Ranking F1 1950-1988

Ranking F1 1950-1988

Kwiecień 29, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1988
POZ. F1
1988
PKT F1
1988
1.Alain Prost 2058 347 2 87
2.Nelson Piquet 1977 193 6 22
3.Carlos Reutemann 1913
4.Niki Lauda 1868
5.Jacques Laffite 1814
6.Emerson Fittipaldi 1805
7.John Watson 1689
8.Graham Hill 1639
9.Jody Scheckter 1571
10.Clay Regazzoni 1550
11.Rene Arnoux 1401 60
12.Denny Hulme 1362
13.Alan Jones 1330
14.Ronnie Peterson 1293
15.Jackie Stewart 1197
16.Mario Andretti 1185
17.Nigel Mansell 1144 48 9 12
18.Jochen Mass 1141
19.Riccardo Patrese 1140 154 11 8
20.Jacky Ickx 1135
21.Jack Brabham 1131
22.Michele Alboreto 1128 173 5 24
23.Elio de Angelis 1122
24.Keke Rosberg 1101
25.Ayrton Senna 1086 321 1 90
26.Patrick Depailler 1071
26.Patrick Tambay 1071
28.Jean-Pierre Jarier 1040
29.James Hunt 1001
30.Bruce McLaren 965
31.Thierry Boutsen 957 273 4 27
32.John Surtees 875
33.Didier Pironi 843
34.Chris Amon 819
35.Jim Clark 813
36.Marc Surer 800
37.Jean-Pierre Beltoise 771
38.Eddie Cheever 759 154 12 6
39.Gerhard Berger 755 245 3 41
40.Derek Warwick 754 206 8 17
41.Juan Manuel Fangio 751
42.Gilles Villeneuve 724
43.Dan Gurney 721
44.Stefan Johansson 698 32
45.Jo Siffert 690
46.Jo Bonnier 679
47.Carlos Pace 636
48.Maurice Trintignant 593
49.Stirling Moss 590
50.Richie Ginther 588
51.Mike Hawthorn 567
52.Phil Hill 563
53.Francois Cevert 559
54.Andrea de Cesaris 557 55 15 3
55.Vittorio Brambilla 551
56.Jonathan Palmer 546 104 14 5
57.Rolf Stommelen 522
58.Philippe Streiff 516 84
59.Nino Farina 503
60.Henri Pescarolo 456
61.Derek Daly 455
62.Mike Hailwood 454
63.Alberto Ascari 420
64.Bruno Giacomelli 418
65.Pedro Rodriguez 416
66.Hans-Joachim Stuck 415
67.Jochen Rindt 400
68.Lorenzo Bandini 393
68.Peter Revson 393
70.Tom Pryce 390
71.Harry Schell 389
72.Martin Brundle 386 20
73.Innes Ireland 365
74.Louis Rosier 358
75.Howden Ganley 350
76.Jean Behra 341
77.Tony Brooks 331
78.Jose Froilan Gonzalez 323
79.Philippe Alliot 319 84
80.Teo Fabi 314
81.Roy Salvadori 313
82.Wolfgang von Trips 311
83.Luigi Villoresi 310
84.Satoru Nakajima 309 126 17 1
85.Brett Lunger 299
86.Ivan Capelli 298 177 7 17
87.Masten Gregory 293
88.Tony Maggs 274
89.Carel Godin de Beaufort 270
89.Hector Rebaque 270
89.Mike Spence 270
92.Gunnar Nilsson 254
93.Arturo Merzario 250
94.Mauro Baldi 244
95.Peter Collins 240
96.Piercarlo Ghinzani 233 24
97.Piero Taruffi 229
98.Jackie Oliver 224
99.Tim Schenken 223
100.Jim Rathmann 212

101-199

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1988
POZ. F1
1988
PKT F1
1988
101.Wilson Fittipaldi 211
102.Manfred Winkelhock 205
103.Toulo de Graffenried 202
104.Alessandro Nannini 200 155 10 12
105.Christian Danner 199
106.Andrea de Adamich 191
107.Duane Carter 186
108.Peter Gethin 182
109.Rupert Keegan 178
109.Chico Serra 178
111.Yannick Dalmas 176 137
112.Bob Anderson 173
113.Luigi Musso 172
114.Robert Manzon 166
115.Jean-Pierre Jabouille 165
116.Harald Ertl 162
117.Jimmy Bryan 159
118.Prince Bira 156
118.Raul Boesel 156
120.Eddie Johnson 151
120.Reine Wisell 151
120.Mike Beuttler 151
123.Olivier Gendebien 150
124.Johnny Claes 149
124.Mauricio Gugelmin 149 149 13 5
126.Mark Donohue 148
127.Felice Bonetto 146
128.Brian Henton 145
129.Richard Attwood 142
130.Giancarlo Baghetti 141
131.Cliff Allison 140
132.Paul Russo 137
133.Trevor Taylor 134
133.Jan Lammers 134
133.Alex Caffi 134 117
136.Johnnie Parsons 133
137.Roberto Mieres 131
138.Hans Herrmann 130
139.Ken Wharton 127
140.Tony Bettenhausen 125
141.Ian Burgess 121
142.Karl Kling 118
143.Sam Hanks 117
143.Gene Hartley 117
145.Piers Courage 116
146.Johnny Dumfries 115
147.Eliseo Salazar 114
147.Johnny Cecotto 114
149.Jim Hall 113
150.Johnny Thomson 112
150.Gijs van Lennep 112
150.Patrick Neve 112
153.Paco Godia 110
153.Tony Brise 110
155.Luigi Fagioli 109
155.Brian Redman 109
155.Guy Edwards 109
155.Danny Sullivan 109
155.Pierluigi Martini 109 78 16 1
160.Yves Giraud Cabantous 108
160.Peter Arundell 108
162.Louis Chiron 107
162.Stefan Bellof 107
162.Eugenio Castellotti 107
165.Henry Taylor 105
165.Luis Perez-Sala 105 105
167.Ricardo Zunino 104
168.Don Freeland 102
169.Pascal Fabre 101
170.Rudi Fischer 100
170.Bob Veith 100
172.Helmut Marko 99
172.Jack McGrath 99
174.Andy Linden 98
174.John Love 98
176.Rodger Ward 97
177.Jimmy Reece 96
178.David Hobbs 93
178.Vic Elford 93
178.Hans Binder 93
181.Reg Parnell 92
181.Alex Ribeiro 92
183.George Follmer 91
184.Lella Lombardi 90
184.Slim Borgudd 90
186.Jackie Lewis 89
187.Johnny Boyd 87
188.Stuart Lewis-Evans 84
188.Huub Rothengatter 84
190.Bill Vukovich 83
191.Pat Flaherty 81
191.Ludovico Scarfiotti 81
191.Nanni Galli 81
191.Francois Hesnault 81
195.Philippe Etancelin 80
195.Troy Ruttman 80
195.Alan Brown 80
195.Bob Sweikert 80
199.Jimmy Davies 79
199.Bob Gerard 79

201-297

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1988
POZ. F1
1988
PKT F1
1988
201.Andre Pilette 75
202.Jimmy Daywalt 73
202.Ron Flockhart 73
204.Umberto Maglioli 72
205.Roberto Guerrero 71
205.Stefano Modena 71 71
205.Manny Ayulo 71
208.Lance Macklin 69
208.Michel Leclere 69
210.Pat O’Connor 68
210.Bob Evans 68
212.Chris Irwin 67
212.Guy Ligier 67
214.Art Cross 66
214.Bob Christie 66
216.Fred Agabashian 65
216.Dave Walker 65
218.Onofre Marimon 64
218.Sergio Mantovani 64
220.Cesare Perdisa 63
220.Jack Fairman 63
222.Rikky von Opel 62
222.Vern Schuppan 62
222.Ian Scheckter 62
222.Larry Perkins 62
226.Walt Faulkner 61
226.Lee Wallard 61
226.Mike Nazaruk 61
229.Paul Goldsmith 60
229.Gabriele Tarquini 60 60
229.Paul Frere 60
232.Horace Gould 59
233.Peter Whitehead 58
233.Giorgio Scarlatti 58
235.Lucien Bianchi 57
236.Johnny Servoz-Gavin 55
236.Andre Simon 55
238.Chuck Stevenson 54
238.John Miles 54
240.George Connor 52
240.Eric Brandon 52
242.Carlos Menditeguy 51
243.Cliff Griffith 49
243.Jacques Swaters 49
243.Bob Bondurant 49
246.Al Herman 48
246.Mike Parkes 48
246.David Purley 48
246.Francois Migault 48
246.Corrado Fabi 48
251.Consalvo Sanesi 47
251.Gerino Gerini 47
251.Siegfried Stohr 47
254.Ricardo Rodriguez 45
254.John Taylor 45
256.George Eaton 44
256.Renzo Zorzi 44
258.Henry Banks 43
258.Ernie McCoy 43
258.Al Keller 43
258.Edgar Barth 43
258.Carroll Shelby 43
263.Bill Holland 42
263.Chuck Weyant 42
263.Bruce Halford 42
263.Willy Mairesse 42
263.Allen Berg 42
268.Dennis Poore 41
269.Tony Marsh 40
269.Ronnie Bucknum 40
269.Silvio Moser 40
272.Jerry Hoyt 39
272.Ivor Bueb 39
272.Ignazio Giunti 39
272.Julian Bailey 39 39
276.Alessandro Pesenti-Rossi 38
277.Kenneth McAlpine 37
277.Hermano da Silva Ramos 37
279.Roger Laurent 36
279.Dave Charlton 36
281.Bill Homeier 35
281.Pete Lovely 35
281.Derek Bell 35
281.Jo Gartner 35
285.Gerhard Mitter 33
285.Geoff Lees 33
287.Marshall Teague 32
287.George Amick 32
289.Mauri Rose 31
289.Alan Rees 31
291.Cecil Green 30
291.Johnny McDowell 30
291.Hap Sharp 30
291.Hubert Hahne 30
291.Eddie Keizan 30
291.Nicola Larini 30 30
297.Bob Gerard 29
297.Bobby Ball 29
297.Dick Rathmann 29
297.Frank Gardner 29

301-389

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1988
POZ. F1
1988
PKT F1
1988
301.Alfonso de Portago 28
301.Moises Solana 28
301.Ingo Hoffman 28
304.Pierre Levegh 27
304.Carl Forberg 27
304.Eric Thompson 27
304.Fred Wacker 27
304.Jacques Pollet 27
304.Lloyd Ruby 27
304.Chico Landi 27
311.Geoff Crossley 26
311.George Fonder 26
311.Jud Larson 26
311.Bobby Grim 26
315.Bud Tingelstad 25
315.Tony Settember 25
315.Nino Vaccarella 25
318.Fritz Riess 24
318.Larry Crockett 24
318.Luigi Piotti 24
318.Brian Naylor 24
318.Bill Cheesbourg 24
318.A.J. Foyt 24
318.Peter de Klerk 24
318.Kurt Ahrens 24
318.Oscar Larrauri 24 24
327.Myron Fohr 23
327.Eugene Chaboud 23
327.Guy Mairesse 23
327.Ken Downing 23
327.Toni Ulmen 23
327.Rodney Nuckey 23
327.Duke Nalon 23
327.Duke Dinsmore 23
327.Cal Niday 23
327.Jack Turner 23
327.Red Amick 23
327.Richard Robarts 23
327.Noritake Takahara 23
327.Adrian Campos 23 10
341.Duncan Hamilton 22
341.Helmut Niedermayr 22
341.Jim Rigsby 22
341.Theo Helfrich 22
341.Wolfgang Seidel 22
341.Roger Penske 22
347.Mack Hellings 21
347.Joe James 21
347.Don Beauman 21
347.Johnnie Tolan 21
347.Giulio Cabianca 21
347.Jackie Olivier 21
347.Masahiro Hasemi 21
354.Bill Schindler 20
354.Graham Whitehead 20
354.Peter Hirt 20
354.Hans Klenk 20
354.Rudolf Krause 20
354.Gino Munaron 20
354.John Campbell-Jones 20
354.Sam Posey 20
354.Roberto Moreno 20
363.Brian Shawe-Taylor 19
363.Ernst Klodwig 19
363.Leslie Marr 19
363.Chuck Arnold 19
363.Paul Hawkins 19
363.Sam Tingle 19
363.Tom Belso 19
363.Danny Ongais 19
371.Leslie Thorne 18
371.Mike Sparken 18
371.Hans Von Stuck 18
371.Billy Garrett 18
371.Jim McWithey 18
371.Don Branson 18
371.Tim Parnell 18
371.Jo Schlesser 18
379.Elie Bayol 17
379.Alan Stacey 17
379.Shorty Templeman 17
379.Michael May 17
379.Hans Herrmann 17
379.Dieter Quester 17
379.Helmuth Koinigg 17
379.Torsten Palm 17
379.Guy Tunmer 17
379.Jean Louis Schlesser 17 17
389.Raymond Sommer 16
389.Walt Brown 16
389.Charles de Tornaco 16
389.Bob Scott 16
389.Hermann Lang 16
389.Chris Bristow 16
389.Renato Pirocchi 16
389.Keith Greene 16
389.Skip Barber 16
389.Bobby Rahal 16

399-490

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1988
POZ. F1
1988
PKT F1
1988
399.Spider Webb 15
399.Peter Broeker 15
399.Walt Hansgen 15
399.John Cannon 15
399.Loris Kessel 15
399.Kunimitsu Takahashi 15
399.Kenny Acheson 15
399.Bernd Schneider 15 15
399.Joie Chitwood 15
408.Peter Walker 14
408.Gino Bianco 14
408.Eitel Cantoni 14
408.Peter Ashdown 14
408.Alberto Rodriguez Larreta 14
408.Chuck Daigh 14
408.Teddy Pilette 14
408.Jim Crawford 14
416.Toni Branca 13
416.David Hampshire 13
416.Walt Ader 13
416.Max de Terra 13
416.David Piper 13
416.Heini Walter 13
416.Bernard Collomb 13
416.Peter Westbury 13
416.Damien Magee 13
416.Warwick Brown 13
416.Kazuyoshi Hoshino 13
416.Emilio de Villota 13
428.Dorino Serafini 12
428.Nello Pagani 12
428.Franco Rol 12
428.John Fitch 12
428.Albert Scherrer 12
428.Robert La Caze 12
428.Colin Davis 12
428.Fritz d’Orey 12
428.Harry Blanchard 12
428.Roberto Bonomi 12
428.Neville Lederle 12
428.Giacomo Russo 12
428.Jonathan Williams 12
428.Xavier Perrot 12
428.Patrick Gaillard 12
443.Tony Crook 11
443.Carl Scarborough 11
443.Oscar Alfredo Galvez 11
443.Andre Guelfi 11
443.Gerry Ashmore 11
443.Peter Ryan 11
443.Francois Mazet 11
443.Boy Hayje 11
443.Aguri Suzuki 11 11
452.Arthur Legat 10
452.Jorge Daponte 10
452.Maria Teresa de Filippis 10
455.Nasif Estefano 10
455.Hap Sharo 10
455.Doug Serrurier 10
455.Ian Raby 10
455.Chris Lawrence 10
455.Ian Ashley 10
461.Franco Comotti 9
461.Robert O’Brien 9
461.Piero Drogo 9
461.Bob Drake 9
461.Bruce Johnstone 9
461.Rob Schroeder 9
461.Trevor Blokdyk 9
461.Luiz Bueno 9
469.Tony Gaze 8
469.John Barber 8
469.Johnny Mantz 8
469.Ed Elisian 8
469.Ernie Pieterse 8
474.Frank Armi 7
474.Mario de Araujo Cabral 7
474.Fred Gamble 7
474.Jay Chamberlain 7
474.Brausch Niemann 7
474.David Prophet 7
474.Mike Fisher 7
481.Jimmy Jackson 6
481.Joe Fry 6
481.Charles Pozzi 6
481.Alessandro de Tomaso 6
485.Jan Flinterman 5
485.Alberto Uria 5
485.Oscar Gonzalez 5
485.Mike MacDowel 5
485.Ottorino Volonterio 5
490.Jean Lucas 2

Sezon 1988

Kierowca Zespół PKT eF1 BR SM MC MX CA DT
US
FR GB DE HU BE IT PT ES JP AU
Alain Prost McLaren Honda3472424232524252625252526252525
Ayrton Senna McLaren Honda32125242526252526262621222624
Thierry Boutsen Benetton Ford27318221618232421242124172421
Gerhard Berger Ferrari2452321222323172423262023
Derek Warwick Arrows Megatron20621172021192020222323
Nelson Piquet Lotus Honda193222322222119231823
Ivan Capelli March Judd177141021192224222520
Michele Alboreto Ferrari1732021222423252216
Alessandro Nannini Benetton Ford155201921239182322
Eddie Cheever Arrows Megatron1541719201719172124
Riccardo Patrese Williams Ford1541318182120212122
Mauricio Gugelmin March Judd1491120221922191917
Yannick Dalmas Lola Ford13714171720151381815
Satoru Nakajima Lotus Honda12619181516182020
Alex Caffi Dallara Ford11719161512192016
Luis Perez-Sala Minardi Ford10515151317191412
Jonathan Palmer Tyrrell Ford104121920221615
Philippe Streiff AGS Ford841614171819
Philippe Alliot Lola Ford8491215181218
Pierluigi Martini Minardi Ford782113111419
Stefano Modena Euro Brun Ford711414141613
Gabriele Tarquini Coloni Ford6012181416
Rene Arnoux Ligier Judd60810151710
Andrea de Cesaris Rial Ford55231814
Nigel Mansell Williams Judd482424
Julian Bailey Tyrrell Ford39101613
Stefan Johansson Ligier Judd321616
Nicola Larini Osella301515
Oscar Larrauri Euro Brun Ford241311
Piercarlo Ghinzani Zakspeed241113
Martin Brundle Williams Judd2020
Jean Louis Schlesser Williams Ford1717
Bernd Schneider Zakspeed1515
Aguri Suzuki Lola Ford1111
Adrian Campos Minardi Ford1010

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej.