Ranking F1 1950-1985

Ranking F1 1950-1985

Kwiecień 28, 2019 Wyłącz przez Marek

1-99

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1985
POZ. F1
1985
PKT F1
1985
1.Carlos Reutemann 1913
2.Niki Lauda 1868 70 10 14
3.Emerson Fittipaldi 1805
4.Jacques Laffite 1691 139 9 16
5.John Watson 1689 20
6.Graham Hill 1639
7.Jody Scheckter 1571
8.Clay Regazzoni 1550
9.Denny Hulme 1362
10.Ronnie Peterson 1293
11.Alan Jones 1254
12.Nelson Piquet 1211 132 8 21
13.Alain Prost 1207 264 1 73
14.Jackie Stewart 1197
15.Mario Andretti 1185
16.Jochen Mass 1141
17.Jacky Ickx 1135
18.Jack Brabham 1131
19.Elio de Angelis 1104 237 5 33
20.Rene Arnoux 1094 22 18 3
21.Patrick Depailler 1071
22.Jean-Pierre Jarier 1040
23.James Hunt 1001
24.Patrick Tambay 994 142 12 11
25.Keke Rosberg 992 172 3 40
26.Bruce McLaren 965
27.John Surtees 875
28.Didier Pironi 843
29.Riccardo Patrese 832 68
30.Chris Amon 819
31.Jim Clark 813
32.Marc Surer 788 146 13 5
33.Jean-Pierre Beltoise 771
34.Juan Manuel Fangio 751
35.Gilles Villeneuve 724
36.Dan Gurney 721
37.Michele Alboreto 720 214 2 53
38.Jo Siffert 690
39.Jo Bonnier 679
40.Carlos Pace 636
41.Nigel Mansell 620 168 6 31
42.Maurice Trintignant 593
43.Stirling Moss 590
44.Richie Ginther 588
45.Mike Hawthorn 567
46.Phil Hill 563
47.Francois Cevert 559
48.Vittorio Brambilla 551
49.Rolf Stommelen 522
50.Nino Farina 503
51.Eddie Cheever 501 60
52.Andrea de Cesaris 459 45 17 3
53.Henri Pescarolo 456
54.Derek Daly 455
55.Mike Hailwood 454
56.Alberto Ascari 420
57.Bruno Giacomelli 418
58.Pedro Rodriguez 416
59.Hans-Joachim Stuck 415
60.Thierry Boutsen 410 200 11 11
61.Jochen Rindt 400
62.Lorenzo Bandini 393
62.Peter Revson 393
64.Tom Pryce 390
65.Harry Schell 389
66.Derek Warwick 388 127 14 5
67.Innes Ireland 365
68.Louis Rosier 358
69.Howden Ganley 350
70.Jean Behra 341
71.Tony Brooks 331
72.Jose Froilan Gonzalez 323
73.Roy Salvadori 313
74.Wolfgang von Trips 311
75.Luigi Villoresi 310
76.Brett Lunger 299
77.Masten Gregory 293
78.Tony Maggs 274
78.Ayrton Senna 274 158 4 38
80.Stefan Johansson 271 187 7 26
81.Carel Godin de Beaufort 270
81.Hector Rebaque 270
81.Mike Spence 270
84.Gunnar Nilsson 254
85.Arturo Merzario 250
86.Mauro Baldi 244
87.Peter Collins 240
88.Piero Taruffi 229
89.Jackie Oliver 224
90.Tim Schenken 223
91.Jim Rathmann 212
92.Wilson Fittipaldi 211
93.Gerhard Berger 207 158 20 3
94.Manfred Winkelhock 205 27
95.Toulo de Graffenried 202
96.Andrea de Adamich 191
97.Duane Carter 186
98.Peter Gethin 182
99.Rupert Keegan 178
99.Chico Serra 178

101-199

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1985
POZ. F1
1985
PKT F1
1985
101.Bob Anderson 173
102.Luigi Musso 172
103.Robert Manzon 166
104.Jean-Pierre Jabouille 165
105.Harald Ertl 162
106.Jimmy Bryan 159
107.Prince Bira 156
107.Raul Boesel 156
109.Eddie Johnson 151
109.Reine Wisell 151
109.Mike Beuttler 151
112.Olivier Gendebien 150
113.Johnny Claes 149
114.Mark Donohue 148
115.Felice Bonetto 146
116.Brian Henton 145
116.Piercarlo Ghinzani 145 43
118.Richard Attwood 142
119.Giancarlo Baghetti 141
120.Cliff Allison 140
121.Paul Russo 137
122.Trevor Taylor 134
122.Jan Lammers 134
124.Johnnie Parsons 133
125.Roberto Mieres 131
126.Hans Herrmann 130
127.Martin Brundle 127 127
127.Ken Wharton 127
129.Tony Bettenhausen 125
130.Ian Burgess 121
131.Karl Kling 118
132.Sam Hanks 117
132.Gene Hartley 117
134.Piers Courage 116
135.Jonathan Palmer 115 10
136.Eliseo Salazar 114
136.Johnny Cecotto 114
138.Jim Hall 113
139.Johnny Thomson 112
139.Gijs van Lennep 112
139.Patrick Neve 112
142.Paco Godia 110
142.Tony Brise 110
144.Luigi Fagioli 109
144.Brian Redman 109
144.Guy Edwards 109
144.Danny Sullivan 109
148.Yves Giraud Cabantous 108
148.Peter Arundell 108
150.Louis Chiron 107
150.Philippe Streiff 107 107 15 4
150.Stefan Bellof 107 107 16 4
150.Eugenio Castellotti 107
154.Henry Taylor 105
155.Ricardo Zunino 104
156.Don Freeland 102
157.Rudi Fischer 100
157.Bob Veith 100
159.Helmut Marko 99
159.Jack McGrath 99
161.Andy Linden 98
161.John Love 98
163.Rodger Ward 97
164.Jimmy Reece 96
165.Teo Fabi 95 16
166.David Hobbs 93
166.Vic Elford 93
166.Hans Binder 93
169.Reg Parnell 92
169.Alex Ribeiro 92
171.George Follmer 91
172.Lella Lombardi 90
172.Slim Borgudd 90
174.Jackie Lewis 89
175.Johnny Boyd 87
176.Stuart Lewis-Evans 84
177.Bill Vukovich 83
178.Pat Flaherty 81
178.Ludovico Scarfiotti 81
178.Nanni Galli 81
178.Francois Hesnault 81
182.Philippe Etancelin 80
182.Troy Ruttman 80
182.Alan Brown 80
182.Bob Sweikert 80
186.Jimmy Davies 79
186.Bob Gerard 79
188.Andre Pilette 75
189.Jimmy Daywalt 73
189.Ron Flockhart 73
191.Umberto Maglioli 72
192.Roberto Guerrero 71
192.Huub Rothengatter 71 36
192.Manny Ayulo 71
195.Lance Macklin 69
195.Michel Leclere 69
197.Pat O’Connor 68
197.Bob Evans 68
199.Chris Irwin 67
199.Guy Ligier 67

201-300

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1985
POZ. F1
1985
PKT F1
1985
201.Art Cross 66
201.Bob Christie 66
203.Fred Agabashian 65
203.Dave Walker 65
205.Onofre Marimon 64
205.Sergio Mantovani 64
207.Cesare Perdisa 63
207.Jack Fairman 63
207.Philippe Alliot 63 17
210.Rikky von Opel 62
210.Vern Schuppan 62
210.Ian Scheckter 62
210.Larry Perkins 62
214.Walt Faulkner 61
214.Lee Wallard 61
214.Mike Nazaruk 61
217.Paul Goldsmith 60
217.Paul Frere 60
219.Horace Gould 59
220.Peter Whitehead 58
220.Giorgio Scarlatti 58
222.Lucien Bianchi 57
223.Johnny Servoz-Gavin 55
223.Andre Simon 55
225.Chuck Stevenson 54
225.John Miles 54
227.George Connor 52
227.Eric Brandon 52
229.Carlos Menditeguy 51
230.Cliff Griffith 49
230.Jacques Swaters 49
230.Bob Bondurant 49
233.Al Herman 48
233.Mike Parkes 48
233.David Purley 48
233.Francois Migault 48
233.Corrado Fabi 48
238.Consalvo Sanesi 47
238.Gerino Gerini 47
238.Siegfried Stohr 47
241.Ricardo Rodriguez 45
241.John Taylor 45
243.George Eaton 44
243.Renzo Zorzi 44
245.Henry Banks 43
245.Ernie McCoy 43
245.Al Keller 43
245.Edgar Barth 43
245.Carroll Shelby 43
250.Bill Holland 42
250.Chuck Weyant 42
250.Bruce Halford 42
250.Willy Mairesse 42
254.Dennis Poore 41
255.Tony Marsh 40
255.Ronnie Bucknum 40
255.Silvio Moser 40
258.Jerry Hoyt 39
258.Ivor Bueb 39
258.Ignazio Giunti 39
261.Alessandro Pesenti-Rossi 38
262.Kenneth McAlpine 37
262.Hermano da Silva Ramos 37
264.Roger Laurent 36
264.Dave Charlton 36
266.Bill Homeier 35
266.Pete Lovely 35
266.Derek Bell 35
266.Jo Gartner 35
270.Gerhard Mitter 33
270.Geoff Lees 33
272.Marshall Teague 32
272.George Amick 32
274.Mauri Rose 31
274.Alan Rees 31
274.Pierluigi Martini 31 31
277.Cecil Green 30
277.Johnny McDowell 30
277.Hap Sharp 30
277.Hubert Hahne 30
277.Eddie Keizan 30
282.Bob Gerard 29
282.Bobby Ball 29
282.Dick Rathmann 29
282.Frank Gardner 29
286.Alfonso de Portago 28
286.Moises Solana 28
286.Ingo Hoffman 28
289.Pierre Levegh 27
289.Carl Forberg 27
289.Eric Thompson 27
289.Fred Wacker 27
289.Jacques Pollet 27
289.Lloyd Ruby 27
289.Chico Landi 27
296.Geoff Crossley 26
296.George Fonder 26
296.Jud Larson 26
296.Bobby Grim 26
300.Bud Tingelstad 25
300.Tony Settember 25
300.Nino Vaccarella 25

303-389

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1985
POZ. F1
1985
PKT F1
1985
303.Fritz Riess 24
303.Larry Crockett 24
303.Luigi Piotti 24
303.Brian Naylor 24
303.Bill Cheesbourg 24
303.A.J. Foyt 24
303.Peter de Klerk 24
303.Kurt Ahrens 24
311.Myron Fohr 23
311.Eugene Chaboud 23
311.Guy Mairesse 23
311.Ken Downing 23
311.Toni Ulmen 23
311.Rodney Nuckey 23
311.Duke Nalon 23
311.Duke Dinsmore 23
311.Cal Niday 23
311.Jack Turner 23
311.Red Amick 23
311.Richard Robarts 23
311.Noritake Takahara 23
324.Duncan Hamilton 22
324.Helmut Niedermayr 22
324.Jim Rigsby 22
324.Theo Helfrich 22
324.Wolfgang Seidel 22
324.Roger Penske 22
324.Ivan Capelli 22 22 19 3
331.Mack Hellings 21
331.Joe James 21
331.Don Beauman 21
331.Johnnie Tolan 21
331.Giulio Cabianca 21
331.Jackie Olivier 21
331.Masahiro Hasemi 21
338.Bill Schindler 20
338.Graham Whitehead 20
338.Peter Hirt 20
338.Hans Klenk 20
338.Rudolf Krause 20
338.Gino Munaron 20
338.John Campbell-Jones 20
338.Sam Posey 20
346.Brian Shawe-Taylor 19
346.Ernst Klodwig 19
346.Leslie Marr 19
346.Chuck Arnold 19
346.Paul Hawkins 19
346.Sam Tingle 19
346.Tom Belso 19
346.Danny Ongais 19
354.Leslie Thorne 18
354.Mike Sparken 18
354.Hans Von Stuck 18
354.Billy Garrett 18
354.Jim McWithey 18
354.Don Branson 18
354.Tim Parnell 18
354.Jo Schlesser 18
362.Elie Bayol 17
362.Alan Stacey 17
362.Shorty Templeman 17
362.Michael May 17
362.Hans Herrmann 17
362.Dieter Quester 17
362.Helmuth Koinigg 17
362.Torsten Palm 17
362.Guy Tunmer 17
371.Raymond Sommer 16
371.Walt Brown 16
371.Charles de Tornaco 16
371.Bob Scott 16
371.Hermann Lang 16
371.Chris Bristow 16
371.Renato Pirocchi 16
371.Keith Greene 16
371.Skip Barber 16
371.Bobby Rahal 16
381.Spider Webb 15
381.Peter Broeker 15
381.Walt Hansgen 15
381.John Cannon 15
381.Loris Kessel 15
381.Kunimitsu Takahashi 15
381.Kenny Acheson 15
381.Joie Chitwood 15
389.Peter Walker 14
389.Gino Bianco 14
389.Eitel Cantoni 14
389.Peter Ashdown 14
389.Alberto Rodriguez Larreta 14
389.Chuck Daigh 14
389.Teddy Pilette 14
389.Jim Crawford 14

397-470

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1985
POZ. F1
1985
PKT F1
1985
397.Toni Branca 13
397.David Hampshire 13
397.Walt Ader 13
397.Max de Terra 13
397.David Piper 13
397.Heini Walter 13
397.Bernard Collomb 13
397.Peter Westbury 13
397.Damien Magee 13
397.Warwick Brown 13
397.Kazuyoshi Hoshino 13
397.Emilio de Villota 13
409.Dorino Serafini 12
409.Nello Pagani 12
409.Franco Rol 12
409.John Fitch 12
409.Albert Scherrer 12
409.Robert La Caze 12
409.Colin Davis 12
409.Fritz d’Orey 12
409.Harry Blanchard 12
409.Roberto Bonomi 12
409.Neville Lederle 12
409.Giacomo Russo 12
409.Jonathan Williams 12
409.Xavier Perrot 12
409.Patrick Gaillard 12
424.Tony Crook 11
424.Carl Scarborough 11
424.Oscar Alfredo Galvez 11
424.Andre Guelfi 11
424.Gerry Ashmore 11
424.Peter Ryan 11
424.Francois Mazet 11
424.Boy Hayje 11
432.Arthur Legat 10
432.Jorge Daponte 10
432.Maria Teresa de Filippis 10
432.Nasif Estefano 10
432.Hap Sharo 10
432.Doug Serrurier 10
432.Ian Raby 10
432.Chris Lawrence 10
432.Ian Ashley 10
441.Franco Comotti 9
441.Robert O’Brien 9
441.Piero Drogo 9
441.Bob Drake 9
441.Bruce Johnstone 9
441.Rob Schroeder 9
441.Trevor Blokdyk 9
441.Luiz Bueno 9
449.Tony Gaze 8
449.John Barber 8
449.Johnny Mantz 8
449.Ed Elisian 8
449.Ernie Pieterse 8
454.Frank Armi 7
454.Mario de Araujo Cabral 7
454.Fred Gamble 7
454.Jay Chamberlain 7
454.Brausch Niemann 7
454.David Prophet 7
454.Mike Fisher 7
461.Jimmy Jackson 6
461.Joe Fry 6
461.Charles Pozzi 6
461.Alessandro de Tomaso 6
465.Jan Flinterman 5
465.Alberto Uria 5
465.Oscar Gonzalez 5
465.Mike MacDowel 5
465.Ottorino Volonterio 5
470.Jean Lucas 2

Sezon 1985

Kierowca Zespół PKT eF1 BR PT SM MC CA DT
US
FR GB DE AT NL IT BE EU ZA AU
Alain Prost McLaren Tag2642520232326262525262223
Elio de Angelis Lotus Renault2372323241821212121222122
Michele Alboreto Ferrari214242519252325272323
Thierry Boutsen Arrows BMW2001523121719172418192115
Keke Rosberg Williams Honda1721322252421241924
Nigel Mansell Williams Honda1682214202221232620
Stefan Johansson Ferrari1681924242219221721
Ayrton Senna Lotus Renault15826112424242425
Gerhard Berger Arrows BMW158131519211818181620
Marc Surer Brabham BMW1461218182120172317
Patrick Tambay Renault14221242219202016
Jacques Laffite Ligier Renault13920151814242523
Nelson Piquet Brabham BMW132202523192520
Derek Warwick Renault12716201516192219
Stefan Bellof Tyrrell Ford872115221316
Martin Brundle Tyrrell Renault842018201214
Philippe Streiff Ligier Renault7518161922
Niki Lauda McLaren Tag70212326
Riccardo Patrese Alfa Romeo6816151819
Eddie Cheever Alfa Romeo6010171617
Andrea de Cesaris Ligier Renault45171216
Martin Brundle Tyrrell Ford43181114
Piercarlo Ghinzani Osella Alfa Romeo43141811
Huub Rothengatter Osella Alfa Romeo361719
Pierluigi Martini Minardi Motori Moderni311318
Manfred Winkelhock RAM Hart271314
Rene Arnoux Ferrari2222
Ivan Capelli Tyrrell Renault2222
John Watson McLaren Tag2020
Stefan Bellof Tyrrell Renault2020
Stefan Johansson Tyrrell Ford1919
Philippe Alliot Ram Hart1717
Teo Fabi Toleman Hart1616
Jonathan Palmer Zakspeed1010

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej. 

Jeżeli w danym wyścigu kilku kierowców zasiadało w danym bolidzie, ilość zdobytych punktów jest dzielona pomiędzy nich.