Ranking F1 1950-1979

Ranking F1 1950-1979

18 kwietnia, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1979
POZ. F1
1979
PKT F1
1979
1.Emerson Fittipaldi 1682 130 21 1
2.Graham Hill 1639
3.Clay Regazzoni 1530 194 5 29
4.Jody Scheckter 1413 281 1 51
5.Carlos Reutemann 1372 177 7 20
6.Denny Hulme 1362
7.Niki Lauda 1312 40 14 4
8.Ronnie Peterson 1293
9.Jackie Stewart 1197
10.Jacky Ickx 1135 39 15 3
11.Jack Brabham 1131
12.Patrick Depailler 1071 108 6 20
13.James Hunt 1001 17
14.John Watson 976 187 9 15
15.Bruce McLaren 965
16.Mario Andretti 939 108 10 14
17.Jochen Mass 892 150 15 3
18.John Surtees 875
19.Chris Amon 819
20.Jacques Laffite 813 157 4 36
20.Jim Clark 813
22.Jean-Pierre Beltoise 771
23.Juan Manuel Fangio 751
24.Alan Jones 749 176 3 40
25.Dan Gurney 721
26.Jo Siffert 690
27.Jo Bonnier 679
28.Jean-Pierre Jarier 664 139 10 14
29.Carlos Pace 636
30.Maurice Trintignant 593
31.Stirling Moss 590
32.Richie Ginther 588
33.Mike Hawthorn 567
34.Phil Hill 563
35.Francois Cevert 559
36.Vittorio Brambilla 551 13
37.Rolf Stommelen 522
38.Nino Farina 503
39.Henri Pescarolo 456
40.Mike Hailwood 454
41.Gilles Villeneuve 444 240 2 47
42.Alberto Ascari 420
43.Pedro Rodriguez 416
44.Hans-Joachim Stuck 415 62 19 2
45.Jochen Rindt 400
46.Lorenzo Bandini 393
46.Peter Revson 393
48.Tom Pryce 390
49.Harry Schell 389
50.Innes Ireland 365
51.Louis Rosier 358
52.Howden Ganley 350
53.Didier Pironi 343 168 10 14
54.Jean Behra 341
55.Tony Brooks 331
56.Jose Froilan Gonzalez 323
57.Patrick Tambay 314 77
58.Roy Salvadori 313
59.Wolfgang von Trips 311
60.Luigi Villoresi 310
61.Brett Lunger 299
62.Masten Gregory 293
63.Tony Maggs 274
64.Carel Godin de Beaufort 270
64.Mike Spence 270
66.Riccardo Patrese 262 90 19 2
67.Gunnar Nilsson 254
68.Arturo Merzario 250
69.Peter Collins 240
70.Piero Taruffi 229
71.Jackie Oliver 224
72.Tim Schenken 223
73.Jim Rathmann 212
74.Wilson Fittipaldi 211
75.Toulo de Graffenried 202
76.Andrea de Adamich 191
77.Duane Carter 186
78.Peter Gethin 182
79.Bob Anderson 173
80.Luigi Musso 172
81.Rene Arnoux 171 104 8 17
82.Robert Manzon 166
83.Harald Ertl 162
84.Jimmy Bryan 159
85.Prince Bira 156
86.Eddie Johnson 151
86.Reine Wisell 151
86.Mike Beuttler 151
89.Olivier Gendebien 150
90.Johnny Claes 149
91.Mark Donohue 148
92.Felice Bonetto 146
93.Richard Attwood 142
94.Giancarlo Baghetti 141
95.Cliff Allison 140
96.Paul Russo 137
97.Trevor Taylor 134
98.Johnnie Parsons 133
99.Roberto Mieres 131
100.Hans Herrmann 130

101-198

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1979
POZ. F1
1979
PKT F1
1979
101.Ken Wharton 127
102.Tony Bettenhausen 125
103.Jean-Pierre Jabouille 124 53 13 9
104.Ian Burgess 121
105.Karl Kling 118
105.Hector Rebaque 118 48
107.Sam Hanks 117
107.Gene Hartley 117
107.Nelson Piquet 117 89 15 3
110.Piers Courage 116
111.Jim Hall 113
112.Johnny Thomson 112
112.Gijs van Lennep 112
114.Patrick Neve 112
114.Elio de Angelis 112 112 15 3
116.Paco Godia 110
116.Tony Brise 110
118.Luigi Fagioli 109
118.Brian Redman 109
118.Guy Edwards 109
121.Yves Giraud Cabantous 108
121.Peter Arundell 108
123.Louis Chiron 107
123.Eugenio Castellotti 107
125.Henry Taylor 105
126.Rupert Keegan 103
127.Don Freeland 102
128.Rudi Fischer 100
128.Bob Veith 100
130.Helmut Marko 99
130.Jack McGrath 99
132.Andy Linden 98
132.John Love 98
132.Derek Daly 98 46
135.Rodger Ward 97
136.Jimmy Reece 96
137.David Hobbs 93
137.Vic Elford 93
137.Hans Binder 93
137.Jan Lammers 93 93
141.Reg Parnell 92
141.Alex Ribeiro 92
143.George Follmer 91
144.Lella Lombardi 90
145.Jackie Lewis 89
146.Johnny Boyd 87
147.Stuart Lewis-Evans 84
148.Bill Vukovich 83
149.Pat Flaherty 81
149.Ludovico Scarfiotti 81
149.Nanni Galli 81
152.Philippe Etancelin 80
152.Troy Ruttman 80
152.Alan Brown 80
152.Bob Sweikert 80
156.Jimmy Davies 79
156.Bob Gerard 79
158.Andre Pilette 75
159.Jimmy Daywalt 73
159.Ron Flockhart 73
161.Umberto Maglioli 72
162.Manny Ayulo 71
163.Lance Macklin 69
163.Michel Leclere 69
165.Pat O’Connor 68
165.Bob Evans 68
167.Chris Irwin 67
167.Guy Ligier 67
169.Art Cross 66
169.Bob Christie 66
171.Fred Agabashian 65
171.Dave Walker 65
173.Onofre Marimon 64
173.Sergio Mantovani 64
175.Cesare Perdisa 63
175.Jack Fairman 63
177.Rikky von Opel 62
177.Vern Schuppan 62
177.Ian Scheckter 62
177.Larry Perkins 62
181.Walt Faulkner 61
181.Lee Wallard 61
181.Mike Nazaruk 61
184.Paul Goldsmith 60
184.Paul Frere 60
186.Horace Gould 59
187.Peter Whitehead 58
187.Giorgio Scarlatti 58
189.Lucien Bianchi 57
190.Johnny Servoz-Gavin 55
190.Andre Simon 55
192.Chuck Stevenson 54
192.John Miles 54
192.Keke Rosberg 54 17
195.George Connor 52
195.Eric Brandon 52
197.Carlos Menditeguy 51
198.Cliff Griffith 49
198.Jacques Swaters 49
198.Bob Bondurant 49

201-294

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1979
POZ. F1
1979
PKT F1
1979
201.Al Herman 48
201.Mike Parkes 48
201.David Purley 48
201.Francois Migault 48
205.Consalvo Sanesi 47
205.Gerino Gerini 47
207.Ricardo Rodriguez 45
207.John Taylor 45
209.George Eaton 44
209.Renzo Zorzi 44
211.Henry Banks 43
211.Ernie McCoy 43
211.Al Keller 43
211.Edgar Barth 43
211.Carroll Shelby 43
216.Bill Holland 42
216.Chuck Weyant 42
216.Bruce Halford 42
216.Willy Mairesse 42
220.Dennis Poore 41
221.Tony Marsh 40
221.Ronnie Bucknum 40
221.Silvio Moser 40
224.Jerry Hoyt 39
224.Ivor Bueb 39
224.Ignazio Giunti 39
227.Alessandro Pesenti-Rossi 38
228.Kenneth McAlpine 37
228.Hermano da Silva Ramos 37
228.Bruno Giacomelli 37 9
231.Roger Laurent 36
231.Dave Charlton 36
233.Bill Homeier 35
233.Pete Lovely 35
233.Derek Bell 35
236.Gerhard Mitter 33
237.Marshall Teague 32
237.George Amick 32
239.Mauri Rose 31
239.Alan Rees 31
241.Cecil Green 30
241.Johnny McDowell 30
241.Hap Sharp 30
241.Hubert Hahne 30
241.Eddie Keizan 30
246.Bob Gerard 29
246.Bobby Ball 29
246.Dick Rathmann 29
246.Frank Gardner 29
250.Alfonso de Portago 28
250.Moises Solana 28
250.Ingo Hoffman 28
253.Pierre Levegh 27
253.Carl Forberg 27
253.Eric Thompson 27
253.Fred Wacker 27
253.Jacques Pollet 27
253.Lloyd Ruby 27
253.Chico Landi 27
260.Geoff Crossley 26
260.George Fonder 26
260.Jud Larson 26
260.Bobby Grim 26
264.Bud Tingelstad 25
264.Tony Settember 25
264.Nino Vaccarella 25
267.Fritz Riess 24
267.Larry Crockett 24
267.Luigi Piotti 24
267.Brian Naylor 24
267.Bill Cheesbourg 24
267.A.J. Foyt 24
267.Peter de Klerk 24
267.Kurt Ahrens 24
275.Myron Fohr 23
275.Eugene Chaboud 23
275.Guy Mairesse 23
275.Ken Downing 23
275.Toni Ulmen 23
275.Rodney Nuckey 23
275.Duke Nalon 23
275.Duke Dinsmore 23
275.Cal Niday 23
275.Jack Turner 23
275.Red Amick 23
275.Richard Robarts 23
275.Noritake Takahara 23
288.Duncan Hamilton 22
288.Helmut Niedermayr 22
288.Jim Rigsby 22
288.Theo Helfrich 22
288.Wolfgang Seidel 22
288.Roger Penske 22
294.Mack Hellings 21
294.Joe James 21
294.Don Beauman 21
294.Johnnie Tolan 21
294.Giulio Cabianca 21
294.Jackie Olivier 21
294.Masahiro Hasemi 21

301-435

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1979
POZ. F1
1979
PKT F1
1979
301.Bill Schindler 20
301.Graham Whitehead 20
301.Peter Hirt 20
301.Hans Klenk 20
301.Rudolf Krause 20
301.Gino Munaron 20
301.John Campbell-Jones 20
301.Sam Posey 20
309.Brian Shawe-Taylor 19
309.Ernst Klodwig 19
309.Leslie Marr 19
309.Chuck Arnold 19
309.Paul Hawkins 19
309.Sam Tingle 19
309.Tom Belso 19
309.Danny Ongais 19
317.Leslie Thorne 18
317.Mike Sparken 18
317.Hans Von Stuck 18
317.Billy Garrett 18
317.Jim McWithey 18
317.Don Branson 18
317.Tim Parnell 18
317.Jo Schlesser 18
317.Ricardo Zunino 18 18
317.Geoff Lees 18 18
327.Elie Bayol 17
327.Alan Stacey 17
327.Shorty Templeman 17
327.Michael May 17
327.Hans Herrmann 17
327.Dieter Quester 17
327.Helmuth Koinigg 17
327.Torsten Palm 17
327.Guy Tunmer 17
336.Raymond Sommer 16
336.Walt Brown 16
336.Charles de Tornaco 16
336.Bob Scott 16
336.Hermann Lang 16
336.Chris Bristow 16
336.Renato Pirocchi 16
336.Keith Greene 16
336.Skip Barber 16
336.Bobby Rahal 16
346.Spider Webb 15
346.Peter Broeker 15
346.Walt Hansgen 15
346.John Cannon 15
346.Loris Kessel 15
346.Kunimitsu Takahashi 15
346.Joie Chitwood 15
353.Peter Walker 14
353.Gino Bianco 14
353.Eitel Cantoni 14
353.Peter Ashdown 14
353.Alberto Rodriguez Larreta 14
353.Chuck Daigh 14
353.Teddy Pilette 14
353.Jim Crawford 14
361.Toni Branca 13
361.David Hampshire 13
361.Walt Ader 13
361.Max de Terra 13
361.David Piper 13
361.Heini Walter 13
361.Bernard Collomb 13
361.Peter Westbury 13
361.Damien Magee 13
361.Warwick Brown 13
361.Kazuyoshi Hoshino 13
361.Brian Henton 13
361.Emilio de Villota 13
374.Dorino Serafini 12
374.Nello Pagani 12
374.Franco Rol 12
374.John Fitch 12
374.Albert Scherrer 12
374.Robert La Caze 12
374.Colin Davis 12
374.Fritz d’Orey 12
374.Harry Blanchard 12
374.Roberto Bonomi 12
374.Neville Lederle 12
374.Giacomo Russo 12
374.Jonathan Williams 12
374.Xavier Perrot 12
374.Patrick Gaillard 12 12
389.Tony Crook 11
389.Carl Scarborough 11
389.Oscar Alfredo Galvez 11
389.Andre Guelfi 11
389.Gerry Ashmore 11
389.Peter Ryan 11
389.Francois Mazet 11
389.Boy Hayje 11
397.Arthur Legat 10
397.Jorge Daponte 10
397.Maria Teresa de Filippis 10
397.Nasif Estefano 10
397.Hap Sharo 10
397.Doug Serrurier 10
397.Ian Raby 10
397.Chris Lawrence 10
397.Ian Ashley 10
406.Franco Comotti 9
406.Robert O’Brien 9
406.Piero Drogo 9
406.Bob Drake 9
406.Bruce Johnstone 9
406.Rob Schroeder 9
406.Trevor Blokdyk 9
406.Luiz Bueno 9
414.Tony Gaze 8
414.John Barber 8
414.Johnny Mantz 8
414.Ed Elisian 8
414.Ernie Pieterse 8
419.Frank Armi 7
419.Mario de Araujo Cabral 7
419.Fred Gamble 7
419.Jay Chamberlain 7
419.Brausch Niemann 7
419.David Prophet 7
419.Mike Fisher 7
426.Jimmy Jackson 6
426.Joe Fry 6
426.Charles Pozzi 6
426.Alessandro de Tomaso 6
430.Jan Flinterman 5
430.Alberto Uria 5
430.Oscar Gonzalez 5
430.Mike MacDowel 5
430.Ottorino Volonterio 5
435.Jean Lucas 2

Sezon 1979

KierowcaZespółPKT eF1ARBRZAUS
/W
ESBEMCFRGBDEATNLITCAUS
/E
Jody ScheckterFerrari28119232521242019202121232421
Gilles VilleneuveFerrari2402024261818241723232324
Clay RegazzoniWilliams Ford19417111619202423202222
John WatsonMcLaren Ford18724171917152120161919
Carlos ReutemannLotus Ford177252220232118131718
Alan JonesWilliams Ford1761824222424241624
Didier PironiTyrrell Ford168211922151618152022
Jacques LaffiteLigier Ford15726242318222222
Jochen MassArrows Ford150191814181715111919
Jean-Pierre JarierTyrrell Ford13922212014212219
Emerson FittipaldiFittipaldi Ford1302114131416171718
Elio de AngelisShadow Ford11220142010131421
Patrick DepaillerLigier Ford1082323222416
Mario AndrettiLotus Ford1082221232220
Rene ArnouxRenault1041623231923
Jan LammersShadow Ford931213158141516
Riccardo PatreseArrows Ford90161515201212
Patrick TambayMcLaren Ford771612161815
Nelson PiquetBrabham Alfa Romeo7218191421
Hans-Joachim StuckATS Ford6211171420
Jean-Pierre JabouilleRenault53151325
Hector RebaqueLotus Ford48141618
Derek DalyEnsign Ford46161317
Niki LaudaBrabham Alfa Romeo401921
Jacky IckxLigier Ford391920
Geoff LeesTyrrell Ford1818
Ricardo ZuninoBrabham Ford1818
James HuntWolf Ford1717
Keke RosbergWolf Ford1717
Nelson PiquetBrabham Ford1717
Vittorio BrambillaAlfa Romeo1313
Patrick GaillardEnsign Ford1212
Bruno GiacomelliAlfa Romeo99

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów.

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu.
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej.

Jeżeli w danym wyścigu kilku kierowców zasiadało w danym bolidzie, ilość zdobytych punktów jest dzielona pomiędzy nich.