Ranking F1 1950-1989

Ranking F1 1950-1989

Maj 2, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1989
POZ. F1
1989
PKT F1
1989
1.Alain Prost 2371 313 1 76
2.Nelson Piquet 2131 154 8 12
3.Carlos Reutemann 1913
4.Niki Lauda 1868
5.Jacques Laffite 1814
6.Emerson Fittipaldi 1805
7.John Watson 1689
8.Graham Hill 1639
9.Jody Scheckter 1571
10.Clay Regazzoni 1550
11.Rene Arnoux 1492 91 23 2
12.Denny Hulme 1362
13.Riccardo Patrese 1355 215 3 40
14.Alan Jones 1330
15.Ronnie Peterson 1293
16.Nigel Mansell 1289 145 4 38
17.Ayrton Senna 1276 190 2 60
18.Michele Alboreto 1204 76 11 6
19.Jackie Stewart 1197
20.Mario Andretti 1185
21.Thierry Boutsen 1168 211 5 37
22.Jochen Mass 1141
23.Jacky Ickx 1135
24.Jack Brabham 1131
25.Elio de Angelis 1122
26.Keke Rosberg 1101
27.Patrick Depailler 1071
27.Patrick Tambay 1071
29.Jean-Pierre Jarier 1040
30.James Hunt 1001
31.Bruce McLaren 965
32.Derek Warwick 927 173 10 7
33.Eddie Cheever 895 136 11 6
34.John Surtees 875
35.Didier Pironi 843
36.Gerhard Berger 828 73 7 21
37.Chris Amon 819
38.Jim Clark 813
39.Marc Surer 800
40.Jean-Pierre Beltoise 771
41.Stefan Johansson 761 63 11 6
42.Juan Manuel Fangio 751
43.Gilles Villeneuve 724
44.Dan Gurney 721
45.Jo Siffert 690
46.Jo Bonnier 679
46.Jonathan Palmer 679 133 25 2
48.Andrea de Cesaris 674 117 16 4
49.Carlos Pace 636
50.Maurice Trintignant 593
51.Stirling Moss 590
52.Richie Ginther 588
53.Mike Hawthorn 567
54.Phil Hill 563
55.Francois Cevert 559
56.Vittorio Brambilla 551
57.Rolf Stommelen 522
58.Philippe Streiff 516
59.Martin Brundle 514 128 20 4
60.Nino Farina 503
61.Henri Pescarolo 456
62.Derek Daly 455
63.Mike Hailwood 454
64.Alberto Ascari 420
65.Bruno Giacomelli 418
66.Pedro Rodriguez 416
67.Hans-Joachim Stuck 415
68.Satoru Nakajima 401 92 21 3
69.Jochen Rindt 400
70.Lorenzo Bandini 393
70.Peter Revson 393
72.Tom Pryce 390
73.Harry Schell 389
74.Alessandro Nannini 374 174 6 32
75.Philippe Alliot 369 50 26 1
76.Innes Ireland 365
77.Louis Rosier 358
78.Howden Ganley 350
79.Jean Behra 341
80.Tony Brooks 331
81.Jose Froilan Gonzalez 323
82.Teo Fabi 314
83.Roy Salvadori 313
83.Ivan Capelli 313 15
85.Wolfgang von Trips 311
86.Luigi Villoresi 310
87.Brett Lunger 299
88.Masten Gregory 293
89.Tony Maggs 274
90.Carel Godin de Beaufort 270
90.Hector Rebaque 270
90.Mike Spence 270
93.Gunnar Nilsson 254
94.Christian Danner 251 52 21 3
95.Arturo Merzario 250
96.Mauro Baldi 244
97.Mauricio Gugelmin 242 93 16 4
98.Peter Collins 240
99.Alex Caffi 239 105 19 4
100.Piercarlo Ghinzani 233

101-200

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1989
POZ. F1
1989
PKT F1
1989
101.Piero Taruffi 229
102.Pierluigi Martini 225 116 15 5
103.Jackie Oliver 224
104.Tim Schenken 223
105.Jim Rathmann 212
106.Wilson Fittipaldi 211
107.Manfred Winkelhock 205
108.Toulo de Graffenried 202
109.Andrea de Adamich 191
110.Duane Carter 186
111.Peter Gethin 182
112.Rupert Keegan 178
112.Chico Serra 178
114.Yannick Dalmas 176
115.Bob Anderson 173
116.Luigi Musso 172
117.Luis Perez-Sala 170 65 26 1
118.Robert Manzon 166
119.Jean-Pierre Jabouille 165
120.Harald Ertl 162
121.Jimmy Bryan 159
122.Prince Bira 156
123.Raul Boesel 156
123.Stefano Modena 156 85 16 4
125.Eddie Johnson 151
125.Reine Wisell 151
125.Mike Beuttler 151
128.Olivier Gendebien 150
129.Johnny Claes 149
130.Mark Donohue 148
131.Felice Bonetto 146
132.Brian Henton 145
133.Richard Attwood 142
134.Giancarlo Baghetti 141
135.Cliff Allison 140
136.Paul Russo 137
137.Trevor Taylor 134
137.Jan Lammers 134
139.Johnnie Parsons 133
140.Roberto Mieres 131
141.Hans Herrmann 130
142.Ken Wharton 127
143.Tony Bettenhausen 125
144.Ian Burgess 121
145.Karl Kling 118
146.Sam Hanks 117
146.Gene Hartley 117
148.Piers Courage 116
149.Johnny Dumfries 115
150.Eliseo Salazar 114
150.Johnny Cecotto 114
152.Jim Hall 113
153.Johnny Thomson 112
153.Gijs van Lennep 112
153.Patrick Neve 112
156.Paco Godia 110
156.Tony Brise 110
158.Luigi Fagioli 109
158.Brian Redman 109
158.Guy Edwards 109
158.Danny Sullivan 109
162.Yves Giraud Cabantous 108
162.Peter Arundell 108
164.Louis Chiron 107
164.Stefan Bellof 107
164.Eugenio Castellotti 107
167.Henry Taylor 105
168.Ricardo Zunino 104
169.Don Freeland 102
170.Pascal Fabre 101
171.Rudi Fischer 100
171.Bob Veith 100
173.Helmut Marko 99
173.Jack McGrath 99
175.Andy Linden 98
175.John Love 98
175.Gabriele Tarquini 98 38 26 2
175.Jean Alesi 98 98 9 8
179.Rodger Ward 97
180.Jimmy Reece 96
181.David Hobbs 93
181.Vic Elford 93
181.Hans Binder 93
184.Reg Parnell 92
184.Alex Ribeiro 92
186.George Follmer 91
187.Lella Lombardi 90
187.Slim Borgudd 90
189.Jackie Lewis 89
189.Olivier Grouillard 89 89 26 1
191.Emanuele Pirro 88 88 23 2
192.Johnny Boyd 87
193.Stuart Lewis-Evans 84
193.Huub Rothengatter 84
195.Bill Vukovich 83
195.Johnny Herbert 83 83 14 5
197.Pat Flaherty 81
197.Ludovico Scarfiotti 81
197.Nanni Galli 81
197.Francois Hesnault 81

201-300

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1989
POZ. F1
1989
PKT F1
1989
201.Philippe Etancelin 80
201.Troy Ruttman 80
201.Alan Brown 80
201.Bob Sweikert 80
205.Jimmy Davies 79
205.Bob Gerard 79
207.Andre Pilette 75
208.Jimmy Daywalt 73
208.Ron Flockhart 73
210.Umberto Maglioli 72
211.Roberto Guerrero 71
211.Manny Ayulo 71
213.Lance Macklin 69
213.Michel Leclere 69
215.Pat O’Connor 68
215.Bob Evans 68
217.Chris Irwin 67
217.Guy Ligier 67
219.Art Cross 66
219.Bob Christie 66
221.Fred Agabashian 65
221.Dave Walker 65
223.Onofre Marimon 64
223.Sergio Mantovani 64
225.Cesare Perdisa 63
225.Jack Fairman 63
227.Rikky von Opel 62
227.Vern Schuppan 62
227.Ian Scheckter 62
227.Larry Perkins 62
231.Walt Faulkner 61
231.Lee Wallard 61
231.Mike Nazaruk 61
234.Paul Goldsmith 60
234.Paul Frere 60
236.Horace Gould 59
237.Peter Whitehead 58
237.Giorgio Scarlatti 58
239.Lucien Bianchi 57
240.Johnny Servoz-Gavin 55
240.Andre Simon 55
242.Chuck Stevenson 54
242.John Miles 54
244.George Connor 52
244.Eric Brandon 52
246.Carlos Menditeguy 51
247.Cliff Griffith 49
247.Jacques Swaters 49
247.Bob Bondurant 49
250.Al Herman 48
250.Mike Parkes 48
250.David Purley 48
250.Francois Migault 48
250.Corrado Fabi 48
255.Consalvo Sanesi 47
255.Gerino Gerini 47
255.Siegfried Stohr 47
258.Ricardo Rodriguez 45
258.John Taylor 45
260.George Eaton 44
260.Renzo Zorzi 44
262.Henry Banks 43
262.Ernie McCoy 43
262.Al Keller 43
262.Edgar Barth 43
262.Carroll Shelby 43
267.Bill Holland 42
267.Chuck Weyant 42
267.Bruce Halford 42
267.Willy Mairesse 42
267.Allen Berg 42
272.Dennis Poore 41
273.Tony Marsh 40
273.Ronnie Bucknum 40
273.Silvio Moser 40
276.Jerry Hoyt 39
276.Ivor Bueb 39
276.Ignazio Giunti 39
276.Julian Bailey 39
280.Alessandro Pesenti-Rossi 38
281.Kenneth McAlpine 37
281.Hermano da Silva Ramos 37
283.Roger Laurent 36
283.Dave Charlton 36
285.Bill Homeier 35
285.Pete Lovely 35
285.Derek Bell 35
285.Jo Gartner 35
289.Gerhard Mitter 33
289.Geoff Lees 33
291.Marshall Teague 32
291.George Amick 32
293.Mauri Rose 31
293.Alan Rees 31
295.Cecil Green 30
295.Johnny McDowell 30
295.Hap Sharp 30
295.Hubert Hahne 30
295.Eddie Keizan 30
295.Nicola Larini 30

301-400

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1989
POZ. F1
1989
PKT F1
1989
301.Bob Gerard 29
301.Bobby Ball 29
301.Dick Rathmann 29
301.Frank Gardner 29
305.Alfonso de Portago 28
305.Moises Solana 28
305.Ingo Hoffman 28
305.Bertrand Gachot 28 28
309.Pierre Levegh 27
309.Carl Forberg 27
309.Eric Thompson 27
309.Fred Wacker 27
309.Jacques Pollet 27
309.Lloyd Ruby 27
309.Chico Landi 27
316.Geoff Crossley 26
316.George Fonder 26
316.Jud Larson 26
316.Bobby Grim 26
320.Bud Tingelstad 25
320.Tony Settember 25
320.Nino Vaccarella 25
323.Fritz Riess 24
323.Larry Crockett 24
323.Luigi Piotti 24
323.Brian Naylor 24
323.Bill Cheesbourg 24
323.A.J. Foyt 24
323.Peter de Klerk 24
323.Kurt Ahrens 24
323.Oscar Larrauri 24
332.Myron Fohr 23
332.Eugene Chaboud 23
332.Guy Mairesse 23
332.Ken Downing 23
332.Toni Ulmen 23
332.Rodney Nuckey 23
332.Duke Nalon 23
332.Duke Dinsmore 23
332.Cal Niday 23
332.Jack Turner 23
332.Red Amick 23
332.Richard Robarts 23
332.Noritake Takahara 23
332.Adrian Campos 23
346.Duncan Hamilton 22
346.Helmut Niedermayr 22
346.Jim Rigsby 22
346.Theo Helfrich 22
346.Wolfgang Seidel 22
346.Roger Penske 22
352.Mack Hellings 21
352.Joe James 21
352.Don Beauman 21
352.Johnnie Tolan 21
352.Giulio Cabianca 21
352.Jackie Olivier 21
352.Masahiro Hasemi 21
359.Bill Schindler 20
359.Graham Whitehead 20
359.Peter Hirt 20
359.Hans Klenk 20
359.Rudolf Krause 20
359.Gino Munaron 20
359.John Campbell-Jones 20
359.Sam Posey 20
359.Roberto Moreno 20
368.Brian Shawe-Taylor 19
368.Ernst Klodwig 19
368.Leslie Marr 19
368.Chuck Arnold 19
368.Paul Hawkins 19
368.Sam Tingle 19
368.Tom Belso 19
368.Danny Ongais 19
376.Leslie Thorne 18
376.Mike Sparken 18
376.Hans Von Stuck 18
376.Billy Garrett 18
376.Jim McWithey 18
376.Don Branson 18
376.Tim Parnell 18
376.Jo Schlesser 18
384.Elie Bayol 17
384.Alan Stacey 17
384.Shorty Templeman 17
384.Michael May 17
384.Hans Herrmann 17
384.Dieter Quester 17
384.Helmuth Koinigg 17
384.Torsten Palm 17
384.Guy Tunmer 17
384.Jean Louis Schlesser 17
394.Raymond Sommer 16
394.Walt Brown 16
394.Charles de Tornaco 16
394.Bob Scott 16
394.Hermann Lang 16
394.Chris Bristow 16
394.Renato Pirocchi 16
394.Keith Greene 16
394.Skip Barber 16
394.Bobby Rahal 16

404-496

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1989
POZ. F1
1989
PKT F1
1989
404.Spider Webb 15
404.Peter Broeker 15
404.Walt Hansgen 15
404.John Cannon 15
404.Loris Kessel 15
404.Kunimitsu Takahashi 15
404.Kenny Acheson 15
404.Bernd Schneider 15
404.Joie Chitwood 15
413.Peter Walker 14
413.Gino Bianco 14
413.Eitel Cantoni 14
413.Peter Ashdown 14
413.Alberto Rodriguez Larreta 14
413.Chuck Daigh 14
413.Teddy Pilette 14
413.Jim Crawford 14
413.Martin Donnelly 14 14
422.Toni Branca 13
422.David Hampshire 13
422.Walt Ader 13
422.Max de Terra 13
422.David Piper 13
422.Heini Walter 13
422.Bernard Collomb 13
422.Peter Westbury 13
422.Damien Magee 13
422.Warwick Brown 13
422.Kazuyoshi Hoshino 13
422.Emilio de Villota 13
434.Dorino Serafini 12
434.Nello Pagani 12
434.Franco Rol 12
434.John Fitch 12
434.Albert Scherrer 12
434.Robert La Caze 12
434.Colin Davis 12
434.Fritz d’Orey 12
434.Harry Blanchard 12
434.Roberto Bonomi 12
434.Neville Lederle 12
434.Giacomo Russo 12
434.Jonathan Williams 12
434.Xavier Perrot 12
434.Patrick Gaillard 12
449.Tony Crook 11
449.Carl Scarborough 11
449.Oscar Alfredo Galvez 11
449.Andre Guelfi 11
449.Gerry Ashmore 11
449.Peter Ryan 11
449.Francois Mazet 11
449.Boy Hayje 11
449.Aguri Suzuki 11
458.Arthur Legat 10
458.Jorge Daponte 10
458.Maria Teresa de Filippis 10
458.Nasif Estefano 10
458.Hap Sharo 10
458.Doug Serrurier 10
458.Ian Raby 10
458.Chris Lawrence 10
458.Ian Ashley 10
467.Franco Comotti 9
467.Robert O’Brien 9
467.Piero Drogo 9
467.Bob Drake 9
467.Bruce Johnstone 9
467.Rob Schroeder 9
467.Trevor Blokdyk 9
467.Luiz Bueno 9
475.Tony Gaze 8
475.John Barber 8
475.Johnny Mantz 8
475.Ed Elisian 8
475.Ernie Pieterse 8
480.Frank Armi 7
480.Mario de Araujo Cabral 7
480.Fred Gamble 7
480.Jay Chamberlain 7
480.Brausch Niemann 7
480.David Prophet 7
480.Mike Fisher 7
487.Jimmy Jackson 6
487.Joe Fry 6
487.Charles Pozzi 6
487.Alessandro de Tomaso 6
491.Jan Flinterman 5
491.Alberto Uria 5
491.Oscar Gonzalez 5
491.Mike MacDowel 5
491.Ottorino Volonterio 5
496.Jean Lucas 2

Sezon 1989

Kierowca Zespół PKT eF1 BR SM MC MX US CA FR GB DE HU BE IT PT ES JP AU
Alain Prost McLaren Honda31323232522262526242225252423
Riccardo Patrese Williams Renault21513252520232222212222
Thierry Boutsen Williams Renault21121172121172323232124
Ayrton Senna McLaren Honda1901424262625242625
Alessandro Nannini Benetton Ford1741922192324222223
Derek Warwick Arrows Ford173202018201621171823
Nelson Piquet Lotus Judd1541618182321201820
Nigel Mansell Ferrari145242425232524
Eddie Cheever Arrows Ford13616202024192116
Jonathan Palmer Tyrrell Ford1331819181613132016
Martin Brundle Brabham Judd12821181814201819
Andrea de Cesaris Dallara Ford11715151919161914
Pierluigi Martini Minardi Ford116221718192119
Alex Caffi Dallara Ford105182314161915
Jean Alesi Tyrrell Ford982216172122
Mauricio Gugelmin March Judd932220161718
Satoru Nakajima Lotus Judd921719161921
Rene Arnoux Ligier Ford91161317151713
Olivier Grouillard Ligier Ford891619202014
Emanuele Pirro Benetton Ford881716181720
Stefano Modena Brabham Judd852417151217
Johnny Herbert Benetton Ford832114141222
Michele Alboreto Tyrrell Ford7615222415
Gerhard Berger Ferrari73242524
Luis Perez-Sala Minardi Ford6521121814
Stefan Johansson Onyx Ford63211923
Christian Danner Rial Ford52152314
Philippe Alliot Lola Lamborghini50131720
Gabriele Tarquini AGS Ford381721
Bertrand Gachot Onyx Ford281315
Ivan Capelli March Judd1515
Martin Donnelly Arrows Ford1414

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej.