Ranking F1 1950-1982

Ranking F1 1950-1982

Kwiecień 25, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1982
POZ. F1
1982
PKT F1
1982
1. Carlos Reutemann191325156
2. Emerson Fittipaldi1805
3. Graham Hill1639
4. Jody Scheckter1571
5. Clay Regazzoni1550
6. John Watson1503215239
7. Niki Lauda1474162530
8. Denny Hulme1362
9. Jacques Laffite131275175
10. Ronnie Peterson1293
11. Alan Jones1254
12. Jackie Stewart1197
13. Mario Andretti118524194
14. Jochen Mass1141101
15. Jacky Ickx1135
16. Jack Brabham1131
17. Patrick Depailler1071
18. James Hunt1001
19. Bruce McLaren965
20. Jean-Pierre Jarier93537203
21. John Surtees875
22. Didier Pironi843174239
23. Chris Amon819
24. Jim Clark813
25. Jean-Pierre Beltoise771
26. Juan Manuel Fangio751
27. Gilles Villeneuve72412156
28. Dan Gurney721
29. Nelson Piquet692931120
30. Jo Siffert690
31. Jo Bonnier679
32. Carlos Pace636
33. Rene Arnoux616116628
34. Riccardo Patrese6011201021
35. Maurice Trintignant593
36. Stirling Moss590
37. Richie Ginther588
37. Elio de Angelis588172923
39. Mike Hawthorn567
40. Phil Hill563
41. Francois Cevert559
42. Vittorio Brambilla551
43. Patrick Tambay527139725
44. Rolf Stommelen522
45. Keke Rosberg508275144
46. Nino Farina503
47. Henri Pescarolo456
48. Derek Daly455169138
49. Mike Hailwood454
50. Alain Prost442153434
51. Alberto Ascari420
52. Pedro Rodriguez416
53. Hans-Joachim Stuck415
54. Jochen Rindt400
55. Lorenzo Bandini393
55. Peter Revson393
57. Tom Pryce390
58. Harry Schell389
59. Marc Surer366152203
60. Innes Ireland365
61. Louis Rosier358
62. Howden Ganley350
63. Jean Behra341
64. Tony Brooks331
65. Bruno Giacomelli329120222
66. Jose Froilan Gonzalez323
67. Roy Salvadori313
68. Wolfgang von Trips311
69. Luigi Villoresi310
70. Brett Lunger299
71. Masten Gregory293
72. Tony Maggs274
73. Carel Godin de Beaufort270
73. Hector Rebaque270
73. Mike Spence270
76. Gunnar Nilsson254
77. Arturo Merzario250
78. Eddie Cheever2431191215
79. Peter Collins240
80. Michele Alboreto237201725
81. Nigel Mansell231138147
82. Piero Taruffi229
83. Jackie Oliver224
84. Tim Schenken223
85. Jim Rathmann212
86. Wilson Fittipaldi211
87. Toulo de Graffenried202
88. Andrea de Cesaris195102175
89. Andrea de Adamich191
90. Duane Carter186
91. Peter Gethin182
92. Rupert Keegan17813
93. Bob Anderson173
94. Luigi Musso172
95. Robert Manzon166
96. Jean-Pierre Jabouille165
97. Harald Ertl162
98. Jimmy Bryan159
99. Prince Bira156
100. Eddie Johnson151
100. Reine Wisell151
100. Mike Beuttler151

103-200

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1982
POZ. F1
1982
PKT F1
1982
103. Olivier Gendebien150
104. Johnny Claes149
105. Mark Donohue148
106. Felice Bonetto146
107. Brian Henton145117
108. Richard Attwood142
109. Giancarlo Baghetti141
110. Cliff Allison140
111. Paul Russo137
112. Trevor Taylor134
112. Jan Lammers134
114. Johnnie Parsons133
115. Roberto Mieres131
116. Hans Herrmann130
117. Chico Serra12997261
118. Ken Wharton127
119. Tony Bettenhausen125
120. Ian Burgess121
121. Karl Kling118
122. Sam Hanks117
122. Gene Hartley117
124. Piers Courage116
125. Jim Hall113
126. Johnny Thomson112
126. Gijs van Lennep112
126. Patrick Neve112
129. Paco Godia110
129. Tony Brise110
131. Luigi Fagioli109
131. Brian Redman109
131. Guy Edwards109
134. Yves Giraud Cabantous108
134. Peter Arundell108
136. Louis Chiron107
136. Eugenio Castellotti107
138. Henry Taylor105
139. Ricardo Zunino104
140. Mauro Baldi103103222
141. Don Freeland102
142. Eliseo Salazar10171222
143. Rudi Fischer100
143. Bob Veith100
145. Helmut Marko99
145. Jack McGrath99
147. Andy Linden98
147. John Love98
149. Rodger Ward97
150. Jimmy Reece96
151. David Hobbs93
151. Vic Elford93
151. Hans Binder93
154. Reg Parnell92
154. Alex Ribeiro92
156. George Follmer91
157. Lella Lombardi90
157. Slim Borgudd9044
159. Jackie Lewis89
160. Johnny Boyd87
161. Stuart Lewis-Evans84
162. Bill Vukovich83
163. Pat Flaherty81
163. Ludovico Scarfiotti81
163. Nanni Galli81
166. Philippe Etancelin80
166. Troy Ruttman80
166. Alan Brown80
166. Bob Sweikert80
170. Jimmy Davies79
170. Bob Gerard79
172. Andre Pilette75
173. Jimmy Daywalt73
173. Ron Flockhart73
175. Umberto Maglioli72
176. Manny Ayulo71
177. Lance Macklin69
177. Michel Leclere69
179. Pat O’Connor68
179. Bob Evans68
181. Chris Irwin67
181. Guy Ligier67
183. Art Cross66
183. Bob Christie66
183. Manfred Winkelhock6666222
186. Fred Agabashian65
186. Dave Walker65
188. Onofre Marimon64
188. Sergio Mantovani64
190. Cesare Perdisa63
190. Jack Fairman63
192. Rikky von Opel62
192. Vern Schuppan62
192. Ian Scheckter62
192. Larry Perkins62
196. Walt Faulkner61
196. Lee Wallard61
196. Mike Nazaruk61
196. Raul Boesel6161
200. Paul Goldsmith60
200. Paul Frere60

202-292

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1982
POZ. F1
1982
PKT F1
1982
202. Horace Gould59
203. Peter Whitehead58
203. Giorgio Scarlatti58
205. Lucien Bianchi57
206. Johnny Servoz-Gavin55
206. Andre Simon55
208. Chuck Stevenson54
208. John Miles54
210. George Connor52
210. Eric Brandon52
212. Carlos Menditeguy51
213. Cliff Griffith49
213. Jacques Swaters49
213. Bob Bondurant49
216. Al Herman48
216. Mike Parkes48
216. David Purley48
216. Francois Migault48
220. Consalvo Sanesi47
220. Gerino Gerini47
220. Siegfried Stohr47
223. Ricardo Rodriguez45
223. John Taylor45
225. George Eaton44
225. Renzo Zorzi44
227. Henry Banks43
227. Ernie McCoy43
227. Al Keller43
227. Edgar Barth43
227. Carroll Shelby43
232. Bill Holland42
232. Chuck Weyant42
232. Bruce Halford42
232. Willy Mairesse42
236. Dennis Poore41
237. Tony Marsh40
237. Ronnie Bucknum40
237. Silvio Moser40
240. Jerry Hoyt39
240. Ivor Bueb39
240. Ignazio Giunti39
243. Alessandro Pesenti-Rossi38
244. Kenneth McAlpine37
244. Hermano da Silva Ramos37
246. Roger Laurent36
246. Dave Charlton36
248. Bill Homeier35
248. Pete Lovely35
248. Derek Bell35
251. Gerhard Mitter33
251. Geoff Lees3315
253. Marshall Teague32
253. George Amick32
255. Mauri Rose31
255. Alan Rees31
257. Cecil Green30
257. Johnny McDowell30
257. Hap Sharp30
257. Hubert Hahne30
257. Eddie Keizan30
262. Bob Gerard29
262. Bobby Ball29
262. Dick Rathmann29
262. Frank Gardner29
266. Alfonso de Portago28
266. Moises Solana28
266. Ingo Hoffman28
266. Derek Warwick2828
270. Pierre Levegh27
270. Carl Forberg27
270. Eric Thompson27
270. Fred Wacker27
270. Jacques Pollet27
270. Lloyd Ruby27
270. Chico Landi27
277. Geoff Crossley26
277. George Fonder26
277. Jud Larson26
277. Bobby Grim26
281. Bud Tingelstad25
281. Tony Settember25
281. Nino Vaccarella25
284. Fritz Riess24
284. Larry Crockett24
284. Luigi Piotti24
284. Brian Naylor24
284. Bill Cheesbourg24
284. A.J. Foyt24
284. Peter de Klerk24
284. Kurt Ahrens24
292. Myron Fohr23
292. Eugene Chaboud23
292. Guy Mairesse23
292. Ken Downing23
292. Toni Ulmen23
292. Rodney Nuckey23
292. Duke Nalon23
292. Duke Dinsmore23
292. Cal Niday23
292. Jack Turner23
292. Red Amick23
292. Richard Robarts23
292. Noritake Takahara23

305-389

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1982
POZ. F1
1982
PKT F1
1982
305. Duncan Hamilton22
305. Helmut Niedermayr22
305. Jim Rigsby22
305. Theo Helfrich22
305. Wolfgang Seidel22
305. Roger Penske22
311. Mack Hellings21
311. Joe James21
311. Don Beauman21
311. Johnnie Tolan21
311. Giulio Cabianca21
311. Jackie Olivier21
311. Masahiro Hasemi21
318. Bill Schindler20
318. Graham Whitehead20
318. Peter Hirt20
318. Hans Klenk20
318. Rudolf Krause20
318. Gino Munaron20
318. John Campbell-Jones20
318. Sam Posey20
326. Brian Shawe-Taylor19
326. Ernst Klodwig19
326. Leslie Marr19
326. Chuck Arnold19
326. Paul Hawkins19
326. Sam Tingle19
326. Tom Belso19
326. Danny Ongais19
334. Leslie Thorne18
334. Mike Sparken18
334. Hans Von Stuck18
334. Billy Garrett18
334. Jim McWithey18
334. Don Branson18
334. Tim Parnell18
334. Jo Schlesser18
334. Roberto Guerrero1818
343. Elie Bayol17
343. Alan Stacey17
343. Shorty Templeman17
343. Michael May17
343. Hans Herrmann17
343. Dieter Quester17
343. Helmuth Koinigg17
343. Torsten Palm17
343. Guy Tunmer17
352. Raymond Sommer16
352. Walt Brown16
352. Charles de Tornaco16
352. Bob Scott16
352. Hermann Lang16
352. Chris Bristow16
352. Renato Pirocchi16
352. Keith Greene16
352. Skip Barber16
352. Bobby Rahal16
362. Spider Webb15
362. Peter Broeker15
362. Walt Hansgen15
362. John Cannon15
362. Loris Kessel15
362. Kunimitsu Takahashi15
362. Joie Chitwood15
369. Peter Walker14
369. Gino Bianco14
369. Eitel Cantoni14
369. Peter Ashdown14
369. Alberto Rodriguez Larreta14
369. Chuck Daigh14
369. Teddy Pilette14
369. Jim Crawford14
377. Toni Branca13
377. David Hampshire13
377. Walt Ader13
377. Max de Terra13
377. David Piper13
377. Heini Walter13
377. Bernard Collomb13
377. Peter Westbury13
377. Damien Magee13
377. Warwick Brown13
377. Kazuyoshi Hoshino13
377. Emilio de Villota13
389. Dorino Serafini12
389. Nello Pagani12
389. Franco Rol12
389. John Fitch12
389. Albert Scherrer12
389. Robert La Caze12
389. Colin Davis12
389. Fritz d’Orey12
389. Harry Blanchard12
389. Roberto Bonomi12
389. Neville Lederle12

400-451

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1982
POZ. F1
1982
PKT F1
1982
400. Giacomo Russo12
400. Jonathan Williams12
400. Xavier Perrot12
400. Patrick Gaillard12
400. Piercarlo Ghinzani12
405. Tony Crook11
405. Carl Scarborough11
405. Oscar Alfredo Galvez11
405. Andre Guelfi11
405. Gerry Ashmore11
405. Peter Ryan11
405. Francois Mazet11
405. Boy Hayje11
413. Arthur Legat10
413. Jorge Daponte10
413. Maria Teresa de Filippis10
413. Nasif Estefano10
413. Hap Sharo10
413. Doug Serrurier10
413. Ian Raby10
413. Chris Lawrence10
413. Ian Ashley10
422. Franco Comotti9
422. Robert O’Brien9
422. Piero Drogo9
422. Bob Drake9
422. Bruce Johnstone9
422. Rob Schroeder9
422. Trevor Blokdyk9
422. Luiz Bueno9
430. Tony Gaze8
430. John Barber8
430. Johnny Mantz8
430. Ed Elisian8
430. Ernie Pieterse8
435. Frank Armi7
435. Mario de Araujo Cabral7
435. Fred Gamble7
435. Jay Chamberlain7
435. Brausch Niemann7
435. David Prophet7
435. Mike Fisher7
442. Jimmy Jackson6
442. Joe Fry6
442. Charles Pozzi6
442. Alessandro de Tomaso6
446. Jan Flinterman5
446. Alberto Uria5
446. Oscar Gonzalez5
446. Mike MacDowel5
446. Ottorino Volonterio5
451. Jean Lucas2

Sezon 1982

Kierowca Zespół PKT eF1 ZA BR US
/W
SM BE MC DT
US
CA NL GB FR DE AT CH IT LV
US
Keke Rosberg Williams Ford275222325252224222325251920
John Watson McLaren Ford21521212126252418132323
Michele Alboreto Tyrrell Ford20120192311202122192224
Didier Pironi Ferrari17491713192318262524
Elio de Angelis Lotus Ford1721922231623232620
Derek Daly Theodore Ford169131521202222201719
Niki Lauda McLaren Ford16223262326192223
Alain Prost Renault15326221421252421
Marc Surer Arrows Ford152201218221714201118
Patrick Tambay Ferrari139192423252325
Nigel Mansell Lotus Ford13820201726171820
Bruno Giacomelli Alfa Romeo12016162018211415
Eddie Cheever Ligier Matra119242417112122
Brian Henton Tyrrell Ford11713171917191517
Rene Arnoux Renault1162416262426
Riccardo Patrese Brabham Ford1082420251821
Mauro Baldi Arrows Ford103131921211514
Andrea de Cesaris Alfa Romeo102141821161716
Jochen Mass March Ford101151519191617
Chico Serra Fittipaldi Ford97102115152016
Nelson Piquet Brabham Ford9324222522
Jacques Laffite Ligier Matra7518201324
Eliseo Salazar ATS Ford71189141218
Manfred Winkelhock ATS Ford6617181516
Raul Boesel March Ford6112181912
Slim Borgudd Tyrrell Ford44111617
Jean-Pierre Jarier Osella Ford37141013
Derek Warwick Toleman Hart281216
Carlos Reutemann Williams Ford2525
Mario Andretti Ferrari2424
Roberto Guerrero Ensign Ford1818
Geoff Lees Lotus Ford1515
Rupert Keegan March Ford1313
Riccardo Patrese Brabham BMW1212
Gilles Villeneuve Ferrari1212

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej. 

Jeżeli w danym wyścigu kilku kierowców zasiadało w danym bolidzie, ilość zdobytych punktów jest dzielona pomiędzy nich.