Ranking F1 1950-1984

Ranking F1 1950-1984

Kwiecień 27, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1984
POZ. F1
1984
PKT F1
1984
1.Carlos Reutemann 1913
2.Emerson Fittipaldi 1805
3.Niki Lauda 1798 235 1 72
4.John Watson 1669
5.Graham Hill 1639
6.Jody Scheckter 1571
7.Jacques Laffite 1552 78 14 5
8.Clay Regazzoni 1550
9.Denny Hulme 1362
10.Ronnie Peterson 1293
11.Alan Jones 1254
12.Jackie Stewart 1197
13.Mario Andretti 1185
14.Jochen Mass 1141
15.Jacky Ickx 1135
16.Jack Brabham 1131
17.Nelson Piquet 1079 143 5 29
18.Rene Arnoux 1072 212 6 27
19.Patrick Depailler 1071
20.Jean-Pierre Jarier 1040
21.James Hunt 1001
22.Bruce McLaren 965
23.Alain Prost 943 242 2 71,5
24.John Surtees 875
25.Elio de Angelis 867 239 3 34
26.Patrick Tambay 852 123 11 11
27.Didier Pironi 843
28.Keke Rosberg 820 99 8 20,5
29.Chris Amon 819
30.Jim Clark 813
31.Jean-Pierre Beltoise 771
32.Riccardo Patrese 764 80 13 8
33.Juan Manuel Fangio 751
34.Gilles Villeneuve 724
35.Dan Gurney 721
36.Jo Siffert 690
37.Jo Bonnier 679
38.Marc Surer 642 82 20 1
39.Carlos Pace 636
40.Maurice Trintignant 593
41.Stirling Moss 590
42.Richie Ginther 588
43.Mike Hawthorn 567
44.Phil Hill 563
45.Francois Cevert 559
46.Vittorio Brambilla 551
47.Rolf Stommelen 522
48.Michele Alboreto 506 144 4 30,5
49.Nino Farina 503
50.Henri Pescarolo 456
51.Derek Daly 455
52.Mike Hailwood 454
53.Nigel Mansell 452 86 10 13
54.Eddie Cheever 441 48 16 3
55.Alberto Ascari 420
56.Bruno Giacomelli 418
57.Pedro Rodriguez 416
58.Hans-Joachim Stuck 415
59.Andrea de Cesaris 414 115 18 3
60.Jochen Rindt 400
61.Lorenzo Bandini 393
61.Peter Revson 393
63.Tom Pryce 390
64.Harry Schell 389
65.Innes Ireland 365
66.Louis Rosier 358
67.Howden Ganley 350
68.Jean Behra 341
69.Tony Brooks 331
70.Jose Froilan Gonzalez 323
71.Roy Salvadori 313
72.Wolfgang von Trips 311
73.Luigi Villoresi 310
74.Brett Lunger 299
75.Masten Gregory 293
76.Tony Maggs 274
77.Carel Godin de Beaufort 270
77.Hector Rebaque 270
77.Mike Spence 270
80.Derek Warwick 261 108 7 23
81.Gunnar Nilsson 254
82.Arturo Merzario 250
83.Mauro Baldi 244 59
84.Peter Collins 240
85.Piero Taruffi 229
86.Jackie Oliver 224
87.Tim Schenken 223
88.Jim Rathmann 212
89.Wilson Fittipaldi 211
90.Thierry Boutsen 210 101 15 5
91.Toulo de Graffenried 202
92.Andrea de Adamich 191
93.Duane Carter 186
94.Peter Gethin 182
95.Rupert Keegan 178
95.Chico Serra 178
95.Manfred Winkelhock 178 51
98.Bob Anderson 173
99.Luigi Musso 172
100.Robert Manzon 166

101-200

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1984
POZ. F1
1984
PKT F1
1984
101.Jean-Pierre Jabouille 165
102.Harald Ertl 162
103.Jimmy Bryan 159
104.Prince Bira 156
104.Raul Boesel 156
106.Eddie Johnson 151
106.Reine Wisell 151
106.Mike Beuttler 151
109.Olivier Gendebien 150
110.Johnny Claes 149
111.Mark Donohue 148
112.Felice Bonetto 146
113.Brian Henton 145
114.Richard Attwood 142
115.Giancarlo Baghetti 141
116.Cliff Allison 140
117.Paul Russo 137
118.Trevor Taylor 134
119.Jan Lammers 134
120.Johnnie Parsons 133
121.Roberto Mieres 131
122.Hans Herrmann 130
123.Ken Wharton 127
124.Tony Bettenhausen 125
125.Ian Burgess 121
126.Karl Kling 118
127.Sam Hanks 117
127.Gene Hartley 117
129.Piers Courage 116
129.Ayrton Senna 116 116 9 13
131.Eliseo Salazar 114
131.Johnny Cecotto 114 16
133.Jim Hall 113
134.Johnny Thomson 112
134.Gijs van Lennep 112
134.Patrick Neve 112
137.Paco Godia 110
137.Tony Brise 110
139.Luigi Fagioli 109
139.Brian Redman 109
139.Guy Edwards 109
139.Danny Sullivan 109
143.Yves Giraud Cabantous 108
143.Peter Arundell 108
145.Louis Chiron 107
145.Eugenio Castellotti 107
147.Henry Taylor 105
147.Jonathan Palmer 105 92
149.Ricardo Zunino 104
150.Don Freeland 102
150.Piercarlo Ghinzani 102 75 19 2
152.Rudi Fischer 100
152.Bob Veith 100
154.Helmut Marko 99
154.Jack McGrath 99
156.Andy Linden 98
156.John Love 98
158.Rodger Ward 97
159.Jimmy Reece 96
160.David Hobbs 93
160.Vic Elford 93
160.Hans Binder 93
163.Reg Parnell 92
163.Alex Ribeiro 92
165.George Follmer 91
166.Lella Lombardi 90
166.Slim Borgudd 90
168.Jackie Lewis 89
169.Johnny Boyd 87
170.Stuart Lewis-Evans 84
170.Stefan Johansson 84 39 17 3
172.Bill Vukovich 83
173.Pat Flaherty 81
173.Ludovico Scarfiotti 81
173.Nanni Galli 81
173.Francois Hesnault 81 81
177.Philippe Etancelin 80
177.Troy Ruttman 80
177.Alan Brown 80
177.Bob Sweikert 80
181.Jimmy Davies 79
181.Bob Gerard 79
181.Teo Fabi 79 79 12 9
184.Andre Pilette 75
185.Jimmy Daywalt 73
185.Ron Flockhart 73
187.Umberto Maglioli 72
188.Roberto Guerrero 71
188.Manny Ayulo 71
190.Lance Macklin 69
190.Michel Leclere 69
192.Pat O’Connor 68
192.Bob Evans 68
194.Chris Irwin 67
194.Guy Ligier 67
196.Art Cross 66
196.Bob Christie 66
198.Fred Agabashian 65
198.Dave Walker 65
200.Onofre Marimon 64
200.Sergio Mantovani 64

202-299

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1984
POZ. F1
1984
PKT F1
1984
202.Cesare Perdisa 63
202.Jack Fairman 63
204.Rikky von Opel 62
204.Vern Schuppan 62
204.Ian Scheckter 62
204.Larry Perkins 62
208.Walt Faulkner 61
208.Lee Wallard 61
208.Mike Nazaruk 61
211.Paul Goldsmith 60
211.Paul Frere 60
213.Horace Gould 59
214.Peter Whitehead 58
214.Giorgio Scarlatti 58
216.Lucien Bianchi 57
217.Johnny Servoz-Gavin 55
217.Andre Simon 55
219.Chuck Stevenson 54
219.John Miles 54
221.George Connor 52
221.Eric Brandon 52
223.Carlos Menditeguy 51
224.Cliff Griffith 49
224.Jacques Swaters 49
224.Bob Bondurant 49
224.Gerhard Berger 49 49
228.Al Herman 48
228.Mike Parkes 48
228.David Purley 48
228.Francois Migault 48
228.Corrado Fabi 48 17
233.Consalvo Sanesi 47
233.Gerino Gerini 47
233.Siegfried Stohr 47
236.Philippe Alliot 46 46
237.Ricardo Rodriguez 45
237.John Taylor 45
239.George Eaton 44
239.Renzo Zorzi 44
241.Henry Banks 43
241.Ernie McCoy 43
241.Al Keller 43
241.Edgar Barth 43
241.Carroll Shelby 43
246.Bill Holland 42
246.Chuck Weyant 42
246.Bruce Halford 42
246.Willy Mairesse 42
250.Dennis Poore 41
251.Tony Marsh 40
251.Ronnie Bucknum 40
251.Silvio Moser 40
254.Jerry Hoyt 39
254.Ivor Bueb 39
254.Ignazio Giunti 39
257.Alessandro Pesenti-Rossi 38
258.Kenneth McAlpine 37
258.Hermano da Silva Ramos 37
260.Roger Laurent 36
260.Dave Charlton 36
262.Bill Homeier 35
262.Pete Lovely 35
262.Derek Bell 35
262.Jo Gartner 35 35
262.Huub Rothengatter 35 35
267.Gerhard Mitter 33
267.Geoff Lees 33
269.Marshall Teague 32
269.George Amick 32
271.Mauri Rose 31
271.Alan Rees 31
273.Cecil Green 30
273.Johnny McDowell 30
273.Hap Sharp 30
273.Hubert Hahne 30
273.Eddie Keizan 30
278.Bob Gerard 29
278.Bobby Ball 29
278.Dick Rathmann 29
278.Frank Gardner 29
282.Alfonso de Portago 28
282.Moises Solana 28
282.Ingo Hoffman 28
285.Pierre Levegh 27
285.Carl Forberg 27
285.Eric Thompson 27
285.Fred Wacker 27
285.Jacques Pollet 27
285.Lloyd Ruby 27
285.Chico Landi 27
292.Geoff Crossley 26
292.George Fonder 26
292.Jud Larson 26
292.Bobby Grim 26
296.Bud Tingelstad 25
296.Tony Settember 25
296.Nino Vaccarella 25
299.Fritz Riess 24
299.Larry Crockett 24
299.Luigi Piotti 24
299.Brian Naylor 24
299.Bill Cheesbourg 24
299.A.J. Foyt 24
299.Peter de Klerk 24
299.Kurt Ahrens 24

307-392

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1984
POZ. F1
1984
PKT F1
1984
307.Myron Fohr 23
307.Eugene Chaboud 23
307.Guy Mairesse 23
307.Ken Downing 23
307.Toni Ulmen 23
307.Rodney Nuckey 23
307.Duke Nalon 23
307.Duke Dinsmore 23
307.Cal Niday 23
307.Jack Turner 23
307.Red Amick 23
307.Richard Robarts 23
307.Noritake Takahara 23
320.Duncan Hamilton 22
320.Helmut Niedermayr 22
320.Jim Rigsby 22
320.Theo Helfrich 22
320.Wolfgang Seidel 22
320.Roger Penske 22
326.Mack Hellings 21
326.Joe James 21
326.Don Beauman 21
326.Johnnie Tolan 21
326.Giulio Cabianca 21
326.Jackie Olivier 21
326.Masahiro Hasemi 21
333.Bill Schindler 20
333.Graham Whitehead 20
333.Peter Hirt 20
333.Hans Klenk 20
333.Rudolf Krause 20
333.Gino Munaron 20
333.John Campbell-Jones 20
333.Sam Posey 20
341.Brian Shawe-Taylor 19
341.Ernst Klodwig 19
341.Leslie Marr 19
341.Chuck Arnold 19
341.Paul Hawkins 19
341.Sam Tingle 19
341.Tom Belso 19
341.Danny Ongais 19
349.Leslie Thorne 18
349.Mike Sparken 18
349.Hans Von Stuck 18
349.Billy Garrett 18
349.Jim McWithey 18
349.Don Branson 18
349.Tim Parnell 18
349.Jo Schlesser 18
357.Elie Bayol 17
357.Alan Stacey 17
357.Shorty Templeman 17
357.Michael May 17
357.Hans Herrmann 17
357.Dieter Quester 17
357.Helmuth Koinigg 17
357.Torsten Palm 17
357.Guy Tunmer 17
366.Raymond Sommer 16
366.Walt Brown 16
366.Charles de Tornaco 16
366.Bob Scott 16
366.Hermann Lang 16
366.Chris Bristow 16
366.Renato Pirocchi 16
366.Keith Greene 16
366.Skip Barber 16
366.Bobby Rahal 16
376.Spider Webb 15
376.Peter Broeker 15
376.Walt Hansgen 15
376.John Cannon 15
376.Loris Kessel 15
376.Kunimitsu Takahashi 15
376.Kenny Acheson 15
376.Joie Chitwood 15
384.Peter Walker 14
384.Gino Bianco 14
384.Eitel Cantoni 14
384.Peter Ashdown 14
384.Alberto Rodriguez Larreta 14
384.Chuck Daigh 14
384.Teddy Pilette 14
384.Jim Crawford 14
392.Toni Branca 13
392.David Hampshire 13
392.Walt Ader 13
392.Max de Terra 13
392.David Piper 13
392.Heini Walter 13
392.Bernard Collomb 13
392.Peter Westbury 13
392.Damien Magee 13
392.Warwick Brown 13
392.Kazuyoshi Hoshino 13
392.Emilio de Villota 13

404-465

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1984
POZ. F1
1984
PKT F1
1984
404.Dorino Serafini 12
404.Nello Pagani 12
404.Franco Rol 12
404.John Fitch 12
404.Albert Scherrer 12
404.Robert La Caze 12
404.Colin Davis 12
404.Fritz d’Orey 12
404.Harry Blanchard 12
404.Roberto Bonomi 12
404.Neville Lederle 12
404.Giacomo Russo 12
404.Jonathan Williams 12
404.Xavier Perrot 12
404.Patrick Gaillard 12
419.Tony Crook 11
419.Carl Scarborough 11
419.Oscar Alfredo Galvez 11
419.Andre Guelfi 11
419.Gerry Ashmore 11
419.Peter Ryan 11
419.Francois Mazet 11
419.Boy Hayje 11
427.Arthur Legat 10
427.Jorge Daponte 10
427.Maria Teresa de Filippis 10
427.Nasif Estefano 10
427.Hap Sharo 10
427.Doug Serrurier 10
427.Ian Raby 10
427.Chris Lawrence 10
427.Ian Ashley 10
436.Franco Comotti 9
436.Robert O’Brien 9
436.Piero Drogo 9
436.Bob Drake 9
436.Bruce Johnstone 9
436.Rob Schroeder 9
436.Trevor Blokdyk 9
436.Luiz Bueno 9
444.Tony Gaze 8
444.John Barber 8
444.Johnny Mantz 8
444.Ed Elisian 8
444.Ernie Pieterse 8
449.Frank Armi 7
449.Mario de Araujo Cabral 7
449.Fred Gamble 7
449.Jay Chamberlain 7
449.Brausch Niemann 7
449.David Prophet 7
449.Mike Fisher 7
456.Jimmy Jackson 6
456.Joe Fry 6
456.Charles Pozzi 6
456.Alessandro de Tomaso 6
460.Jan Flinterman 5
460.Alberto Uria 5
460.Oscar Gonzalez 5
460.Mike MacDowel 5
460.Ottorino Volonterio 5
465.Jean Lucas 2

Sezon 1984

KierowcaZespółPKT eF1BRZABESMFRMCCADT
US
DL
US
GBDEATNLITEUPT
Alain ProstMcLaren Tag2422423221816221925252127
Elio de AngelisLotus Renault239221820202012212121192223
Niki LaudaMcLaren Tag23524242322242524251826
Rene ArnouxFerrari2122221211420221720191719
Michele AlboretoFerrari14424111823242024
Nelson PiquetBrabham BMW14316242216241922
Patrick TambayRenault123201823212021
Ayrton SennaToleman Hart116191915182025
Andrea de CesarisLigier Renault11520171513191516
Derek WarwickRenault1082223192123
Thierry BoutsenArrows Ford101191618142113
Keke RosbergWilliams Honda992321191323
Jonathan PalmerRAM Hart92171514121717
Nigel MansellLotus Renault8622192223
Marc SurerArrows Ford821815171220
Francois HesnaultLigier Renault811418181912
Riccardo PatreseAlfa Romeo8021231620
Teo FabiBrabham BMW7916202221
Jacques LaffiteWilliams Honda78179182014
Piercarlo GhinzaniOsella Alfa Romeo751310191419
Mauro BaldiSpirit Hart5917151413
Manfred WinkelhockATS BMW51171618
Gerhard BergerATS BMW49142015
Eddie CheeverAlfa Romeo48211611
Philippe AlliotRAM Hart46151516
Stefan JohanssonToleman Hart392217
Huub RothengatterSpirit Hart351718
Jo GartnerOsella Alfa Romeo351421
Corrado FabiBrabham BMW1717
Johnny CecottoToleman Hart1616

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej. 

Jeżeli w danym wyścigu kilku kierowców zasiadało w danym bolidzie, ilość zdobytych punktów jest dzielona pomiędzy nich.