Ranking F1 1950-1978

Ranking F1 1950-1978

Kwiecień 17, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1978
POZ. F1
1978
PKT F1
1978
1.Graham Hill 1639
2.Emerson Fittipaldi 1552 193 9 17
3.Denny Hulme 1362
4.Clay Regazzoni 1336 79 16 4
5.Ronnie Peterson 1293 216 2 51
6.Niki Lauda 1272 137 4 48
7.Jackie Stewart 1197
8.Carlos Reutemann 1195 191 3 48
9.Jody Scheckter 1132 172 7 24
10.Jack Brabham 1131
11.Jacky Ickx 1096 13
12.James Hunt 984 120 13 8
13.Bruce McLaren 965
14.Patrick Depailler 963 150 5 34
15.John Surtees 875
16.Mario Andretti 831 259 1 64
17.Chris Amon 819
18.Jim Clark 813
19.John Watson 789 190 6 25
20.Jean-Pierre Beltoise 771
21.Juan Manuel Fangio 751
22.Jochen Mass 742 89
23.Dan Gurney 721
24.Jo Siffert 690
25.Jo Bonnier 679
26.Jacques Laffite 656 245 8 19
27.Carlos Pace 636
28.Maurice Trintignant 593
29.Stirling Moss 590
30.Richie Ginther 588
31.Alan Jones 573 164 11 11
32.Mike Hawthorn 567
33.Phil Hill 563
34.Francois Cevert 559
35.Vittorio Brambilla 538 76 19 1
36.Jean-Pierre Jarier 525 50
37.Rolf Stommelen 522 85
38.Nino Farina 503
39.Henri Pescarolo 456
40.Mike Hailwood 454
41.Alberto Ascari 420
42.Pedro Rodriguez 416
43.Jochen Rindt 400
44.Lorenzo Bandini 393
44.Peter Revson 393
46.Tom Pryce 390
47.Harry Schell 389
48.Innes Ireland 365
49.Louis Rosier 358
50.Hans-Joachim Stuck 353 39 18 2
51.Howden Ganley 350
52.Jean Behra 341
53.Tony Brooks 331
54.Jose Froilan Gonzalez 323
55.Roy Salvadori 313
56.Wolfgang von Trips 311
57.Luigi Villoresi 310
58.Brett Lunger 299 84
59.Masten Gregory 293
60.Tony Maggs 274
61.Carel Godin de Beaufort 270
61.Mike Spence 270
63.Gunnar Nilsson 254
64.Arturo Merzario 250
65.Peter Collins 240
66.Patrick Tambay 237 174 13 8
67.Piero Taruffi 229
68.Jackie Oliver 224
69.Tim Schenken 223
70.Jim Rathmann 212
71.Wilson Fittipaldi 211
72.Gilles Villeneuve 204 188 9 17
73.Toulo de Graffenried 202
74.Andrea de Adamich 191
75.Duane Carter 186
76.Peter Gethin 182
77.Didier Pironi 175 175 15 7
78.Bob Anderson 173
79.Riccardo Patrese 172 127 11 11
79.Luigi Musso 172
81.Robert Manzon 166
82.Harald Ertl 162 14
83.Jimmy Bryan 159
84.Prince Bira 156
85.Eddie Johnson 151
85.Reine Wisell 151
85.Mike Beuttler 151
88.Olivier Gendebien 150
89.Johnny Claes 149
90.Mark Donohue 148
91.Felice Bonetto 146
92.Richard Attwood 142
93.Giancarlo Baghetti 141
94.Cliff Allison 140
95.Paul Russo 137
96.Trevor Taylor 134
97.Johnnie Parsons 133
98.Roberto Mieres 131
99.Hans Herrmann 130
100.Ken Wharton 127

101-197

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1978
POZ. F1
1978
PKT F1
1978
101.Tony Bettenhausen 125
102.Ian Burgess 121
103.Karl Kling 118
104.Sam Hanks 117
104.Gene Hartley 117
106.Piers Courage 116
107.Jim Hall 113
108.Johnny Thomson 112
108.Gijs van Lennep 112
108.Patrick Neve 112
111.Paco Godia 110
111.Tony Brise 110
113.Luigi Fagioli 109
113.Brian Redman 109
113.Guy Edwards 109
116.Yves Giraud Cabantous 108
116.Peter Arundell 108
118.Louis Chiron 107
118.Eugenio Castellotti 107
120.Henry Taylor 105
121.Rupert Keegan 103 14
122.Don Freeland 102
123.Rudi Fischer 100
123.Bob Veith 100
125.Helmut Marko 99
125.Jack McGrath 99
127.Andy Linden 98
127.John Love 98
129.Rodger Ward 97
130.Jimmy Reece 96
131.David Hobbs 93
131.Vic Elford 93
131.Hans Binder 93
134.Reg Parnell 92
134.Alex Ribeiro 92
136.George Follmer 91
137.Lella Lombardi 90
138.Jackie Lewis 89
139.Johnny Boyd 87
140.Stuart Lewis-Evans 84
141.Bill Vukovich 83
142.Pat Flaherty 81
142.Ludovico Scarfiotti 81
142.Nanni Galli 81
145.Philippe Etancelin 80
145.Troy Ruttman 80
145.Alan Brown 80
145.Bob Sweikert 80
149.Jimmy Davies 79
149.Bob Gerard 79
151.Andre Pilette 75
152.Jimmy Daywalt 73
152.Ron Flockhart 73
154.Umberto Maglioli 72
155.Jean-Pierre Jabouille 71 57 17 3
155.Manny Ayulo 71
157.Hector Rebaque 70 70 19 1
158.Lance Macklin 69
158.Michel Leclere 69
160.Pat O’Connor 68
160.Bob Evans 68
162.Chris Irwin 67
162.Guy Ligier 67
162.Rene Arnoux 67 67
165.Art Cross 66
165.Bob Christie 66
167.Fred Agabashian 65
167.Dave Walker 65
169.Onofre Marimon 64
169.Sergio Mantovani 64
171.Cesare Perdisa 63
171.Jack Fairman 63
173.Rikky von Opel 62
173.Vern Schuppan 62
173.Ian Scheckter 62
173.Larry Perkins 62
177.Walt Faulkner 61
177.Lee Wallard 61
177.Mike Nazaruk 61
180.Paul Goldsmith 60
180.Paul Frere 60
182.Horace Gould 59
183.Peter Whitehead 58
183.Giorgio Scarlatti 58
185.Lucien Bianchi 57
186.Johnny Servoz-Gavin 55
186.Andre Simon 55
188.Chuck Stevenson 54
188.John Miles 54
190.George Connor 52
190.Eric Brandon 52
190.Derek Daly 52 52 19 1
193.Carlos Menditeguy 51
194.Cliff Griffith 49
194.Jacques Swaters 49
194.Bob Bondurant 49
197.Al Herman 48
197.Mike Parkes 48
197.David Purley 48
197.Francois Migault 48

201-299

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1978
POZ. F1
1978
PKT F1
1978
201.Consalvo Sanesi 47
201.Gerino Gerini 47
203.Ricardo Rodriguez 45
203.John Taylor 45
205.George Eaton 44
205.Renzo Zorzi 44
207.Henry Banks 43
207.Ernie McCoy 43
207.Al Keller 43
207.Edgar Barth 43
207.Carroll Shelby 43
212.Bill Holland 42
212.Chuck Weyant 42
212.Bruce Halford 42
212.Willy Mairesse 42
216.Dennis Poore 41
217.Tony Marsh 40
217.Ronnie Bucknum 40
217.Silvio Moser 40
220.Jerry Hoyt 39
220.Ivor Bueb 39
220.Ignazio Giunti 39
223.Alessandro Pesenti-Rossi 38
224.Kenneth McAlpine 37
224.Hermano da Silva Ramos 37
224.Keke Rosberg 37 37
227.Roger Laurent 36
227.Dave Charlton 36
229.Bill Homeier 35
229.Pete Lovely 35
229.Derek Bell 35
232.Gerhard Mitter 33
233.Marshall Teague 32
233.George Amick 32
235.Mauri Rose 31
235.Alan Rees 31
237.Cecil Green 30
237.Johnny McDowell 30
237.Hap Sharp 30
237.Hubert Hahne 30
237.Eddie Keizan 30
242.Bob Gerard 29
242.Bobby Ball 29
242.Dick Rathmann 29
242.Frank Gardner 29
246.Alfonso de Portago 28
246.Moises Solana 28
246.Ingo Hoffman 28
246.Nelson Piquet 28 28
246.Bruno Giacomelli 28 28
251.Pierre Levegh 27
251.Carl Forberg 27
251.Eric Thompson 27
251.Fred Wacker 27
251.Jacques Pollet 27
251.Lloyd Ruby 27
251.Chico Landi 27
258.Geoff Crossley 26
258.George Fonder 26
258.Jud Larson 26
258.Bobby Grim 26
262.Bud Tingelstad 25
262.Tony Settember 25
262.Nino Vaccarella 25
265.Fritz Riess 24
265.Larry Crockett 24
265.Luigi Piotti 24
265.Brian Naylor 24
265.Bill Cheesbourg 24
265.A.J. Foyt 24
265.Peter de Klerk 24
265.Kurt Ahrens 24
273.Myron Fohr 23
273.Eugene Chaboud 23
273.Guy Mairesse 23
273.Ken Downing 23
273.Toni Ulmen 23
273.Rodney Nuckey 23
273.Duke Nalon 23
273.Duke Dinsmore 23
273.Cal Niday 23
273.Jack Turner 23
273.Red Amick 23
273.Richard Robarts 23
273.Noritake Takahara 23
286.Duncan Hamilton 22
286.Helmut Niedermayr 22
286.Jim Rigsby 22
286.Theo Helfrich 22
286.Wolfgang Seidel 22
286.Roger Penske 22
292.Mack Hellings 21
292.Joe James 21
292.Don Beauman 21
292.Johnnie Tolan 21
292.Giulio Cabianca 21
292.Jackie Olivier 21
292.Masahiro Hasemi 21
299.Bill Schindler 20
299.Graham Whitehead 20
299.Peter Hirt 20
299.Hans Klenk 20
299.Rudolf Krause 20
299.Gino Munaron 20
299.John Campbell-Jones 20
299.Sam Posey 20

307-430

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1978
POZ. F1
1978
PKT F1
1978
307.Brian Shawe-Taylor 19
307.Ernst Klodwig 19
307.Leslie Marr 19
307.Chuck Arnold 19
307.Paul Hawkins 19
307.Sam Tingle 19
307.Tom Belso 19
307.Danny Ongais 19
315.Leslie Thorne 18
315.Mike Sparken 18
315.Hans Von Stuck 18
315.Billy Garrett 18
315.Jim McWithey 18
315.Don Branson 18
315.Tim Parnell 18
315.Jo Schlesser 18
323.Elie Bayol 17
323.Alan Stacey 17
323.Shorty Templeman 17
323.Michael May 17
323.Hans Herrmann 17
323.Dieter Quester 17
323.Helmuth Koinigg 17
323.Torsten Palm 17
323.Guy Tunmer 17
332.Raymond Sommer 16
332.Walt Brown 16
332.Charles de Tornaco 16
332.Bob Scott 16
332.Hermann Lang 16
332.Chris Bristow 16
332.Renato Pirocchi 16
332.Keith Greene 16
332.Skip Barber 16
332.Bobby Rahal 16 16
342.Spider Webb 15
342.Peter Broeker 15
342.Walt Hansgen 15
342.John Cannon 15
342.Loris Kessel 15
342.Kunimitsu Takahashi 15
342.Joie Chitwood 15
349.Peter Walker 14
349.Gino Bianco 14
349.Eitel Cantoni 14
349.Peter Ashdown 14
349.Alberto Rodriguez Larreta 14
349.Chuck Daigh 14
349.Teddy Pilette 14
349.Jim Crawford 14
357.Toni Branca 13
357.David Hampshire 13
357.Walt Ader 13
357.Max de Terra 13
357.David Piper 13
357.Heini Walter 13
357.Bernard Collomb 13
357.Peter Westbury 13
357.Damien Magee 13
357.Warwick Brown 13
357.Kazuyoshi Hoshino 13
357.Brian Henton 13
357.Emilio de Villota 13
370.Dorino Serafini 12
370.Nello Pagani 12
370.Franco Rol 12
370.John Fitch 12
370.Albert Scherrer 12
370.Robert La Caze 12
370.Colin Davis 12
370.Fritz d’Orey 12
370.Harry Blanchard 12
370.Roberto Bonomi 12
370.Neville Lederle 12
370.Giacomo Russo 12
370.Jonathan Williams 12
370.Xavier Perrot 12
384.Tony Crook 11
384.Carl Scarborough 11
384.Oscar Alfredo Galvez 11
384.Andre Guelfi 11
384.Gerry Ashmore 11
384.Peter Ryan 11
384.Francois Mazet 11
384.Boy Hayje 11
392.Arthur Legat 10
392.Jorge Daponte 10
392.Maria Teresa de Filippis 10
392.Nasif Estefano 10
392.Hap Sharo 10
392.Doug Serrurier 10
392.Ian Raby 10
392.Chris Lawrence 10
392.Ian Ashley 10
401.Franco Comotti 9
401.Robert O’Brien 9
401.Piero Drogo 9
401.Bob Drake 9
401.Bruce Johnstone 9
401.Rob Schroeder 9
401.Trevor Blokdyk 9
401.Luiz Bueno 9
409.Tony Gaze 8
409.John Barber 8
409.Johnny Mantz 8
409.Ed Elisian 8
409.Ernie Pieterse 8
414.Frank Armi 7
414.Mario de Araujo Cabral 7
414.Fred Gamble 7
414.Jay Chamberlain 7
414.Brausch Niemann 7
414.David Prophet 7
414.Mike Fisher 7
421.Jimmy Jackson 6
421.Joe Fry 6
421.Charles Pozzi 6
421.Alessandro de Tomaso 6
425.Jan Flinterman 5
425.Alberto Uria 5
425.Oscar Gonzalez 5
425.Mike MacDowel 5
425.Ottorino Volonterio 5
430.Jean Lucas 2

Sezon 1978

Kierowca Zespół PKT eF1 AR BR ZA US
/W
MC BE ES SE FR DE AT NL IT US
/E
CA
Mario Andretti Lotus Ford259242124231024242624271913
Jacques Laffite Ligier Matra245162620202218212222202117
Ronnie Peterson Lotus Ford216203021232322252626
Emerson Fittipaldi Fittipaldi Ford19316231712192123231722
Carlos Reutemann Ferrari19118241322151021222620
John Watson Brabham Alfa Romeo190172817202318202423
Gilles Villeneuve Ferrari18817211516161724221822
Didier Pironi Tyrrell Ford17511192516191318201816
Patrick Tambay McLaren Ford174192414211919202315
Jody Scheckter Wolf Ford172151821212316132421
Alan Jones Williams Ford164142718151722122514
Patrick Depailler Tyrrell Ford15022292220251418
Niki Lauda Brabham Alfa Romeo137232219242524
Riccardo Patrese Arrows Ford12715191523201619
James Hunt McLaren Ford120211917241821
Jochen Mass ATS Ford89141814161215
Rolf Stommelen Arrows Ford85221611111312
Clay Regazzoni Shadow Ford791020152014
Vittorio Brambilla Surtees Ford76719181121
Hector Rebaque Lotus Ford7021131917
Brett Lunger McLaren Ford6912201819
Rene Arnoux Martini Ford6716141819
Jean-Pierre Jabouille Renault5711122311
Derek Daly Ensign Ford52152017
Jean-Pierre Jarier ATS Ford50132314
Hans-Joachim Stuck Shadow Ford3981417
Keke Rosberg Wolf Ford37101215
Bruno Giacomelli McLaren Ford281711
Nelson Piquet McLaren Ford1616
Bobby Rahal Wolf Ford1616
Brett Lunger Ensign Ford1515
Rupert Keegan Surtees Ford1414
Harald Ertl Ensign Ford1414
Jacky Ickx Ensign Ford1313
Nelson Piquet Brabham Alfa Romeo1212

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów.

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu.
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej.

Jeżeli w danym wyścigu kilku kierowców zasiadało w danym bolidzie, ilość zdobytych punktów jest dzielona pomiędzy nich.