnny Herbert 527 159
66.Rolf Stommelen 522
67.Philippe Streiff 516
68.Erik Comas 508 132 23 2
69.Nino Farina 503
70.Mauricio Gugelmin 496
71.Ivan Capelli 485
72.Stefano Modena 479
73.Mika Hakkinen 465 159 4 26
74.Henri Pescarolo 456
75.Derek Daly 455
76.Mike Hailwood 454
77.Jyrki Jarvilehto 448 72 25 1
78.Alberto Ascari 420
79.Bruno Giacomelli 418
80.Pedro Rodriguez 416
81.Hans-Joachim Stuck 415
82.Alex Caffi 406
83.Jochen Rindt 400
84.Lorenzo Bandini 393
84.Peter Revson 393
86.Tom Pryce 390
87.Harry Schell 389
87.Christian Fittipaldi 389 130 15 6
89.Innes Ireland 365
90.Aguri Suzuki 362
91.Louis Rosier 358
92.Eric Bernard 351 181 18 4
93.Howden Ganley 350
94.Mark Blundell 349 121 12 8
95.Jean Behra 341
96.Tony Brooks 331
97.Jose Froilan Gonzalez 323
98.Teo Fabi 314
98.Nicola Larini 314 22 14 6
100.Roy Salvadori 313

101-200

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1994
POZ. F1
1994
PKT F1
1994
101.Wolfgang von Trips 311
102.Luigi Villoresi 310
103.Gianni Morbidelli 308 75 22 4
104.Brett Lunger 299
105.Masten Gregory 293
106.Rubens Barrichello 282 170 6 19
107.Emanuele Pirro 281
108.Tony Maggs 274
109.Carel Godin de Beaufort 270
109.Hector Rebaque 270
109.Mike Spence 270
112.Gunnar Nilsson 254
113.Olivier Panis 253 253 11 9
114.Christian Danner 251
115.Arturo Merzario 250
116.Mauro Baldi 244
117.Karl Wendlinger 240 41 19 4
117.Peter Collins 240
119.Piercarlo Ghinzani 233
120.Piero Taruffi 229
121.Jackie Oliver 224
122.Tim Schenken 223
123.Roberto Moreno 222
124.Jim Rathmann 212
124.Yannick Dalmas 212 12
126.Wilson Fittipaldi 211
127.Ukyo Katayama 206 81 17 5
128.Manfred Winkelhock 205
129.Toulo de Graffenried 202
130.Olivier Grouillard 199
131.Andrea de Adamich 191
132.Duane Carter 186
133.Peter Gethin 182
134.Rupert Keegan 178
134.Chico Serra 178
136.Bob Anderson 173
137.Gabriele Tarquini 173
138.Bertrand Gachot 172
138.Luigi Musso 172
140.Luis Perez-Sala 170
141.Robert Manzon 166
142.Jean-Pierre Jabouille 165
143.Harald Ertl 162
144.Alessandro Zanardi 160 60
145.Jimmy Bryan 159
146.Prince Bira 156
146.Raul Boesel 156
148.Eddie Johnson 151
148.Reine Wisell 151
148.Mike Beuttler 151
151.Olivier Gendebien 150
152.Johnny Claes 149
153.Mark Donohue 148
154.Felice Bonetto 146
154.Jan Lammers 146
156.Brian Henton 145
157.Richard Attwood 142
157.Heinz-Harald Frentzen 142 142 13 7
159.Giancarlo Baghetti 141
160.Cliff Allison 140
161.Paul Russo 137
162.Trevor Taylor 134
163.Johnnie Parsons 133
164.Roberto Mieres 131
165.Hans Herrmann 130
166.Ken Wharton 127
167.Tony Bettenhausen 125
168.Ian Burgess 121
169.Karl Kling 118
170.Sam Hanks 117
170.Gene Hartley 117
172.Piers Courage 116
173.Johnny Dumfries 115
174.Eliseo Salazar 114
174.Johnny Cecotto 114
176.Jim Hall 113
177.Johnny Thomson 112
177.Gijs van Lennep 112
177.Patrick Neve 112
180.Paco Godia 110
180.Tony Brise 110
182.Luigi Fagioli 109
182.Brian Redman 109
182.Guy Edwards 109
182.Danny Sullivan 109
182.David Coulthard 109 109 8 14
187.Yves Giraud Cabantous 108
187.Peter Arundell 108
189.Louis Chiron 107
189.Stefan Bellof 107
189.Michael Andretti 107
189.Eugenio Castellotti 107
193.Henry Taylor 105
194.Ricardo Zunino 104
195.Don Freeland 102
196.Pascal Fabre 101
196.David Brabham 101 90
198.Rudi Fischer 100
198.Bob Veith 100
200.Helmut Marko 99
200.Martin Donnelly 99
200.Jack McGrath 99

203-300

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1994
POZ. F1
1994
PKT F1
1994
203.Andy Linden 98
203.John Love 98
205.Rodger Ward 97
206.Jimmy Reece 96
207.David Hobbs 93
207.Vic Elford 93
207.Hans Binder 93
210.Reg Parnell 92
210.Alex Ribeiro 92
212.George Follmer 91
213.Lella Lombardi 90
213.Slim Borgudd 90
215.Jackie Lewis 89
216.Johnny Boyd 87
217.Jos Verstappen 86 86 10 10
218.Stuart Lewis-Evans 84
218.Huub Rothengatter 84
220.Bill Vukovich 83
221.Pat Flaherty 81
221.Ludovico Scarfiotti 81
221.Nanni Galli 81
221.Francois Hesnault 81
221.Eddie Irvine 81 63 16 6
226.Philippe Etancelin 80
226.Troy Ruttman 80
226.Alan Brown 80
226.Bob Sweikert 80
230.Jimmy Davies 79
230.Bob Gerard 79
232.Andre Pilette 75
233.Jimmy Daywalt 73
233.Ron Flockhart 73
235.Umberto Maglioli 72
236.Roberto Guerrero 71
236.Paul Belmondo 71
236.Manny Ayulo 71
239.Lance Macklin 69
239.Michel Leclere 69
239.Olivier Beretta 69 69
242.Pat O’Connor 68
242.Bob Evans 68
244.Chris Irwin 67
244.Guy Ligier 67
246.Art Cross 66
246.Bob Christie 66
248.Fred Agabashian 65
249.Dave Walker 65
250.Onofre Marimon 64
250.Sergio Mantovani 64
252.Cesare Perdisa 63
252.Jack Fairman 63
254.Rikky von Opel 62
254.Vern Schuppan 62
254.Ian Scheckter 62
254.Larry Perkins 62
258.Walt Faulkner 61
258.Lee Wallard 61
258.Mike Nazaruk 61
261.Paul Goldsmith 60
261.Paul Frere 60
263.Horace Gould 59
264.Peter Whitehead 58
264.Giorgio Scarlatti 58
264.Julian Bailey 58
264.Luca Badoer 58
268.Lucien Bianchi 57
268.Jean-Marc Gounon 57 57
270.Johnny Servoz-Gavin 55
270.Andre Simon 55
272.Chuck Stevenson 54
272.John Miles 54
274.Paolo Barilla 53
275.George Connor 52
275.Eric Brandon 52
277.Carlos Menditeguy 51
277.Fabrizio Barbazza 51
279.Pedro Lamy 50 50
280.Cliff Griffith 49
280.Jacques Swaters 49
280.Bob Bondurant 49
283.Al Herman 48
283.Mike Parkes 48
283.David Purley 48
283.Francois Migault 48
283.Corrado Fabi 48
288.Consalvo Sanesi 47
288.Gerino Gerini 47
288.Siegfried Stohr 47
291.Ricardo Rodriguez 45
291.John Taylor 45
293.George Eaton 44
293.Renzo Zorzi 44
295.Henry Banks 43
295.Ernie McCoy 43
295.Al Keller 43
295.Edgar Barth 43
295.Carroll Shelby 43
295.Emanuele Naspetti 43

301-400

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1994
POZ. F1
1994
PKT F1
1994
301.Bill Holland 42
301.Chuck Weyant 42
301.Bruce Halford 42
301.Willy Mairesse 42
301.Allen Berg 42
306.Dennis Poore 41
307.Tony Marsh 40
307.Ronnie Bucknum 40
307.Silvio Moser 40
310.Jerry Hoyt 39
310.Ivor Bueb 39
310.Ignazio Giunti 39
313.Alessandro Pesenti-Rossi 38
314.Kenneth McAlpine 37
314.Hermano da Silva Ramos 37
316.Roger Laurent 36
316.Dave Charlton 36
318.Bill Homeier 35
318.Pete Lovely 35
318.Derek Bell 35
318.Jo Gartner 35
322.Gerhard Mitter 33
322.Geoff Lees 33
324.Marshall Teague 32
324.George Amick 32
326.Mauri Rose 31
326.Alan Rees 31
328.Cecil Green 30
328.Johnny McDowell 30
328.Hap Sharp 30
328.Hubert Hahne 30
328.Eddie Keizan 30
333.Bob Gerard 29
333.Bobby Ball 29
333.Dick Rathmann 29
333.Frank Gardner 29
333.Bernd Schneider 29
333.Eric van de Poele 29
339.Alfonso de Portago 28
339.Moises Solana 28
339.Ingo Hoffman 28
342.Pierre Levegh 27
342.Carl Forberg 27
342.Eric Thompson 27
342.Fred Wacker 27
342.Jacques Pollet 27
342.Lloyd Ruby 27
342.Chico Landi 27
349.Geoff Crossley 26
349.George Fonder 26
349.Jud Larson 26
349.Bobby Grim 26
353.Bud Tingelstad 25
353.Tony Settember 25
353.Nino Vaccarella 25
356.Fritz Riess 24
356.Larry Crockett 24
356.Luigi Piotti 24
356.Brian Naylor 24
356.Bill Cheesbourg 24
356.A.J. Foyt 24
356.Peter de Klerk 24
356.Kurt Ahrens 24
356.Oscar Larrauri 24
365.Myron Fohr 23
365.Eugene Chaboud 23
365.Guy Mairesse 23
365.Ken Downing 23
365.Toni Ulmen 23
365.Rodney Nuckey 23
365.Duke Nalon 23
365.Duke Dinsmore 23
365.Cal Niday 23
365.Jack Turner 23
365.Red Amick 23
365.Richard Robarts 23
365.Noritake Takahara 23
365.Adrian Campos 23
379.Duncan Hamilton 22
379.Helmut Niedermayr 22
379.Jim Rigsby 22
379.Theo Helfrich 22
379.Wolfgang Seidel 22
379.Roger Penske 22
379.Toshio Suzuki 22
386.Mack Hellings 21
386.Joe James 21
386.Don Beauman 21
386.Johnnie Tolan 21
386.Giulio Cabianca 21
386.Jackie Olivier 21
386.Masahiro Hasemi 21
393.Bill Schindler 20
393.Graham Whitehead 20
393.Peter Hirt 20
393.Hans Klenk 20
393.Rudolf Krause 20
393.Gino Munaron 20
393.John Campbell-Jones 20
393.Sam Posey 20

401-500

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1994
POZ. F1
1994
PKT F1
1994
401.Brian Shawe-Taylor 19
401.Ernst Klodwig 19
401.Leslie Marr 19
401.Chuck Arnold 19
401.Paul Hawkins 19
401.Sam Tingle 19
401.Tom Belso 19
401.Danny Ongais 19
409.Leslie Thorne 18
409.Mike Sparken 18
409.Hans Von Stuck 18
409.Billy Garrett 18
409.Jim McWithey 18
409.Don Branson 18
409.Tim Parnell 18
409.Jo Schlesser 18
409.Mika Salo 18 18
418.Elie Bayol 17
418.Alan Stacey 17
418.Shorty Templeman 17
418.Michael May 17
418.Hans Herrmann 17
418.Dieter Quester 17
418.Helmuth Koinigg 17
418.Torsten Palm 17
418.Guy Tunmer 17
418.Jean Louis Schlesser 17
428.Raymond Sommer 16
428.Walt Brown 16
428.Charles de Tornaco 16
428.Bob Scott 16
428.Hermann Lang 16
428.Chris Bristow 16
428.Renato Pirocchi 16
428.Keith Greene 16
428.Skip Barber 16
428.Bobby Rahal 16
428.Roland Ratzenberger 16 16
439.Spider Webb 15
439.Peter Broeker 15
439.Walt Hansgen 15
439.John Cannon 15
439.Loris Kessel 15
439.Kunimitsu Takahashi 15
439.Kenny Acheson 15
439.Franck Lagorce 15 15
439.Joie Chitwood 15
448.Peter Walker 14
448.Gino Bianco 14
448.Eitel Cantoni 14
448.Peter Ashdown 14
448.Alberto Rodriguez Larreta 14
448.Chuck Daigh 14
448.Teddy Pilette 14
448.Jim Crawford 14
456.Toni Branca 13
456.David Hampshire 13
456.Walt Ader 13
456.Max de Terra 13
456.David Piper 13
456.Heini Walter 13
456.Bernard Collomb 13
456.Peter Westbury 13
456.Damien Magee 13
456.Warwick Brown 13
456.Kazuyoshi Hoshino 13
456.Emilio de Villota 13
468.Dorino Serafini 12
468.Nello Pagani 12
468.Franco Rol 12
468.John Fitch 12
468.Albert Scherrer 12
468.Robert La Caze 12
468.Colin Davis 12
468.Fritz d’Orey 12
468.Harry Blanchard 12
468.Roberto Bonomi 12
468.Neville Lederle 12
468.Giacomo Russo 12
468.Jonathan Williams 12
468.Xavier Perrot 12
468.Patrick Gaillard 12
468.Gregor Foitek 12
484.Tony Crook 11
484.Carl Scarborough 11
484.Oscar Alfredo Galvez 11
484.Andre Guelfi 11
484.Gerry Ashmore 11
484.Peter Ryan 11
484.Francois Mazet 11
484.Boy Hayje 11
492.Arthur Legat 10
492.Jorge Daponte 10
492.Maria Teresa de Filippis 10
492.Nasif Estefano 10
492.Hap Sharo 10
492.Doug Serrurier 10
492.Ian Raby 10
492.Chris Lawrence 10
492.Ian Ashley 10
492.Philippe Adams 10 10
502.Franco Comotti 9
502.Robert O’Brien 9
502.Piero Drogo 9
502.Bob Drake 9
502.Bruce Johnstone 9
502.Rob Schroeder 9
502.Trevor Blokdyk 9
502.Luiz Bueno 9
502.Domenico Schiattarella 9 9
511.Tony Gaze 8
511.John Barber 8
511.Johnny Mantz 8
511.Ed Elisian 8
511.Ernie Pieterse 8
516.Frank Armi 7
516.Mario de Araujo Cabral 7
516.Fred Gamble 7
516.Jay Chamberlain 7
516.Brausch Niemann 7
516.David Prophet 7
516.Mike Fisher 7
523.Jimmy Jackson 6
523.Joe Fry 6
523.Charles Pozzi 6
523.Alessandro de Tomaso 6
527.Jan Flinterman 5
527.Alberto Uria 5
527.Oscar Gonzalez 5
527.Mike MacDowel 5
527.Ottorino Volonterio 5
532.Jean Lucas 2

Sezon 1994

Kierowcy Zespół PKT eF1 BR Pc
JP
SM MC ES CA FR GB DE HU BE IT PT EU JP AU
Damon Hill Williams Renault31425182624252519252526252526
Olivier Panis Ligier Renault2531618151620141625211917181721
Michael Schumacher Benetton Ford25226262324252526262625
Gerhard Berger Ferrari1912522222426252225
Eric Bernard Ligier Renault1811714191315241716201610
Jean Alesi Ferrari1752420232324172420
Rubens Barrichello Jordan Hart1702324192223221522
Johnny Herbert Lotus Mugen Honda159202016182017141519
Pierluigi Martini Minardi Ford159192217221818141217
Mika Hakkinen McLaren Peugeot15921232424232420
Heinz-Harald Frentzen Sauber Mercedes14222172319212119
Erik Comas Larrousse Ford13218211521191919
Christian Fittipaldi Footwork Ford13023201723181118
Martin Brundle McLaren Peugeot128172323222023
Mark Blundell Tyrrell Yamaha121241822211422
David Coulthard Williams Renault1092121222124
Michele Alboreto Minardi Ford97191520171313
David Brabham Simtek Ford90151713131616
Jos Verstappen Benetton Ford8618242321
Ukyo Katayama Tyrrell Yamaha8122192020
Gianni Morbidelli Footwork Ford7522201716
Jyrki Jarvilehto Benetton Ford7218201816
Olivier Beretta Larrousse Ford6917142018
Eddie Irvine Jordan Hart63211923
Alessandro Zanardi Lotus Mugen Honda6018151215
Jean-Marc Gounon Simtek Ford5719121511
Pedro Lamy Lotus Mugen Honda50171914
Nigel Mansell Williams Renault492326
Andrea de Cesaris Jordan Hart422121
Karl Wendlinger Sauber Mercedes412120
Nicola Larini Ferrari2222
Mika Salo Lotus Mugen Honda1818
Roland Ratzenberger Simtek Ford1616
Franck Lagorce Ligier Renault1515
Yannick Dalmas Larrousse Ford1212
Philippe Adams Lotus Mugen Honda1010
Domenico Schiattarella Simtek Ford99

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej.