Ranking F1 1950-1990

Ranking F1 1950-1990

Maj 4, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1990
POZ. F1
1990
PKT F1
1990
1.Alain Prost2651280271
2.Nelson Piquet2394263343
3.Carlos Reutemann1913
4.Niki Lauda1868
5.Jacques Laffite1814
6.Emerson Fittipaldi1805
7.John Watson1689
8.Graham Hill1639
9.Riccardo Patrese1575220723
10.Jody Scheckter1571
11.Clay Regazzoni1550
12.Ayrton Senna1541265178
13.Rene Arnoux1492
14.Nigel Mansell1453164537
15.Thierry Boutsen1383215634
16.Denny Hulme1362
17.Alan Jones1330
18.Michele Alboreto1305101
19.Ronnie Peterson1293
20.Jackie Stewart1197
21.Mario Andretti1185
22.Jochen Mass1141
23.Jacky Ickx1135
24.Jack Brabham1131
25.Elio de Angelis1122
26.Keke Rosberg1101
27.Gerhard Berger1075247343
28.Patrick Depailler1071
28.Patrick Tambay1071
30.Derek Warwick1051124143
31.Jean-Pierre Jarier1040
32.James Hunt1001
33.Bruce McLaren965
34.Eddie Cheever895
35.John Surtees875
36.Didier Pironi843
37.Chris Amon819
38.Jim Clark813
39.Marc Surer800
40.Jean-Pierre Beltoise771
41.Stefan Johansson761
42.Juan Manuel Fangio751
43.Gilles Villeneuve724
44.Dan Gurney721
45.Andrea de Cesaris71743
46.Jo Siffert690
47.Jo Bonnier679
47.Jonathan Palmer679
49.Carlos Pace636
50.Maurice Trintignant593
51.Stirling Moss590
52.Richie Ginther588
53.Mike Hawthorn567
54.Phil Hill563
55.Francois Cevert559
56.Vittorio Brambilla551
57.Alessandro Nannini535161821
58.Rolf Stommelen522
59.Philippe Streiff516
60.Martin Brundle514
61.Nino Farina503
62.Philippe Alliot495126
63.Satoru Nakajima49291153
64.Henri Pescarolo456
65.Derek Daly455
66.Mike Hailwood454
67.Alberto Ascari420
68.Bruno Giacomelli418
69.Pedro Rodriguez416
70.Hans-Joachim Stuck415
71.Jochen Rindt400
72.Lorenzo Bandini393
72.Peter Revson393
74.Tom Pryce390
75.Harry Schell389
75.Ivan Capelli38976
77.Alex Caffi377138162
78.Innes Ireland365
79.Louis Rosier358
80.Howden Ganley350
81.Jean Behra341
82.Pierluigi Martini334109
83.Tony Brooks331
84.Jose Froilan Gonzalez323
85.Mauricio Gugelmin32179181
86.Teo Fabi314
87.Roy Salvadori313
88.Wolfgang von Trips311
89.Luigi Villoresi310
90.Brett Lunger299
91.Masten Gregory293
92.Tony Maggs274
92.Jean Alesi274176106
94.Carel Godin de Beaufort270
94.Hector Rebaque270
94.Mike Spence270
97.Stefano Modena258102162
98.Gunnar Nilsson254
99.Christian Danner251
100.Arturo Merzario250

101-199

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1990
POZ. F1
1990
PKT F1
1990
101.Mauro Baldi244
102.Peter Collins240
103.Piercarlo Ghinzani233
104.Piero Taruffi229
105.Jackie Oliver224
106.Tim Schenken223
106.Nicola Larini223193
108.Jim Rathmann212
109.Wilson Fittipaldi211
110.Manfred Winkelhock205
111.Toulo de Graffenried202
112.Yannick Dalmas20024
113.Andrea de Adamich191
114.Duane Carter186
115.Peter Gethin182
116.Rupert Keegan178
116.Chico Serra178
118.Bob Anderson173
119.Luigi Musso172
120.Luis Perez-Sala170
121.Robert Manzon166
122.Jean-Pierre Jabouille165
123.Harald Ertl162
124.Jimmy Bryan159
125.Prince Bira156
125.Raul Boesel156
127.Eddie Johnson151
127.Reine Wisell151
127.Mike Beuttler151
130.Olivier Gendebien150
131.Johnny Claes149
132.Mark Donohue148
133.Felice Bonetto146
134.Brian Henton145
135.Richard Attwood142
136.Giancarlo Baghetti141
137.Cliff Allison140
138.Paul Russo137
139.Trevor Taylor134
139.Jan Lammers134
141.Johnnie Parsons133
142.Eric Bernard132132135
143.Roberto Mieres131
144.Hans Herrmann130
144.Emanuele Pirro13042
146.Ken Wharton127
147.Tony Bettenhausen125
148.Ian Burgess121
148.Olivier Grouillard12132
150.Karl Kling118
151.Sam Hanks117
151.Gene Hartley117
153.Piers Courage116
154.Johnny Dumfries115
155.Eliseo Salazar114
155.Johnny Cecotto114
157.Jim Hall113
158.Johnny Thomson112
158.Gijs van Lennep112
158.Patrick Neve112
158.Gabriele Tarquini11214
162.Paco Godia110
162.Tony Brise110
164.Luigi Fagioli109
164.Brian Redman109
164.Guy Edwards109
164.Danny Sullivan109
168.Yves Giraud Cabantous108
168.Peter Arundell108
170.Louis Chiron107
170.Stefan Bellof107
170.Eugenio Castellotti107
173.Henry Taylor105
174.Ricardo Zunino104
175.Don Freeland102
176.Pascal Fabre101
177.Rudi Fischer100
177.Bob Veith100
179.Helmut Marko99
179.Martin Donnelly9985
179.Jack McGrath99
182.Andy Linden98
182.John Love98
184.Rodger Ward97
185.Jimmy Reece96
186.David Hobbs93
186.Vic Elford93
186.Hans Binder93
189.Reg Parnell92
189.Alex Ribeiro92
191.George Follmer91
192.Lella Lombardi90
192.Slim Borgudd90
194.Jackie Lewis89
194.Aguri Suzuki8978126
196.Johnny Boyd87
197.Stuart Lewis-Evans84
197.Huub Rothengatter84
199.Bill Vukovich83
199.Johnny Herbert83

201-299

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1990
POZ. F1
1990
PKT F1
1990
201.Pat Flaherty81
201.Ludovico Scarfiotti81
201.Nanni Galli81
201.Francois Hesnault81
205.Philippe Etancelin80
205.Troy Ruttman80
205.Alan Brown80
205.Bob Sweikert80
209.Jimmy Davies79
209.Bob Gerard79
211.Andre Pilette75
212.Roberto Moreno7454106
213.Jimmy Daywalt73
213.Ron Flockhart73
215.Umberto Maglioli72
216.Roberto Guerrero71
216.Manny Ayulo71
218.Lance Macklin69
218.Michel Leclere69
220.Pat O’Connor68
220.Bob Evans68
222.Chris Irwin67
222.Guy Ligier67
224.Art Cross66
224.Bob Christie66
226.Fred Agabashian65
226.Dave Walker65
228.Onofre Marimon64
228.Sergio Mantovani64
230.Cesare Perdisa63
230.Jack Fairman63
232.Rikky von Opel62
232.Vern Schuppan62
232.Ian Scheckter62
232.Larry Perkins62
236.Walt Faulkner61
236.Lee Wallard61
236.Mike Nazaruk61
239.Paul Goldsmith60
239.Paul Frere60
241.Horace Gould59
242.Peter Whitehead58
242.Giorgio Scarlatti58
244.Lucien Bianchi57
245.Johnny Servoz-Gavin55
245.Andre Simon55
247.Chuck Stevenson54
247.John Miles54
249.Paolo Barilla5353
250.George Connor52
250.Eric Brandon52
252.Carlos Menditeguy51
253.Cliff Griffith49
253.Jacques Swaters49
253.Bob Bondurant49
256.Al Herman48
256.Mike Parkes48
256.David Purley48
256.Francois Migault48
256.Corrado Fabi48
261.Consalvo Sanesi47
261.Gerino Gerini47
261.Siegfried Stohr47
264.Ricardo Rodriguez45
264.John Taylor45
266.George Eaton44
266.Renzo Zorzi44
268.Henry Banks43
268.Ernie McCoy43
268.Al Keller43
268.Edgar Barth43
268.Carroll Shelby43
273.Bill Holland42
273.Chuck Weyant42
273.Bruce Halford42
273.Willy Mairesse42
273.Allen Berg42
278.Dennis Poore41
279.Tony Marsh40
279.Ronnie Bucknum40
279.Silvio Moser40
282.Jerry Hoyt39
282.Ivor Bueb39
282.Ignazio Giunti39
282.Julian Bailey39
286.Alessandro Pesenti-Rossi38
287.Kenneth McAlpine37
287.Hermano da Silva Ramos37
289.Roger Laurent36
289.Dave Charlton36
291.Bill Homeier35
291.Pete Lovely35
291.Derek Bell35
291.Jo Gartner35
295.Gerhard Mitter33
295.Geoff Lees33
297.Marshall Teague32
297.George Amick32
299.Mauri Rose31
299.Alan Rees31

301-399

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1990
POZ. F1
1990
PKT F1
1990
301.Cecil Green30
301.Johnny McDowell30
301.Hap Sharp30
301.Hubert Hahne30
301.Eddie Keizan30
306.Bob Gerard29
306.Bobby Ball29
306.Dick Rathmann29
306.Frank Gardner29
306.Bernd Schneider2914
311.Alfonso de Portago28
311.Moises Solana28
311.Ingo Hoffman28
311.Bertrand Gachot28
315.Pierre Levegh27
315.Carl Forberg27
315.Eric Thompson27
315.Fred Wacker27
315.Jacques Pollet27
315.Lloyd Ruby27
315.Chico Landi27
322.Geoff Crossley26
322.George Fonder26
322.Jud Larson26
322.Bobby Grim26
326.Bud Tingelstad25
326.Tony Settember25
326.Nino Vaccarella25
329.Fritz Riess24
329.Larry Crockett24
329.Luigi Piotti24
329.Brian Naylor24
329.Bill Cheesbourg24
329.A.J. Foyt24
329.Peter de Klerk24
329.Kurt Ahrens24
329.Oscar Larrauri24
338.Myron Fohr23
338.Eugene Chaboud23
338.Guy Mairesse23
338.Ken Downing23
338.Toni Ulmen23
338.Rodney Nuckey23
338.Duke Nalon23
338.Duke Dinsmore23
338.Cal Niday23
338.Jack Turner23
338.Red Amick23
338.Richard Robarts23
338.Noritake Takahara23
338.Adrian Campos23
352.Duncan Hamilton22
352.Helmut Niedermayr22
352.Jim Rigsby22
352.Theo Helfrich22
352.Wolfgang Seidel22
352.Roger Penske22
358.Mack Hellings21
358.Joe James21
358.Don Beauman21
358.Johnnie Tolan21
358.Giulio Cabianca21
358.Jackie Olivier21
358.Masahiro Hasemi21
365.Bill Schindler20
365.Graham Whitehead20
365.Peter Hirt20
365.Hans Klenk20
365.Rudolf Krause20
365.Gino Munaron20
365.John Campbell-Jones20
365.Sam Posey20
373.Brian Shawe-Taylor19
373.Ernst Klodwig19
373.Leslie Marr19
373.Chuck Arnold19
373.Paul Hawkins19
373.Sam Tingle19
373.Tom Belso19
373.Danny Ongais19
381.Leslie Thorne18
381.Mike Sparken18
381.Hans Von Stuck18
381.Billy Garrett18
381.Jim McWithey18
381.Don Branson18
381.Tim Parnell18
381.Jo Schlesser18
389.Elie Bayol17
389.Alan Stacey17
389.Shorty Templeman17
389.Michael May17
389.Hans Herrmann17
389.Dieter Quester17
389.Helmuth Koinigg17
389.Torsten Palm17
389.Guy Tunmer17
389.Jean Louis Schlesser17
399.Raymond Sommer16
399.Walt Brown16
399.Charles de Tornaco16
399.Bob Scott16
399.Hermann Lang16
399.Chris Bristow16
399.Renato Pirocchi16
399.Keith Greene16
399.Skip Barber16
399.Bobby Rahal16

409-502

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1990
POZ. F1
1990
PKT F1
1990
409.Spider Webb15
409.Peter Broeker15
409.Walt Hansgen15
409.John Cannon15
409.Loris Kessel15
409.Kunimitsu Takahashi15
409.Kenny Acheson15
409.Joie Chitwood15
417.Peter Walker14
417.Gino Bianco14
417.Eitel Cantoni14
417.Peter Ashdown14
417.Alberto Rodriguez Larreta14
417.Chuck Daigh14
417.Teddy Pilette14
417.Jim Crawford14
425.Toni Branca13
425.David Hampshire13
425.Walt Ader13
425.Max de Terra13
425.David Piper13
425.Heini Walter13
425.Bernard Collomb13
425.Peter Westbury13
425.Damien Magee13
425.Warwick Brown13
425.Kazuyoshi Hoshino13
425.Emilio de Villota13
425.Jyrki Jarvilehto1313
438.Dorino Serafini12
438.Nello Pagani12
438.Franco Rol12
438.John Fitch12
438.Albert Scherrer12
438.Robert La Caze12
438.Colin Davis12
438.Fritz d’Orey12
438.Harry Blanchard12
438.Roberto Bonomi12
438.Neville Lederle12
438.Giacomo Russo12
438.Jonathan Williams12
438.Xavier Perrot12
438.Patrick Gaillard12
438.Gianni Morbidelli1212
438.Gregor Foitek1212
455.Tony Crook11
455.Carl Scarborough11
455.Oscar Alfredo Galvez11
455.Andre Guelfi11
455.Gerry Ashmore11
455.Peter Ryan11
455.Francois Mazet11
455.Boy Hayje11
455.David Brabham1111
464.Arthur Legat10
464.Jorge Daponte10
464.Maria Teresa de Filippis10
464.Nasif Estefano10
464.Hap Sharo10
464.Doug Serrurier10
464.Ian Raby10
464.Chris Lawrence10
464.Ian Ashley10
473.Franco Comotti9
473.Robert O’Brien9
473.Piero Drogo9
473.Bob Drake9
473.Bruce Johnstone9
473.Rob Schroeder9
473.Trevor Blokdyk9
473.Luiz Bueno9
481.Tony Gaze8
481.John Barber8
481.Johnny Mantz8
481.Ed Elisian8
481.Ernie Pieterse8
486.Frank Armi7
486.Mario de Araujo Cabral7
486.Fred Gamble7
486.Jay Chamberlain7
486.Brausch Niemann7
486.David Prophet7
486.Mike Fisher7
493.Jimmy Jackson6
493.Joe Fry6
493.Charles Pozzi6
493.Alessandro de Tomaso6
497.Jan Flinterman5
497.Alberto Uria5
497.Oscar Gonzalez5
497.Mike MacDowel5
497.Ottorino Volonterio5
502.Jean Lucas2

KierowcaZespółPKT eF1USBRSMMCCAMXFRGBDEHUBEITPTESJPAU
Alain ProstFerrari280252021262625202325222324
Ayrton SennaMcLaren Honda2652523242524232325242623
Nelson PiquetBenetton Ford263222024212321242020202226
Gerhard BergerMcLaren Honda2472422222224222122242123
Riccardo PatreseWilliams Renault2201723182119232218191921
Thierry BoutsenWilliams Renault21523212122241826201822
Nicola LariniLigier Ford19315151113161416121615171617
Jean AlesiTyrrell Ford176241919232018171719
Nigel MansellFerrari16422232523242225
Alessandro NanniniBenetton Ford1611521232221191921
Alex CaffiArrows Ford1382018191518161814
Eric BernardLola Lamborghini13218191719222116
Philippe AlliotLigier Ford12614169181313141316
Derek WarwickLotus Lamborghini12418201716162215
Pierluigi MartiniMinardi Ford10919171511141518
Stefano ModenaBrabham Judd102211916141715
Michele AlboretoArrows Ford10116101715131614
Satoru NakajimaTyrrell Ford912018152117
Martin DonnellyLotus Lamborghini851719152014
Mauricio GugelminLeyton House Judd791219191316
Aguri SuzukiLola Lamborghini7820201820
Ivan CapelliLeyton House Judd7616251718
Roberto MorenoEuro Brun Judd54132120
Paolo BarillaMinardi Ford5314131412
Andrea de CesarisDallara Ford43141217
Emanuele PirroDallara Ford42151710
Olivier GrouillardOsella Ford3281014
Yannick DalmasAGS Ford24915
Gabriele TarquiniAGS Ford1414
Bernd SchneiderArrows Ford1414
Jyrki JarvilehtoOnyx Ford1313
Gianni MorbidelliDallara Ford1212
Gregor FoitekOnyx Ford1212
David BrabhamBrabham Judd1111

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej.