Ranking F1 1950-1981

Ranking F1 1950-1981

Kwiecień 19, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1981
POZ. F1
1981
PKT F1
1981
1.Carlos Reutemann 1888 247 2 49
2.Emerson Fittipaldi 1805
3.Graham Hill 1639
4.Jody Scheckter 1571
5.Clay Regazzoni 1550
6.Denny Hulme 1362
7.Niki Lauda 1312
8.Ronnie Peterson 1293
9.John Watson 1288 196 6 27
10.Alan Jones 1254 229 3 46
11.Jacques Laffite 1237 194 4 44
12.Jackie Stewart 1197
13.Mario Andretti 1161 120 17 3
14.Jacky Ickx 1135
15.Jack Brabham 1131
16.Patrick Depailler 1071
17.Jochen Mass 1040
18.James Hunt 1001
19.Bruce McLaren 965
20.Jean-Pierre Jarier 898 82
21.John Surtees 875
22.Chris Amon 819
23.Jim Clark 813
24.Jean-Pierre Beltoise 771
25.Juan Manuel Fangio 751
26.Dan Gurney 721
27.Gilles Villeneuve 712 120 7 25
28.Jo Siffert 690
29.Jo Bonnier 679
30.Didier Pironi 669 134 13 9
31.Carlos Pace 636
32.Nelson Piquet 599 232 1 50
33.Maurice Trintignant 593
34.Stirling Moss 590
35.Richie Ginther 588
36.Mike Hawthorn 567
37.Phil Hill 563
38.Francois Cevert 559
39.Vittorio Brambilla 551
40.Rolf Stommelen 522
41.Nino Farina 503
42.Rene Arnoux 500 125 9 11
43.Riccardo Patrese 481 87 11 10
44.Henri Pescarolo 456
45.Mike Hailwood 454
46.Alberto Ascari 420
47.Pedro Rodriguez 416
47.Elio de Angelis 416 192 8 14
49.Hans-Joachim Stuck 415
50.Jochen Rindt 400
51.Lorenzo Bandini 393
51.Peter Revson 393
53.Tom Pryce 390
54.Harry Schell 389
55.Patrick Tambay 388 74 18 1
56.Innes Ireland 365
57.Louis Rosier 358
58.Howden Ganley 350
59.Jean Behra 341
60.Tony Brooks 331
61.Jose Froilan Gonzalez 323
62.Roy Salvadori 313
63.Wolfgang von Trips 311
64.Luigi Villoresi 310
65.Brett Lunger 299
66.Masten Gregory 293
67.Alain Prost 289 139 5 43
68.Derek Daly 286 57
69.Tony Maggs 274
70.Carel Godin de Beaufort 270
70.Hector Rebaque 270 98 9 11
70.Mike Spence 270
73.Gunnar Nilsson 254
74.Arturo Merzario 250
75.Peter Collins 240
76.Keke Rosberg 233 44
77.Piero Taruffi 229
78.Jackie Oliver 224
79.Tim Schenken 223
80.Marc Surer 214 122 16 4
81.Jim Rathmann 212
82.Wilson Fittipaldi 211
83.Bruno Giacomelli 209 110 15 7
84.Toulo de Graffenried 202
85.Andrea de Adamich 191
86.Duane Carter 186
87.Peter Gethin 182
88.Bob Anderson 173
89.Luigi Musso 172
90.Robert Manzon 166
91.Jean-Pierre Jabouille 165
92.Rupert Keegan 165
93.Harald Ertl 162
94.Jimmy Bryan 159
95.Prince Bira 156
96.Eddie Johnson 151
96.Reine Wisell 151
96.Mike Beuttler 151
99.Olivier Gendebien 150
100.Johnny Claes 149

101-200

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1981
POZ. F1
1981
PKT F1
1981
101.Mark Donohue 148
102.Felice Bonetto 146
103.Richard Attwood 142
104.Giancarlo Baghetti 141
105.Cliff Allison 140
106.Paul Russo 137
107.Trevor Taylor 134
107.Jan Lammers 134 13
109.Johnnie Parsons 133
110.Roberto Mieres 131
111.Hans Herrmann 130
112.Ken Wharton 127
113.Tony Bettenhausen 125
114.Eddie Cheever 124 107 11 10
115.Ian Burgess 121
116.Karl Kling 118
117.Sam Hanks 117
117.Gene Hartley 117
119.Piers Courage 116
120.Jim Hall 113
121.Johnny Thomson 112
121.Gijs van Lennep 112
121.Patrick Neve 112
124.Paco Godia 110
124.Tony Brise 110
126.Luigi Fagioli 109
126.Brian Redman 109
126.Guy Edwards 109
129.Yves Giraud Cabantous 108
129.Peter Arundell 108
131.Louis Chiron 107
131.Eugenio Castellotti 107
133.Henry Taylor 105
134.Ricardo Zunino 104 24
135.Don Freeland 102
136.Rudi Fischer 100
136.Bob Veith 100
138.Helmut Marko 99
138.Jack McGrath 99
140.Andy Linden 98
140.John Love 98
142.Rodger Ward 97
143.Jimmy Reece 96
144.David Hobbs 93
144.Vic Elford 93
144.Hans Binder 93
144.Nigel Mansell 93 93 14 7
144.Andrea de Cesaris 93 93 18 1
149.Reg Parnell 92
149.Alex Ribeiro 92
151.George Follmer 91
152.Lella Lombardi 90
153.Jackie Lewis 89
154.Johnny Boyd 87
155.Stuart Lewis-Evans 84
156.Bill Vukovich 83
157.Pat Flaherty 81
157.Ludovico Scarfiotti 81
157.Nanni Galli 81
160.Philippe Etancelin 80
160.Troy Ruttman 80
160.Alan Brown 80
160.Bob Sweikert 80
164.Jimmy Davies 79
164.Bob Gerard 79
166.Andre Pilette 75
167.Jimmy Daywalt 73
167.Ron Flockhart 73
169.Umberto Maglioli 72
170.Manny Ayulo 71
171.Lance Macklin 69
171.Michel Leclere 69
173.Pat O’Connor 68
173.Bob Evans 68
175.Chris Irwin 67
175.Guy Ligier 67
177.Art Cross 66
177.Bob Christie 66
179.Fred Agabashian 65
179.Dave Walker 65
181.Onofre Marimon 64
181.Sergio Mantovani 64
183.Cesare Perdisa 63
183.Jack Fairman 63
185.Rikky von Opel 62
185.Vern Schuppan 62
185.Ian Scheckter 62
185.Larry Perkins 62
189.Walt Faulkner 61
189.Lee Wallard 61
189.Mike Nazaruk 61
192.Paul Goldsmith 60
192.Paul Frere 60
194.Horace Gould 59
195.Peter Whitehead 58
195.Giorgio Scarlatti 58
197.Lucien Bianchi 57
198.Johnny Servoz-Gavin 55
198.Andre Simon 55
200.Chuck Stevenson 54
200.John Miles 54

202-300

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1981
POZ. F1
1981
PKT F1
1981
202.George Connor 52
202.Eric Brandon 52
204.Carlos Menditeguy 51
205.Cliff Griffith 49
205.Jacques Swaters 49
205.Bob Bondurant 49
208.Al Herman 48
208.Mike Parkes 48
208.David Purley 48
208.Francois Migault 48
212.Consalvo Sanesi 47
212.Gerino Gerini 47
212.Siegfried Stohr 47 47
215.Slim Borgudd 46 46 18 1
216.Ricardo Rodriguez 45
216.John Taylor 45
218.George Eaton 44
218.Renzo Zorzi 44
220.Henry Banks 43
220.Ernie McCoy 43
220.Al Keller 43
220.Edgar Barth 43
220.Carroll Shelby 43
225.Bill Holland 42
225.Chuck Weyant 42
225.Bruce Halford 42
225.Willy Mairesse 42
229.Dennis Poore 41
230.Tony Marsh 40
230.Ronnie Bucknum 40
230.Silvio Moser 40
233.Jerry Hoyt 39
233.Ivor Bueb 39
233.Ignazio Giunti 39
236.Alessandro Pesenti-Rossi 38
237.Kenneth McAlpine 37
237.Hermano da Silva Ramos 37
239.Roger Laurent 36
239.Dave Charlton 36
239.Michele Alboreto 36 36
242.Bill Homeier 35
242.Pete Lovely 35
242.Derek Bell 35
242.Gerhard Mitter 33
246.Marshall Teague 32
246.George Amick 32
246.Chico Serra 32 32
249.Mauri Rose 31
249.Alan Rees 31
251.Cecil Green 30
251.Johnny McDowell 30
251.Hap Sharp 30
251.Hubert Hahne 30
251.Eddie Keizan 30
251.Eliseo Salazar 30 30 18 1
257.Bob Gerard 29
257.Bobby Ball 29
257.Dick Rathmann 29
257.Frank Gardner 29
261.Alfonso de Portago 28
261.Moises Solana 28
261.Ingo Hoffman 28
261.Brian Henton 28 15
265.Pierre Levegh 27
265.Carl Forberg 27
265.Eric Thompson 27
265.Fred Wacker 27
265.Jacques Pollet 27
265.Lloyd Ruby 27
265.Chico Landi 27
272.Geoff Crossley 26
272.George Fonder 26
272.Jud Larson 26
272.Bobby Grim 26
276.Bud Tingelstad 25
276.Tony Settember 25
276.Nino Vaccarella 25
279.Fritz Riess 24
279.Larry Crockett 24
279.Luigi Piotti 24
279.Brian Naylor 24
279.Bill Cheesbourg 24
279.A.J. Foyt 24
279.Peter de Klerk 24
279.Kurt Ahrens 24
287.Myron Fohr 23
287.Eugene Chaboud 23
287.Guy Mairesse 23
287.Ken Downing 23
287.Toni Ulmen 23
287.Rodney Nuckey 23
287.Duke Nalon 23
287.Duke Dinsmore 23
287.Cal Niday 23
287.Jack Turner 23
287.Red Amick 23
287.Richard Robarts 23
287.Noritake Takahara 23
300.Duncan Hamilton 22
300.Helmut Niedermayr 22
300.Jim Rigsby 22
300.Theo Helfrich 22
300.Wolfgang Seidel 22
300.Roger Penske 22

306-384

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1981
POZ. F1
1981
PKT F1
1981
306.Mack Hellings 21
306.Joe James 21
306.Don Beauman 21
306.Johnnie Tolan 21
306.Giulio Cabianca 21
306.Jackie Olivier 21
306.Masahiro Hasemi 21
313.Bill Schindler 20
313.Graham Whitehead 20
313.Peter Hirt 20
313.Hans Klenk 20
313.Rudolf Krause 20
313.Gino Munaron 20
313.John Campbell-Jones 20
313.Sam Posey 20
321.Brian Shawe-Taylor 19
321.Ernst Klodwig 19
321.Leslie Marr 19
321.Chuck Arnold 19
321.Paul Hawkins 19
321.Sam Tingle 19
321.Tom Belso 19
321.Danny Ongais 19
329.Leslie Thorne 18
329.Mike Sparken 18
329.Hans Von Stuck 18
329.Billy Garrett 18
329.Jim McWithey 18
329.Don Branson 18
329.Tim Parnell 18
329.Jo Schlesser 18
329.Geoff Lees 18
338.Elie Bayol 17
338.Alan Stacey 17
338.Shorty Templeman 17
338.Michael May 17
338.Hans Herrmann 17
338.Dieter Quester 17
338.Helmuth Koinigg 17
338.Torsten Palm 17
338.Guy Tunmer 17
347.Raymond Sommer 16
347.Walt Brown 16
347.Charles de Tornaco 16
347.Bob Scott 16
347.Hermann Lang 16
347.Chris Bristow 16
347.Renato Pirocchi 16
347.Keith Greene 16
347.Skip Barber 16
347.Bobby Rahal 16
357.Spider Webb 15
357.Peter Broeker 15
357.Walt Hansgen 15
357.John Cannon 15
357.Loris Kessel 15
357.Kunimitsu Takahashi 15
357.Joie Chitwood 15
364.Peter Walker 14
364.Gino Bianco 14
364.Eitel Cantoni 14
364.Peter Ashdown 14
364.Alberto Rodriguez Larreta 14
364.Chuck Daigh 14
364.Teddy Pilette 14
364.Jim Crawford 14
372.Toni Branca 13
372.David Hampshire 13
372.Walt Ader 13
372.Max de Terra 13
372.David Piper 13
372.Heini Walter 13
372.Bernard Collomb 13
372.Peter Westbury 13
372.Damien Magee 13
372.Warwick Brown 13
372.Kazuyoshi Hoshino 13
372.Emilio de Villota 13
384.Dorino Serafini 12
384.Nello Pagani 12
384.Franco Rol 12
384.John Fitch 12
384.Albert Scherrer 12
384.Robert La Caze 12
384.Colin Davis 12
384.Fritz d’Orey 12
384.Harry Blanchard 12
384.Roberto Bonomi 12
384.Neville Lederle 12
384.Giacomo Russo 12
384.Jonathan Williams 12
384.Xavier Perrot 12
384.Patrick Gaillard 12
384.Piercarlo Ghinzani 12 12

400-446

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1981
POZ. F1
1981
PKT F1
1981
400.Tony Crook 11
400.Carl Scarborough 11
400.Oscar Alfredo Galvez 11
400.Andre Guelfi 11
400.Gerry Ashmore 11
400.Peter Ryan 11
400.Francois Mazet 11
400.Boy Hayje 11
408.Arthur Legat 10
408.Jorge Daponte 10
408.Maria Teresa de Filippis 10
408.Nasif Estefano 10
408.Hap Sharo 10
408.Doug Serrurier 10
408.Ian Raby 10
408.Chris Lawrence 10
408.Ian Ashley 10
417.Franco Comotti 9
417.Robert O’Brien 9
417.Piero Drogo 9
417.Bob Drake 9
417.Bruce Johnstone 9
417.Rob Schroeder 9
417.Trevor Blokdyk 9
417.Luiz Bueno 9
425.Tony Gaze 8
425.John Barber 8
425.Johnny Mantz 8
425.Ed Elisian 8
425.Ernie Pieterse 8
430.Frank Armi 7
430.Mario de Araujo Cabral 7
430.Fred Gamble 7
430.Jay Chamberlain 7
430.Brausch Niemann 7
430.David Prophet 7
430.Mike Fisher 7
437.Jimmy Jackson 6
437.Joe Fry 6
437.Charles Pozzi 6
437.Alessandro de Tomaso 6
441.Jan Flinterman 5
441.Alberto Uria 5
441.Oscar Gonzalez 5
441.Mike MacDowel 5
441.Ottorino Volonterio 5
446.Jean Lucas 2

Sezon 1981

Kierowca Zespół PKT eF1 US
/W
BR AR SM BE MC ES FR GB DE AT NL IT CA LV
US
Carlos Reutemann Williams Ford247232423222421142319221517
Nelson Piquet Brabham Ford2322213242421242223192020
Alan Jones Williams Ford22924232113191871421222324
John Watson McLaren Ford19617151822222419182318
Jacques Laffite Ligier Matra194192318232222242419
Elio de Angelis Lotus Ford19220192020181817202119
Alain Prost Renault139222323242423
Didier Pironi Ferrari1342017171019152016
Rene Arnoux Renault12517201716201223
Mario Andretti Alfa Romeo12021171517161618
Gilles Villeneuve Ferrari120182120241522
Bruno Giacomelli Alfa Romeo1101615910172122
Eddie Cheever Tyrrell Ford107201916112120
Hector Rebaque Brabham Ford982115202121
Nigel Mansell Lotus Ford931422191721
Andrea de Cesaris McLaren Ford93141913161813
Riccardo Patrese Arrows Ford872218231014
Patrick Tambay Theodore Ford741915141412
Marc Surer Ensign Ford6621161415
Jean-Pierre Jarier Osella Hart6417171416
Derek Daly March Ford579181317
Marc Surer Theodore Ford5612111716
Siegfried Stohr Arrows Ford47161318
Slim Borgudd ATS Ford46121915
Keke Rosberg Fitipaldi Ford44161315
Michele Alboreto Tyrrell Ford3613815
Chico Serra Fittipaldi Ford321814
Eliseo Salazar Ensign Ford301119
Ricardo Zunino Tyrrell Ford241212
Jean-Pierre Jarier Ligier Matra1818
Brian Henton Toleman Hart1515
Jan Lammers ATS Ford1313
Piercarlo Ghinzani Osella Hart1212

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej. 

Jeżeli w danym wyścigu kilku kierowców zasiadało w danym bolidzie, ilość zdobytych punktów jest dzielona pomiędzy nich.