Ranking F1 1950-1992

Ranking F1 1950-1992

Maj 6, 2019 Wyłącz przez Marek

1-99

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1992
POZ. F1
1992
PKT F1
1992
1.Alain Prost 2836
2.Nelson Piquet 2627
3.Riccardo Patrese 2085 254 2 56
4.Ayrton Senna 2071 189 4 50
5.Nigel Mansell 1972 295 1 108
6.Carlos Reutemann 1913
7.Niki Lauda 1868
8.Jacques Laffite 1814
9.Emerson Fittipaldi 1805
10.John Watson 1689
11.Thierry Boutsen 1650 121 14 2
12.Graham Hill 1639
13.Michele Alboreto 1584 253 10 6
14.Jody Scheckter 1571
15.Clay Regazzoni 1550
16.Gerhard Berger 1513 227 5 49
17.Rene Arnoux 1492
18.Denny Hulme 1362
19.Alan Jones 1330
20.Ronnie Peterson 1293
21.Jackie Stewart 1197
22.Mario Andretti 1185
23.Jochen Mass 1141
24.Jacky Ickx 1135
25.Jack Brabham 1131
26.Elio de Angelis 1122
27.Keke Rosberg 1101
28.Patrick Depailler 1071
28.Patrick Tambay 1071
30.Derek Warwick 1051
31.Jean-Pierre Jarier 1040
32.James Hunt 1001
33.Andrea de Cesaris 991 133 9 8
34.Bruce McLaren 965
35.Martin Brundle 897 242 6 38
36.Eddie Cheever 895
37.John Surtees 875
38.Didier Pironi 843
39.Chris Amon 819
40.Jim Clark 813
41.Marc Surer 800
42.Jean-Pierre Beltoise 771
43.Stefan Johansson 761
44.Juan Manuel Fangio 751
45.Gilles Villeneuve 724
46.Dan Gurney 721
47.Jo Siffert 690
48.Jo Bonnier 679
48.Jonathan Palmer 679
50.Carlos Pace 636
51.Satoru Nakajima 599
52.Maurice Trintignant 593
53.Stirling Moss 590
54.Richie Ginther 588
55.Pierluigi Martini 577 118 15 2
56.Mike Hawthorn 567
57.Phil Hill 563
58.Jean Alesi 561 134 7 18
59.Francois Cevert 559
60.Vittorio Brambilla 551
61.Alessandro Nannini 535
62.Rolf Stommelen 522
63.Philippe Streiff 516
64.Nino Farina 503
65.Mauricio Gugelmin 496 72
66.Philippe Alliot 495
67.Ivan Capelli 485 57 12 3
68.Stefano Modena 479 62 17 1
69.Henri Pescarolo 456
70.Derek Daly 455
71.Mike Hailwood 454
72.Alberto Ascari 420
73.Bruno Giacomelli 418
74.Pedro Rodriguez 416
75.Hans-Joachim Stuck 415
76.Alex Caffi 406
77.Jochen Rindt 400
78.Lorenzo Bandini 393
78.Peter Revson 393
80.Tom Pryce 390
81.Harry Schell 389
82.Innes Ireland 365
83.Louis Rosier 358
84.Howden Ganley 350
85.Jean Behra 341
86.Michael Schumacher 337 275 3 53
87.Tony Brooks 331
88.Jose Froilan Gonzalez 323
89.Teo Fabi 314
90.Roy Salvadori 313
91.Wolfgang von Trips 311
92.Luigi Villoresi 310
93.Brett Lunger 299
94.Masten Gregory 293
95.Nicola Larini 292 28
96.Mika Hakkinen 285 170 8 11
97.Emanuele Pirro 281
98.Tony Maggs 274
99.Carel Godin de Beaufort 270
99.Hector Rebaque 270
99.Erik Comas 270 148 11 4
99.Mike Spence 270

103-199

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1992
POZ. F1
1992
PKT F1
1992
103.Aguri Suzuki 265 155
104.Gunnar Nilsson 254
105.Christian Danner 251
106.Arturo Merzario 250
107.Jyrki Jarvilehto 247 151
108.Mauro Baldi 244
109.Peter Collins 240
110.Piercarlo Ghinzani 233
110.Gianni Morbidelli 233 115
112.Johnny Herbert 229 78 16 2
112.Piero Taruffi 229
114.Jackie Oliver 224
115.Tim Schenken 223
116.Roberto Moreno 222
117.Jim Rathmann 212
118.Wilson Fittipaldi 211
119.Manfred Winkelhock 205
120.Toulo de Graffenried 202
121.Yannick Dalmas 200
122.Olivier Grouillard 199 62
123.Andrea de Adamich 191
124.Duane Carter 186
125.Peter Gethin 182
126.Rupert Keegan 178
126.Chico Serra 178
128.Bob Anderson 173
128.Gabriele Tarquini 173 13
130.Bertrand Gachot 172 46 19 1
130.Luigi Musso 172
132.Luis Perez-Sala 170
132.Eric Bernard 170
134.Robert Manzon 166
135.Jean-Pierre Jabouille 165
136.Harald Ertl 162
137.Jimmy Bryan 159
138.Prince Bira 156
138.Raul Boesel 156
140.Eddie Johnson 151
140.Reine Wisell 151
140.Mike Beuttler 151
143.Olivier Gendebien 150
144.Johnny Claes 149
145.Mark Donohue 148
146.Felice Bonetto 146
146.Jan Lammers 146 12
148.Brian Henton 145
149.Richard Attwood 142
150.Giancarlo Baghetti 141
151.Cliff Allison 140
152.Paul Russo 137
153.Trevor Taylor 134
154.Johnnie Parsons 133
155.Roberto Mieres 131
156.Hans Herrmann 130
157.Ken Wharton 127
158.Tony Bettenhausen 125
159.Ian Burgess 121
160.Karl Kling 118
161.Sam Hanks 117
161.Gene Hartley 117
163.Piers Courage 116
164.Johnny Dumfries 115
165.Eliseo Salazar 114
165.Johnny Cecotto 114
167.Jim Hall 113
168.Johnny Thomson 112
168.Gijs van Lennep 112
168.Patrick Neve 112
171.Paco Godia 110
171.Tony Brise 110
173.Luigi Fagioli 109
173.Brian Redman 109
173.Guy Edwards 109
173.Danny Sullivan 109
177.Yves Giraud Cabantous 108
177.Peter Arundell 108
179.Louis Chiron 107
179.Stefan Bellof 107
179.Eugenio Castellotti 107
182.Henry Taylor 105
183.Ricardo Zunino 104
184.Don Freeland 102
185.Pascal Fabre 101
186.Rudi Fischer 100
186.Bob Veith 100
188.Helmut Marko 99
188.Martin Donnelly 99
188.Christian Fittipaldi 99 99 18 1
188.Jack McGrath 99
192.Andy Linden 98
192.John Love 98
194.Rodger Ward 97
195.Jimmy Reece 96
196.David Hobbs 93
196.Vic Elford 93
196.Hans Binder 93
199.Reg Parnell 92
199.Alex Ribeiro 92

201-299

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1992
POZ. F1
1992
PKT F1
1992
201.George Follmer 91
202.Lella Lombardi 90
202.Slim Borgudd 90
204.Jackie Lewis 89
204.Karl Wendlinger 89 82 12 3
206.Johnny Boyd 87
207.Stuart Lewis-Evans 84
207.Huub Rothengatter 84
209.Bill Vukovich 83
210.Pat Flaherty 81
210.Ludovico Scarfiotti 81
210.Nanni Galli 81
210.Francois Hesnault 81
214.Philippe Etancelin 80
214.Troy Ruttman 80
214.Alan Brown 80
214.Bob Sweikert 80
218.Jimmy Davies 79
218.Bob Gerard 79
220.Mark Blundell 76
221.Andre Pilette 75
222.Jimmy Daywalt 73
222.Ron Flockhart 73
224.Umberto Maglioli 72
225.Roberto Guerrero 71
225.Paul Belmondo 71 71
225.Manny Ayulo 71
228.Lance Macklin 69
228.Michel Leclere 69
228.Ukyo Katayama 69 69
231.Pat O’Connor 68
231.Bob Evans 68
233.Chris Irwin 67
233.Guy Ligier 67
235.Art Cross 66
235.Bob Christie 66
237.Fred Agabashian 65
237.Dave Walker 65
239.Onofre Marimon 64
239.Sergio Mantovani 64
241.Cesare Perdisa 63
241.Jack Fairman 63
243.Rikky von Opel 62
243.Vern Schuppan 62
243.Ian Scheckter 62
243.Larry Perkins 62
247.Walt Faulkner 61
247.Lee Wallard 61
247.Mike Nazaruk 61
250.Paul Goldsmith 60
250.Paul Frere 60
252.Horace Gould 59
253.Peter Whitehead 58
253.Giorgio Scarlatti 58
253.Julian Bailey 58
256.Lucien Bianchi 57
257.Johnny Servoz-Gavin 55
257.Andre Simon 55
259.Chuck Stevenson 54
259.John Miles 54
261.Paolo Barilla 53
262.George Connor 52
262.Eric Brandon 52
264.Carlos Menditeguy 51
265.Cliff Griffith 49
265.Jacques Swaters 49
265.Bob Bondurant 49
268.Al Herman 48
268.Mike Parkes 48
268.David Purley 48
268.Francois Migault 48
268.Corrado Fabi 48
273.Consalvo Sanesi 47
273.Gerino Gerini 47
273.Siegfried Stohr 47
276.Ricardo Rodriguez 45
276.John Taylor 45
278.George Eaton 44
278.Renzo Zorzi 44
280.Henry Banks 43
280.Ernie McCoy 43
280.Al Keller 43
280.Edgar Barth 43
280.Carroll Shelby 43
280.Emanuele Naspetti 43 43
286.Bill Holland 42
286.Chuck Weyant 42
286.Bruce Halford 42
286.Willy Mairesse 42
286.Allen Berg 42
291.Dennis Poore 41
292.Tony Marsh 40
292.Ronnie Bucknum 40
292.Silvio Moser 40
295.Jerry Hoyt 39
295.Ivor Bueb 39
295.Ignazio Giunti 39
298.Alessandro Pesenti-Rossi 38
299.Kenneth McAlpine 37
299.Hermano da Silva Ramos 37

301-395

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1992
POZ. F1
1992
PKT F1
1992
301.Roger Laurent 36
301.Dave Charlton 36
303.Bill Homeier 35
303.Pete Lovely 35
303.Derek Bell 35
303.Jo Gartner 35
307.Alessandro Zanardi 34
308.Gerhard Mitter 33
308.Geoff Lees 33
310.Marshall Teague 32
310.George Amick 32
312.Mauri Rose 31
312.Alan Rees 31
314.Cecil Green 30
314.Johnny McDowell 30
314.Hap Sharp 30
314.Hubert Hahne 30
314.Eddie Keizan 30
319.Bob Gerard 29
319.Bobby Ball 29
319.Dick Rathmann 29
319.Frank Gardner 29
319.Bernd Schneider 29
319.Eric van de Poele 29 29
325.Alfonso de Portago 28
325.Moises Solana 28
325.Ingo Hoffman 28
328.Pierre Levegh 27
328.Carl Forberg 27
328.Eric Thompson 27
328.Fred Wacker 27
328.Jacques Pollet 27
328.Lloyd Ruby 27
328.Chico Landi 27
335.Geoff Crossley 26
335.George Fonder 26
335.Jud Larson 26
335.Bobby Grim 26
339.Bud Tingelstad 25
339.Tony Settember 25
339.Nino Vaccarella 25
342.Fritz Riess 24
342.Larry Crockett 24
342.Luigi Piotti 24
342.Brian Naylor 24
342.Bill Cheesbourg 24
342.A.J. Foyt 24
342.Peter de Klerk 24
342.Kurt Ahrens 24
342.Oscar Larrauri 24
351.Myron Fohr 23
351.Eugene Chaboud 23
351.Guy Mairesse 23
351.Ken Downing 23
351.Toni Ulmen 23
351.Rodney Nuckey 23
351.Duke Nalon 23
351.Duke Dinsmore 23
351.Cal Niday 23
351.Jack Turner 23
351.Red Amick 23
351.Richard Robarts 23
351.Noritake Takahara 23
351.Adrian Campos 23
351.Damon Hill 23 23
366.Duncan Hamilton 22
366.Helmut Niedermayr 22
366.Jim Rigsby 22
366.Theo Helfrich 22
366.Wolfgang Seidel 22
366.Roger Penske 22
372.Mack Hellings 21
372.Joe James 21
372.Don Beauman 21
372.Johnnie Tolan 21
372.Giulio Cabianca 21
372.Jackie Olivier 21
372.Masahiro Hasemi 21
379.Bill Schindler 20
379.Graham Whitehead 20
379.Peter Hirt 20
379.Hans Klenk 20
379.Rudolf Krause 20
379.Gino Munaron 20
379.John Campbell-Jones 20
379.Sam Posey 20
387.Brian Shawe-Taylor 19
387.Ernst Klodwig 19
387.Leslie Marr 19
387.Chuck Arnold 19
387.Paul Hawkins 19
387.Sam Tingle 19
387.Tom Belso 19
387.Danny Ongais 19
395.Leslie Thorne 18
395.Mike Sparken 18
395.Hans Von Stuck 18
395.Billy Garrett 18
395.Jim McWithey 18
395.Don Branson 18
395.Tim Parnell 18
395.Jo Schlesser 18

403-514

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1992
POZ. F1
1992
PKT F1
1992
403.Elie Bayol 17
403.Alan Stacey 17
403.Shorty Templeman 17
403.Michael May 17
403.Hans Herrmann 17
403.Dieter Quester 17
403.Helmuth Koinigg 17
403.Torsten Palm 17
403.Guy Tunmer 17
403.Jean Louis Schlesser 17
413.Raymond Sommer 16
413.Walt Brown 16
413.Charles de Tornaco 16
413.Bob Scott 16
413.Hermann Lang 16
413.Chris Bristow 16
413.Renato Pirocchi 16
413.Keith Greene 16
413.Skip Barber 16
413.Bobby Rahal 16
423.Spider Webb 15
423.Peter Broeker 15
423.Walt Hansgen 15
423.John Cannon 15
423.Loris Kessel 15
423.Kunimitsu Takahashi 15
423.Kenny Acheson 15
423.Joie Chitwood 15
431.Peter Walker 14
431.Gino Bianco 14
431.Eitel Cantoni 14
431.Peter Ashdown 14
431.Alberto Rodriguez Larreta 14
431.Chuck Daigh 14
431.Teddy Pilette 14
431.Jim Crawford 14
439.Toni Branca 13
439.David Hampshire 13
439.Walt Ader 13
439.Max de Terra 13
439.David Piper 13
439.Heini Walter 13
439.Bernard Collomb 13
439.Peter Westbury 13
439.Damien Magee 13
439.Warwick Brown 13
439.Kazuyoshi Hoshino 13
439.Emilio de Villota 13
451.Dorino Serafini 12
451.Nello Pagani 12
451.Franco Rol 12
451.John Fitch 12
451.Albert Scherrer 12
451.Robert La Caze 12
451.Colin Davis 12
451.Fritz d’Orey 12
451.Harry Blanchard 12
451.Roberto Bonomi 12
451.Neville Lederle 12
451.Giacomo Russo 12
451.Jonathan Williams 12
451.Xavier Perrot 12
451.Patrick Gaillard 12
451.Gregor Foitek 12
467.Tony Crook 11
467.Carl Scarborough 11
467.Oscar Alfredo Galvez 11
467.Andre Guelfi 11
467.Gerry Ashmore 11
467.Peter Ryan 11
467.Francois Mazet 11
467.Boy Hayje 11
467.David Brabham 11
476.Arthur Legat 10
476.Jorge Daponte 10
476.Maria Teresa de Filippis 10
476.Nasif Estefano 10
476.Hap Sharo 10
476.Doug Serrurier 10
476.Ian Raby 10
476.Chris Lawrence 10
476.Ian Ashley 10
485.Franco Comotti 9
485.Robert O’Brien 9
485.Piero Drogo 9
485.Bob Drake 9
485.Bruce Johnstone 9
485.Rob Schroeder 9
485.Trevor Blokdyk 9
485.Luiz Bueno 9
493.Tony Gaze 8
493.John Barber 8
493.Johnny Mantz 8
493.Ed Elisian 8
493.Ernie Pieterse 8
498.Frank Armi 7
498.Mario de Araujo Cabral 7
498.Fred Gamble 7
498.Jay Chamberlain 7
498.Brausch Niemann 7
498.David Prophet 7
498.Mike Fisher 7
505.Jimmy Jackson 6
505.Joe Fry 6
505.Charles Pozzi 6
505.Alessandro de Tomaso 6
509.Jan Flinterman 5
509.Alberto Uria 5
509.Oscar Gonzalez 5
509.Mike MacDowel 5
509.Ottorino Volonterio 5
514.Jean Lucas 2

Sezon 1992

Kierowca Zespół PKT eF1 ZA MX BR ES SM MC CA FR GB DE HU BE IT PT JP AU
Nigel Mansell Williams Renault295262326262624222626212326
Michael Schumacher Benetton Ford275232124252224232424232022
Riccardo Patrese Williams Renault2542522252523212519222126
Michele Alboreto Footwork Mugen Honda2531711212222191916201816192112
Martin Brundle Benetton Ford2422321202423182124232421
Gerhard Berger McLaren Honda22722202325222022252523
Ayrton Senna McLaren Honda1892424252522202524
Mika Hakkinen Lotus Ford170181817192119192217
Aguri Suzuki Footwork Mugen Honda155192017161516171916
Jyrki Jarvilehto Dallara Ferrari151161917181414171818
Erik Comas Ligier Renault1482015181720181921
Jean Alesi Ferrari134232423222220
Andrea de Cesaris Tyrrell Ilmor13319211517201823
Thierry Boutsen Ligier Renault12114151717201919
Pierluigi Martini Dallara Ferrari11821211312161817
Gianni Morbidelli Minardi Lamborghini115201615159131314
Christian Fittipaldi Minardi Lamborghini99161814152115
Karl Wendlinger March Ilmor821922111416
Johnny Herbert Lotus Ford782117171211
Mauricio Gugelmin Jordan Yamaha721620121311
Paul Belmondo March Ilmor711515131414
Ukyo Katayama Venturi Lamborghini69151218816
Olivier Grouillard Tyrrell Ilmor6219151216
Stefano Modena Jordan Yamaha6210142018
Ivan Capelli Ferrari57221817
Bertrand Gachot Venturi Lamborghini46132013
Emanuele Naspetti March Ilmor43131614
Eric van de Poele Brabham Judd291415
Nicola Larini Ferrari281513
Damon Hill Brabham Judd231112
Gabriele Tarquini Fondmetal Ford1313
Jan Lammers March Ilmor1212

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej.