Ranking F1 1950-1991

Ranking F1 1950-1991

Maj 5, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1991
POZ. F1
1991
PKT F1
1991
1.Alain Prost 2836 185 5 34
2.Nelson Piquet 2627 233 6 26,5
3.Carlos Reutemann 1913
4.Ayrton Senna 1882 341 1 96
5.Niki Lauda 1868
6.Riccardo Patrese 1831 256 3 53
7.Jacques Laffite 1814
8.Emerson Fittipaldi 1805
9.John Watson 1689
10.Nigel Mansell 1677 224 2 72
11.Graham Hill 1639
12.Jody Scheckter 1571
13.Clay Regazzoni 1550
14.Thierry Boutsen 1529 146
15.Rene Arnoux 1492
16.Denny Hulme 1362
17.Michele Alboreto 1331 26
18.Alan Jones 1330
19.Ronnie Peterson 1293
20.Gerhard Berger 1286 211 4 43
21.Jackie Stewart 1197
22.Mario Andretti 1185
23.Jochen Mass 1141
24.Jacky Ickx 1135
25.Jack Brabham 1131
26.Elio de Angelis 1122
27.Keke Rosberg 1101
28.Patrick Depailler 1071
28.Patrick Tambay 1071
30.Derek Warwick 1051
31.Jean-Pierre Jarier 1040
32.James Hunt 1001
33.Bruce McLaren 965
34.Eddie Cheever 895
35.John Surtees 875
36.Andrea de Cesaris 858 141 9 9
37.Didier Pironi 843
38.Chris Amon 819
39.Jim Clark 813
40.Marc Surer 800
41.Jean-Pierre Beltoise 771
42.Stefan Johansson 761
43.Juan Manuel Fangio 751
44.Gilles Villeneuve 724
45.Dan Gurney 721
46.Jo Siffert 690
47.Jo Bonnier 679
47.Jonathan Palmer 679
49.Martin Brundle 655 141 15 2
50.Carlos Pace 636
51.Satoru Nakajima 599 107 15 2
52.Maurice Trintignant 593
53.Stirling Moss 590
54.Richie Ginther 588
55.Mike Hawthorn 567
56.Phil Hill 563
57.Francois Cevert 559
58.Vittorio Brambilla 551
59.Alessandro Nannini 535
60.Rolf Stommelen 522
61.Philippe Streiff 516
62.Nino Farina 503
63.Philippe Alliot 495
64.Pierluigi Martini 459 125 11 6
65.Henri Pescarolo 456
66.Derek Daly 455
67.Mike Hailwood 454
68.Ivan Capelli 428 39 18 1
69.Jean Alesi 427 153 7 21
70.Mauricio Gugelmin 424 103
71.Alberto Ascari 420
72.Bruno Giacomelli 418
73.Stefano Modena 417 159 8 10
74.Pedro Rodriguez 416
75.Hans-Joachim Stuck 415
76.Alex Caffi 406 29
77.Jochen Rindt 400
78.Lorenzo Bandini 393
78.Peter Revson 393
80.Tom Pryce 390
81.Harry Schell 389
82.Innes Ireland 365
83.Louis Rosier 358
84.Howden Ganley 350
85.Jean Behra 341
86.Tony Brooks 331
87.Jose Froilan Gonzalez 323
88.Teo Fabi 314
89.Roy Salvadori 313
90.Wolfgang von Trips 311
91.Luigi Villoresi 310
92.Brett Lunger 299
93.Masten Gregory 293
94.Emanuele Pirro 281 151 18 1
95.Tony Maggs 274
96.Carel Godin de Beaufort 270
96.Hector Rebaque 270
96.Mike Spence 270
99.Nicola Larini 264 41
100.Gunnar Nilsson 254

101-200

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1991
POZ. F1
1991
PKT F1
1991
101.Christian Danner 251
102.Arturo Merzario 250
103.Mauro Baldi 244
104.Peter Collins 240
105.Piercarlo Ghinzani 233
106.Piero Taruffi 229
107.Jackie Oliver 224
108.Tim Schenken 223
109.Roberto Moreno 222 148 10 8
110.Jim Rathmann 212
111.Wilson Fittipaldi 211
112.Manfred Winkelhock 205
113.Toulo de Graffenried 202
114.Yannick Dalmas 200
115.Andrea de Adamich 191
116.Duane Carter 186
117.Peter Gethin 182
118.Rupert Keegan 178
118.Chico Serra 178
120.Bob Anderson 173
121.Luigi Musso 172
122.Luis Perez-Sala 170
122.Eric Bernard 170 38 18 1
124.Robert Manzon 166
125.Jean-Pierre Jabouille 165
126.Harald Ertl 162
127.Gabriele Tarquini 160 48
128.Jimmy Bryan 159
129.Prince Bira 156
129.Raul Boesel 156
131.Eddie Johnson 151
132.Reine Wisell 151
132.Mike Beuttler 151
132.Johnny Herbert 151 68
135.Olivier Gendebien 150
136.Johnny Claes 149
137.Mark Donohue 148
138.Felice Bonetto 146
139.Brian Henton 145
140.Richard Attwood 142
141.Giancarlo Baghetti 141
142.Cliff Allison 140
143.Paul Russo 137
143.Olivier Grouillard 137
145.Trevor Taylor 134
145.Jan Lammers 134
147.Johnnie Parsons 133
148.Roberto Mieres 131
149.Hans Herrmann 130
150.Ken Wharton 127
151.Bertrand Gachot 126 98 12 4
152.Tony Bettenhausen 125
153.Erik Comas 122 122
154.Ian Burgess 121
155.Karl Kling 118
155.Gianni Morbidelli 118 106 24 0,5
157.Sam Hanks 117
157.Gene Hartley 117
159.Piers Courage 116
160.Johnny Dumfries 115
160.Mika Hakkinen 115 115 15 2
162.Eliseo Salazar 114
162.Johnny Cecotto 114
164.Jim Hall 113
165.Johnny Thomson 112
165.Gijs van Lennep 112
165.Patrick Neve 112
168.Paco Godia 110
168.Tony Brise 110
168.Aguri Suzuki 110 21 18 1
171.Luigi Fagioli 109
171.Brian Redman 109
171.Guy Edwards 109
171.Danny Sullivan 109
175.Yves Giraud Cabantous 108
175.Peter Arundell 108
177.Louis Chiron 107
177.Stefan Bellof 107
177.Eugenio Castellotti 107
180.Henry Taylor 105
181.Ricardo Zunino 104
182.Don Freeland 102
183.Pascal Fabre 101
184.Rudi Fischer 100
184.Bob Veith 100
186.Helmut Marko 99
186.Martin Donnelly 99
186.Jack McGrath 99
189.Andy Linden 98
189.John Love 98
191.Rodger Ward 97
192.Jimmy Reece 96
192.Jyrki Jarvilehto 96 83 12 4
194.David Hobbs 93
194.Vic Elford 93
194.Hans Binder 93
197.Reg Parnell 92
197.Alex Ribeiro 92
199.George Follmer 91
200.Lella Lombardi 90
200.Slim Borgudd 90

202-298

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1991
POZ. F1
1991
PKT F1
1991
202.Jackie Lewis 89
203.Johnny Boyd 87
204.Stuart Lewis-Evans 84
204.Huub Rothengatter 84
206.Bill Vukovich 83
207.Pat Flaherty 81
207.Ludovico Scarfiotti 81
207.Nanni Galli 81
207.Francois Hesnault 81
211.Philippe Etancelin 80
211.Troy Ruttman 80
211.Alan Brown 80
211.Bob Sweikert 80
215.Jimmy Davies 79
215.Bob Gerard 79
217.Mark Blundell 76 76 18 1
218.Andre Pilette 75
219.Jimmy Daywalt 73
219.Ron Flockhart 73
221.Umberto Maglioli 72
222.Roberto Guerrero 71
222.Manny Ayulo 71
224.Lance Macklin 69
224.Michel Leclere 69
226.Pat O’Connor 68
226.Bob Evans 68
228.Chris Irwin 67
228.Guy Ligier 67
230.Art Cross 66
230.Bob Christie 66
232.Fred Agabashian 65
232.Dave Walker 65
234.Onofre Marimon 64
234.Sergio Mantovani 64
236.Cesare Perdisa 63
236.Jack Fairman 63
238.Rikky von Opel 62
238.Vern Schuppan 62
238.Ian Scheckter 62
238.Larry Perkins 62
238.Michael Schumacher 62 62 12 4
243.Walt Faulkner 61
243.Lee Wallard 61
243.Mike Nazaruk 61
246.Paul Goldsmith 60
246.Paul Frere 60
248.Horace Gould 59
249.Peter Whitehead 58
249.Giorgio Scarlatti 58
249.Julian Bailey 58 19 18 1
252.Lucien Bianchi 57
253.Johnny Servoz-Gavin 55
253.Andre Simon 55
255.Chuck Stevenson 54
255.John Miles 54
257.Paolo Barilla 53
258.George Connor 52
258.Eric Brandon 52
260.Carlos Menditeguy 51
261.Cliff Griffith 49
261.Jacques Swaters 49
261.Bob Bondurant 49
264.Al Herman 48
264.Mike Parkes 48
264.David Purley 48
264.Francois Migault 48
264.Corrado Fabi 48
269.Consalvo Sanesi 47
269.Gerino Gerini 47
269.Siegfried Stohr 47
272.Ricardo Rodriguez 45
272.John Taylor 45
274.George Eaton 44
274.Renzo Zorzi 44
276.Henry Banks 43
276.Ernie McCoy 43
276.Al Keller 43
276.Edgar Barth 43
276.Carroll Shelby 43
281.Bill Holland 42
281.Chuck Weyant 42
281.Bruce Halford 42
281.Willy Mairesse 42
281.Allen Berg 42
286.Dennis Poore 41
287.Tony Marsh 40
287.Ronnie Bucknum 40
287.Silvio Moser 40
290.Jerry Hoyt 39
290.Ivor Bueb 39
290.Ignazio Giunti 39
293.Alessandro Pesenti-Rossi 38
294.Kenneth McAlpine 37
294.Hermano da Silva Ramos 37
296.Roger Laurent 36
296.Dave Charlton 36
298.Bill Homeier 35
298.Pete Lovely 35
298.Derek Bell 35
298.Jo Gartner 35

302-396

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1991
POZ. F1
1991
PKT F1
1991
302.Alessandro Zanardi 34 34
303.Gerhard Mitter 33
303.Geoff Lees 33
305.Marshall Teague 32
305.George Amick 32
307.Mauri Rose 31
307.Alan Rees 31
309.Cecil Green 30
309.Johnny McDowell 30
309.Hap Sharp 30
309.Hubert Hahne 30
309.Eddie Keizan 30
314.Bob Gerard 29
314.Bobby Ball 29
314.Dick Rathmann 29
314.Frank Gardner 29
314.Bernd Schneider 29
319.Alfonso de Portago 28
319.Moises Solana 28
319.Ingo Hoffman 28
322.Pierre Levegh 27
322.Carl Forberg 27
322.Eric Thompson 27
322.Fred Wacker 27
322.Jacques Pollet 27
322.Lloyd Ruby 27
322.Chico Landi 27
329.Geoff Crossley 26
329.George Fonder 26
329.Jud Larson 26
329.Bobby Grim 26
333.Bud Tingelstad 25
333.Tony Settember 25
333.Nino Vaccarella 25
336.Fritz Riess 24
336.Larry Crockett 24
336.Luigi Piotti 24
336.Brian Naylor 24
336.Bill Cheesbourg 24
336.A.J. Foyt 24
336.Peter de Klerk 24
336.Kurt Ahrens 24
336.Oscar Larrauri 24
345.Myron Fohr 23
345.Eugene Chaboud 23
345.Guy Mairesse 23
345.Ken Downing 23
345.Toni Ulmen 23
345.Rodney Nuckey 23
345.Duke Nalon 23
345.Duke Dinsmore 23
345.Cal Niday 23
345.Jack Turner 23
345.Red Amick 23
345.Richard Robarts 23
345.Noritake Takahara 23
345.Adrian Campos 23
359.Duncan Hamilton 22
359.Helmut Niedermayr 22
359.Jim Rigsby 22
359.Theo Helfrich 22
359.Wolfgang Seidel 22
359.Roger Penske 22
365.Mack Hellings 21
365.Joe James 21
365.Don Beauman 21
365.Johnnie Tolan 21
365.Giulio Cabianca 21
365.Jackie Olivier 21
365.Masahiro Hasemi 21
372.Bill Schindler 20
372.Graham Whitehead 20
372.Peter Hirt 20
372.Hans Klenk 20
372.Rudolf Krause 20
372.Gino Munaron 20
372.John Campbell-Jones 20
372.Sam Posey 20
380.Brian Shawe-Taylor 19
380.Ernst Klodwig 19
380.Leslie Marr 19
380.Chuck Arnold 19
380.Paul Hawkins 19
380.Sam Tingle 19
380.Tom Belso 19
380.Danny Ongais 19
388.Leslie Thorne 18
388.Mike Sparken 18
388.Hans Von Stuck 18
388.Billy Garrett 18
388.Jim McWithey 18
388.Don Branson 18
388.Tim Parnell 18
388.Jo Schlesser 18
396.Elie Bayol 17
396.Alan Stacey 17
396.Shorty Templeman 17
396.Michael May 17
396.Hans Herrmann 17
396.Dieter Quester 17
396.Helmuth Koinigg 17
396.Torsten Palm 17
396.Guy Tunmer 17
396.Jean Louis Schlesser 17

406-508

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1991
POZ. F1
1991
PKT F1
1991
406.Raymond Sommer 16
406.Walt Brown 16
406.Charles de Tornaco 16
406.Bob Scott 16
406.Hermann Lang 16
406.Chris Bristow 16
406.Renato Pirocchi 16
406.Keith Greene 16
406.Skip Barber 16
406.Bobby Rahal 16
416.Spider Webb 15
416.Peter Broeker 15
416.Walt Hansgen 15
416.John Cannon 15
416.Loris Kessel 15
416.Kunimitsu Takahashi 15
416.Kenny Acheson 15
416.Joie Chitwood 15
424.Peter Walker 14
424.Gino Bianco 14
424.Eitel Cantoni 14
424.Peter Ashdown 14
424.Alberto Rodriguez Larreta 14
424.Chuck Daigh 14
424.Teddy Pilette 14
424.Jim Crawford 14
432.Toni Branca 13
432.David Hampshire 13
432.Walt Ader 13
432.Max de Terra 13
432.David Piper 13
432.Heini Walter 13
432.Bernard Collomb 13
432.Peter Westbury 13
432.Damien Magee 13
432.Warwick Brown 13
432.Kazuyoshi Hoshino 13
432.Emilio de Villota 13
444.Dorino Serafini 12
444.Nello Pagani 12
444.Franco Rol 12
444.John Fitch 12
444.Albert Scherrer 12
444.Robert La Caze 12
444.Colin Davis 12
444.Fritz d’Orey 12
444.Harry Blanchard 12
444.Roberto Bonomi 12
444.Neville Lederle 12
444.Giacomo Russo 12
444.Jonathan Williams 12
444.Xavier Perrot 12
444.Patrick Gaillard 12
444.Gregor Foitek 12
460.Tony Crook 11
460.Carl Scarborough 11
460.Oscar Alfredo Galvez 11
460.Andre Guelfi 11
460.Gerry Ashmore 11
460.Peter Ryan 11
460.Francois Mazet 11
460.Boy Hayje 11
460.David Brabham 11
469.Arthur Legat 10
469.Jorge Daponte 10
469.Maria Teresa de Filippis 10
469.Nasif Estefano 10
469.Hap Sharo 10
469.Doug Serrurier 10
469.Ian Raby 10
469.Chris Lawrence 10
469.Ian Ashley 10
478.Franco Comotti 9
478.Robert O’Brien 9
478.Piero Drogo 9
478.Bob Drake 9
478.Bruce Johnstone 9
478.Rob Schroeder 9
478.Trevor Blokdyk 9
478.Luiz Bueno 9
486.Tony Gaze 8
486.John Barber 8
486.Johnny Mantz 8
486.Ed Elisian 8
486.Ernie Pieterse 8
491.Frank Armi 7
491.Mario de Araujo Cabral 7
491.Fred Gamble 7
491.Jay Chamberlain 7
491.Brausch Niemann 7
491.David Prophet 7
491.Mike Fisher 7
491.Karl Wendlinger 7 7
499.Jimmy Jackson 6
499.Joe Fry 6
499.Charles Pozzi 6
499.Alessandro de Tomaso 6
503.Jan Flinterman 5
503.Alberto Uria 5
503.Oscar Gonzalez 5
503.Mike MacDowel 5
503.Ottorino Volonterio 5
508.Jean Lucas 2

Sezon 1991

Kierowca Zespół PKT eF1 US BR SM MC CA MX FR GB DE HU BE IT PT ES JP AU
Ayrton Senna McLaren Honda3412624242524232326252525202526
Riccardo Patrese Williams Renault2562324262124232126222422
Nelson Piquet Benetton Ford2332420261822232122142023
Nigel Mansell Williams Renault224242525262524262425
Gerhard Berger McLaren Honda211222325222224232624
Alain Prost Ferrari1852521212424242323
Stefano Modena Tyrrell Honda159232516201314102117
Jean Alesi Ferrari15319232223212421
Emanuele Pirro Dallara Judd151142018171618171120
Thierry Boutsen Ligier Lamborghini146151819191417151118
Martin Brundle Brabham Yamaha141161314151714151522
Andrea de Cesaris Jordan Ford14123202119201919
Roberto Moreno Benetton Ford13718222218182217
Pierluigi Martini Minardi Ferrari12521142017182312
Erik Comas Ligier Lamborghini122151619151616169
Mika Hakkinen Lotus Judd115162018151213138
Satoru Nakajima Tyrrell Honda1072217151911149
Mauricio Gugelmin Leyton House Ilomor103191512201819
Bertrand Gachot Jordan Ford981822212017
Gianni Morbidelli Minardi Ferrari852016131818
Jyrki Jarvilehto Dallara Judd832215141715
Mark Blundell Brabham Yamaha761714201510
Johnny Herbert Lotus Judd6817161916
Michael Schumacher Benetton Ford62222119
Nicola Larini Lambo Lamborghini41201011
Ivan Capelli Leyton House Ilomor392019
Eric Bernard Lola Ford381721
Alessandro Zanardi Jordan Ford341618
Gabriele Tarquini Fondmetal Ford291316
Alex Caffi Footwork Porsche291712
Michele Alboreto Footwork Porsche261214
Aguri Suzuki Lola Ford2121
Gianni Morbidelli Ferrari2121
Gabriele Tarquini AGS Ford1919
Julian Bailey Lotus Judd1919
Olivier Grouillard Fondmetal Ford1616
Roberto Moreno Minardi Ferrari1111
Karl Wendlinger Leyton House Ilomor77

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej.