Ranking F1 1950-1986

Ranking F1 1950-1986

Kwiecień 29, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1986
POZ. F1
1986
PKT F1
1986
1.Carlos Reutemann 1913
2.Niki Lauda 1868
3.Jacques Laffite 1814 123 8 14
4.Emerson Fittipaldi 1805
5.John Watson 1689
6.Graham Hill 1639
7.Jody Scheckter 1571
8.Clay Regazzoni 1550
9.Nelson Piquet 1493 282 3 69
10.Alain Prost 1489 282 1 72
11.Denny Hulme 1362
12.Alan Jones 1330 76 12 4
13.Ronnie Peterson 1293
14.Rene Arnoux 1272 178 10 14
15.Jackie Stewart 1197
16.Mario Andretti 1185
17.Jochen Mass 1141
18.Jacky Ickx 1135
19.Jack Brabham 1131
20.Elio de Angelis 1122 18
21.Keke Rosberg 1101 109 6 22
22.Patrick Depailler 1071
22.Patrick Tambay 1071 77 16 2
24.Jean-Pierre Jarier 1040
25.James Hunt 1001
26.Bruce McLaren 965
27.Riccardo Patrese 891 59 17 2
28.Nigel Mansell 881 261 2 70
29.John Surtees 875
30.Michele Alboreto 848 128 9 14
31.Didier Pironi 843
32.Chris Amon 819
33.Jim Clark 813
34.Marc Surer 800 12
35.Jean-Pierre Beltoise 771
36.Juan Manuel Fangio 751
37.Gilles Villeneuve 724
38.Dan Gurney 721
39.Jo Siffert 690
40.Jo Bonnier 679
41.Carlos Pace 636
42.Maurice Trintignant 593
43.Stirling Moss 590
44.Richie Ginther 588
45.Mike Hawthorn 567
46.Phil Hill 563
47.Francois Cevert 559
48.Vittorio Brambilla 551
49.Thierry Boutsen 523 113
50.Rolf Stommelen 522
51.Nino Farina 503
52.Eddie Cheever 501
53.Ayrton Senna 484 210 4 55
54.Andrea de Cesaris 478 19
55.Derek Warwick 458 70
56.Henri Pescarolo 456
57.Derek Daly 455
58.Mike Hailwood 454
59.Stefan Johansson 445 174 5 23
60.Alberto Ascari 420
61.Bruno Giacomelli 418
62.Pedro Rodriguez 416
63.Hans-Joachim Stuck 415
64.Jochen Rindt 400
65.Lorenzo Bandini 393
65.Peter Revson 393
67.Tom Pryce 390
68.Harry Schell 389
69.Innes Ireland 365
70.Louis Rosier 358
71.Howden Ganley 350
72.Gerhard Berger 348 141 7 17
73.Jean Behra 341
74.Tony Brooks 331
75.Jose Froilan Gonzalez 323
76.Roy Salvadori 313
77.Wolfgang von Trips 311
78.Luigi Villoresi 310
79.Brett Lunger 299
80.Martin Brundle 298 171 11 8
81.Masten Gregory 293
82.Tony Maggs 274
83.Carel Godin de Beaufort 270
83.Hector Rebaque 270
83.Mike Spence 270
86.Gunnar Nilsson 254
87.Arturo Merzario 250
88.Mauro Baldi 244
89.Peter Collins 240
90.Philippe Streiff 238 131 14 3
91.Piero Taruffi 229
92.Jackie Oliver 224
93.Tim Schenken 223
94.Jim Rathmann 212
95.Wilson Fittipaldi 211
96.Jonathan Palmer 210 95
97.Manfred Winkelhock 205
98.Toulo de Graffenried 202
99.Andrea de Adamich 191
100.Duane Carter 186

101-200

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1986
POZ. F1
1986
PKT F1
1986
101.Peter Gethin 182
102.Rupert Keegan 178
102.Chico Serra 178
104.Bob Anderson 173
105.Luigi Musso 172
106.Teo Fabi 168 73 15 2
107.Robert Manzon 166
108.Jean-Pierre Jabouille 165
109.Harald Ertl 162
110.Piercarlo Ghinzani 160 15
111.Jimmy Bryan 159
112.Prince Bira 156
112.Raul Boesel 156
114.Eddie Johnson 151
114.Reine Wisell 151
114.Mike Beuttler 151
117.Olivier Gendebien 150
118.Johnny Claes 149
119.Mark Donohue 148
120.Felice Bonetto 146
121.Brian Henton 145
122.Richard Attwood 142
123.Giancarlo Baghetti 141
124.Cliff Allison 140
125.Paul Russo 137
126.Trevor Taylor 134
126.Jan Lammers 134
128.Johnnie Parsons 133
129.Roberto Mieres 131
130.Hans Herrmann 130
131.Ken Wharton 127
132.Tony Bettenhausen 125
133.Philippe Alliot 122 59 18 1
134.Ian Burgess 121
135.Karl Kling 118
136.Sam Hanks 117
136.Gene Hartley 117
138.Piers Courage 116
139.Johnny Dumfries 115 115 13 3
140.Eliseo Salazar 114
140.Johnny Cecotto 114
142.Jim Hall 113
143.Johnny Thomson 112
143.Gijs van Lennep 112
143.Patrick Neve 112
146.Paco Godia 110
146.Tony Brise 110
146.Christian Danner 110 110 19 1
149.Luigi Fagioli 109
149.Brian Redman 109
149.Guy Edwards 109
149.Danny Sullivan 109
153.Yves Giraud Cabantous 108
153.Peter Arundell 108
155.Louis Chiron 107
155.Stefan Bellof 107
155.Eugenio Castellotti 107
158.Henry Taylor 105
159.Ricardo Zunino 104
160.Don Freeland 102
161.Rudi Fischer 100
161.Bob Veith 100
163.Helmut Marko 99
163.Jack McGrath 99
165.Andy Linden 98
165.John Love 98
167.Rodger Ward 97
168.Jimmy Reece 96
169.David Hobbs 93
169.Vic Elford 93
169.Hans Binder 93
172.Reg Parnell 92
172.Alex Ribeiro 92
174.George Follmer 91
175.Lella Lombardi 90
175.Slim Borgudd 90
177.Jackie Lewis 89
178.Johnny Boyd 87
179.Stuart Lewis-Evans 84
179.Huub Rothengatter 84 13
181.Bill Vukovich 83
182.Pat Flaherty 81
182.Ludovico Scarfiotti 81
182.Nanni Galli 81
182.Francois Hesnault 81
186.Philippe Etancelin 80
186.Troy Ruttman 80
186.Alan Brown 80
186.Bob Sweikert 80
190.Jimmy Davies 79
190.Bob Gerard 79
192.Andre Pilette 75
193.Jimmy Daywalt 73
193.Ron Flockhart 73
195.Umberto Maglioli 72
196.Roberto Guerrero 71
196.Manny Ayulo 71
198.Lance Macklin 69
198.Michel Leclere 69
200.Pat O’Connor 68
200.Bob Evans 68

202-299

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1986
POZ. F1
1986
PKT F1
1986
202.Chris Irwin 67
202.Guy Ligier 67
204.Art Cross 66
204.Bob Christie 66
206.Fred Agabashian 65
206.Dave Walker 65
208.Onofre Marimon 64
208.Sergio Mantovani 64
210.Cesare Perdisa 63
210.Jack Fairman 63
212.Rikky von Opel 62
212.Vern Schuppan 62
212.Ian Scheckter 62
212.Larry Perkins 62
216.Walt Faulkner 61
216.Lee Wallard 61
216.Mike Nazaruk 61
219.Paul Goldsmith 60
219.Paul Frere 60
221.Horace Gould 59
222.Peter Whitehead 58
222.Giorgio Scarlatti 58
224.Lucien Bianchi 57
225.Johnny Servoz-Gavin 55
225.Andre Simon 55
227.Chuck Stevenson 54
227.John Miles 54
229.George Connor 52
229.Eric Brandon 52
231.Carlos Menditeguy 51
232.Cliff Griffith 49
232.Jacques Swaters 49
232.Bob Bondurant 49
235.Al Herman 48
235.Mike Parkes 48
235.David Purley 48
235.Francois Migault 48
235.Corrado Fabi 48
240.Consalvo Sanesi 47
240.Gerino Gerini 47
240.Siegfried Stohr 47
243.Ricardo Rodriguez 45
243.John Taylor 45
245.George Eaton 44
245.Renzo Zorzi 44
247.Henry Banks 43
247.Ernie McCoy 43
247.Al Keller 43
247.Edgar Barth 43
247.Carroll Shelby 43
252.Bill Holland 42
252.Chuck Weyant 42
252.Bruce Halford 42
252.Willy Mairesse 42
252.Allen Berg 42 42
257.Dennis Poore 41
258.Tony Marsh 40
258.Ronnie Bucknum 40
258.Silvio Moser 40
261.Jerry Hoyt 39
261.Ivor Bueb 39
261.Ignazio Giunti 39
264.Alessandro Pesenti-Rossi 38
265.Kenneth McAlpine 37
265.Hermano da Silva Ramos 37
267.Roger Laurent 36
267.Dave Charlton 36
269.Bill Homeier 35
270.Pete Lovely 35
270.Derek Bell 35
270.Jo Gartner 35
273.Gerhard Mitter 33
273.Geoff Lees 33
275.Marshall Teague 32
275.George Amick 32
277.Mauri Rose 31
277.Alan Rees 31
277.Pierluigi Martini 31
280.Cecil Green 30
280.Johnny McDowell 30
280.Hap Sharp 30
280.Hubert Hahne 30
280.Eddie Keizan 30
285.Bob Gerard 29
285.Bobby Ball 29
285.Dick Rathmann 29
285.Frank Gardner 29
289.Alfonso de Portago 28
289.Moises Solana 28
289.Ingo Hoffman 28
292.Pierre Levegh 27
292.Carl Forberg 27
292.Eric Thompson 27
292.Fred Wacker 27
292.Jacques Pollet 27
292.Lloyd Ruby 27
292.Chico Landi 27
299.Geoff Crossley 26
299.George Fonder 26
299.Jud Larson 26
299.Bobby Grim 26

303-400

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1986
POZ. F1
1986
PKT F1
1986
303.Bud Tingelstad 25
303.Tony Settember 25
303.Nino Vaccarella 25
306.Fritz Riess 24
306.Larry Crockett 24
306.Luigi Piotti 24
306.Brian Naylor 24
306.Bill Cheesbourg 24
306.A.J. Foyt 24
306.Peter de Klerk 24
306.Kurt Ahrens 24
314.Myron Fohr 23
314.Eugene Chaboud 23
314.Guy Mairesse 23
314.Ken Downing 23
314.Toni Ulmen 23
314.Rodney Nuckey 23
314.Duke Nalon 23
314.Duke Dinsmore 23
314.Cal Niday 23
314.Jack Turner 23
314.Red Amick 23
314.Richard Robarts 23
314.Noritake Takahara 23
327.Duncan Hamilton 22
327.Helmut Niedermayr 22
327.Jim Rigsby 22
327.Theo Helfrich 22
327.Wolfgang Seidel 22
327.Roger Penske 22
327.Ivan Capelli 22
334.Mack Hellings 21
334.Joe James 21
334.Don Beauman 21
334.Johnnie Tolan 21
334.Giulio Cabianca 21
334.Jackie Olivier 21
334.Masahiro Hasemi 21
341.Bill Schindler 20
341.Graham Whitehead 20
341.Peter Hirt 20
341.Hans Klenk 20
341.Rudolf Krause 20
341.Gino Munaron 20
341.John Campbell-Jones 20
341.Sam Posey 20
349.Brian Shawe-Taylor 19
349.Ernst Klodwig 19
349.Leslie Marr 19
349.Chuck Arnold 19
349.Paul Hawkins 19
349.Sam Tingle 19
349.Tom Belso 19
349.Danny Ongais 19
357.Leslie Thorne 18
357.Mike Sparken 18
357.Hans Von Stuck 18
357.Billy Garrett 18
357.Jim McWithey 18
357.Don Branson 18
357.Tim Parnell 18
357.Jo Schlesser 18
365.Elie Bayol 17
365.Alan Stacey 17
365.Shorty Templeman 17
365.Michael May 17
365.Hans Herrmann 17
365.Dieter Quester 17
365.Helmuth Koinigg 17
365.Torsten Palm 17
365.Guy Tunmer 17
365.Alex Caffi 17 17
375.Raymond Sommer 16
375.Walt Brown 16
375.Charles de Tornaco 16
375.Bob Scott 16
375.Hermann Lang 16
375.Chris Bristow 16
375.Renato Pirocchi 16
375.Keith Greene 16
375.Skip Barber 16
375.Bobby Rahal 16
385.Spider Webb 15
385.Peter Broeker 15
385.Walt Hansgen 15
385.John Cannon 15
385.Loris Kessel 15
385.Kunimitsu Takahashi 15
385.Kenny Acheson 15
385.Joie Chitwood 15
393.Peter Walker 14
393.Gino Bianco 14
393.Eitel Cantoni 14
393.Peter Ashdown 14
393.Alberto Rodriguez Larreta 14
393.Chuck Daigh 14
393.Teddy Pilette 14
400.Jim Crawford 14

401-475

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1986
POZ. F1
1986
PKT F1
1986
401.Toni Branca 13
401.David Hampshire 13
401.Walt Ader 13
401.Max de Terra 13
401.David Piper 13
401.Heini Walter 13
401.Bernard Collomb 13
401.Peter Westbury 13
401.Damien Magee 13
401.Warwick Brown 13
401.Kazuyoshi Hoshino 13
401.Emilio de Villota 13
401.Alessandro Nannini 13 13
414.Dorino Serafini 12
414.Nello Pagani 12
414.Franco Rol 12
414.John Fitch 12
414.Albert Scherrer 12
414.Robert La Caze 12
414.Colin Davis 12
414.Fritz d’Orey 12
414.Harry Blanchard 12
414.Roberto Bonomi 12
414.Neville Lederle 12
414.Giacomo Russo 12
414.Jonathan Williams 12
414.Xavier Perrot 12
414.Patrick Gaillard 12
429.Tony Crook 11
429.Carl Scarborough 11
429.Oscar Alfredo Galvez 11
429.Andre Guelfi 11
429.Gerry Ashmore 11
429.Peter Ryan 11
429.Francois Mazet 11
429.Boy Hayje 11
437.Arthur Legat 10
437.Jorge Daponte 10
437.Maria Teresa de Filippis 10
437.Nasif Estefano 10
437.Hap Sharo 10
437.Doug Serrurier 10
437.Ian Raby 10
437.Chris Lawrence 10
437.Ian Ashley 10
446.Franco Comotti 9
446.Robert O’Brien 9
446.Piero Drogo 9
446.Bob Drake 9
446.Bruce Johnstone 9
446.Rob Schroeder 9
446.Trevor Blokdyk 9
446.Luiz Bueno 9
454.Tony Gaze 8
454.John Barber 8
454.Johnny Mantz 8
454.Ed Elisian 8
454.Ernie Pieterse 8
459.Frank Armi 7
459.Mario de Araujo Cabral 7
459.Fred Gamble 7
459.Jay Chamberlain 7
459.Brausch Niemann 7
459.David Prophet 7
459.Mike Fisher 7
466.Jimmy Jackson 6
466.Joe Fry 6
466.Charles Pozzi 6
466.Alessandro de Tomaso 6
470.Jan Flinterman 5
470.Alberto Uria 5
470.Oscar Gonzalez 5
470.Mike MacDowel 5
470.Ottorino Volonterio 5
475.Jean Lucas 2

Sezon 1986

Kierowca Zespół PKT eF1 BR SP SM MC BE CA DT
US
FR GB DE HU AT IT PT MX AU
Nelson Piquet Williams Honda282252514222421262627252225
Alain Prost McLaren Tag282232620202324252025262426
Nigel Mansell Williams Honda2612417252422262224242627
Ayrton Senna Lotus Renault210242518242026252523
Rene Arnoux Ligier Renault178221619221923162120
Stefan Johansson Ferrari1742311232323252224
Martin Brundle Tyrrell Renault171212116171821181623
Gerhard Berger Benetton BMW14120202416171925
Philippe Streiff Tyrrell Renault1311910141418172019
Michele Alboreto Ferrari128221723192423
Jacques Laffite Ligier Renault123231521182521
Johnny Dumfries Lotus Renault115172016221921
Thierry Boutsen Arrows BMW113192213211820
Christian Danner Arrows BMW110161920201718
Keke Rosberg McLaren Tag1092219212324
Jonathan Palmer Zakspeed95101914181618
Alan Jones Lola Ford7615172222
Teo Fabi Benetton BMW7316211917
Derek Warwick Brabham BMW7017181520
Riccardo Patrese Brabham BMW59182120
Patrick Tambay Lola Ford59182021
Philippe Alliot Ligier Renault59192119
Allen Berg Osella Alfa Romeo42161511
Andrea de Cesaris Minardi Motori Moderni1919
Elio de Angelis Brabham BMW1818
Patrick Tambay Lola Hart1818
Alex Caffi Osella Alfa Romeo1717
Piercarlo Ghinzani Osella Alfa Romeo1515
Huub Rothengatter Zakspeed1313
Alessandro Nannini Minardi Motori Moderni1313
Marc Surer Arrows BMW1212

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej. 

Jeżeli w danym wyścigu kilku kierowców zasiadało w danym bolidzie, ilość zdobytych punktów jest dzielona pomiędzy nich.