Ranking F1 1950-1975

Ranking F1 1950-1975

Kwiecień 16, 2019 Wyłącz przez Marek

1-100

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1975
POZ. F1
1975
PKT F1
1975
1. Graham Hill 1639 25
2. Denny Hulme 1362
3. Jackie Stewart 1197
4. Jack Brabham 1131
5. Emerson Fittipaldi 1101 210 2 45
6. Jacky Ickx 982 93 16 3
7. Bruce McLaren 965
8. Clay Regazzoni 922 165 5 25
9. Ronnie Peterson 881 116 12 6
10. John Surtees 875
11. Jim Clark 813
12. Jean-Pierre Beltoise 771
13. Chris Amon 766 30
14. Juan Manuel Fangio 751
15. Dan Gurney 721
16. Jo Siffert 690
17. Carlos Reutemann 680 235 3 37
18. Jo Bonnier 679
19. Niki Lauda 614 283 1 65
20. Maurice Trintignant 593
21. Stirling Moss 590
22. Richie Ginther 588
23. Mike Hawthorn 567
24. Phil Hill 563
25. Francois Cevert 559
26. Nino Farina 503
27. Jody Scheckter 475 190 7 20
28. Mike Hailwood 454
29. Carlos Pace 448 125 6 24
30. Patrick Depailler 441 199 9 12
31. James Hunt 431 176 4 33
32. Alberto Ascari 420
33. Pedro Rodriguez 416
34. Henri Pescarolo 407
35. Rolf Stommelen 401 52
36. Jochen Rindt 400
37. Lorenzo Bandini 393
37. Peter Revson 393
39. Harry Schell 389
40. Innes Ireland 365
41. Louis Rosier 358
42. Howden Ganley 350
43. Jean Behra 341
44. Tony Brooks 331
45. Jose Froilan Gonzalez 323
46. Roy Salvadori 313
47. Wolfgang von Trips 311
48. Luigi Villoresi 310
49. John Watson 308 118
50. Masten Gregory 293
51. Tony Maggs 274
52. Carel Godin de Beaufort 270
52. Mike Spence 270
54. Jochen Mass 246 177 7 20
55. Peter Collins 240
56. Mario Andretti 234 76 14 5
57. Piero Taruffi 229
58. Tim Schenken 223
59. Arturo Merzario 219 16
60. Jim Rathmann 212
61. Wilson Fittipaldi 211 61
62. Jackie Oliver 208
63. Toulo de Graffenried 202
64. Vittorio Brambilla 201 98 11 7
65. Andrea de Adamich 191
66. Duane Carter 186
67. Jean-Pierre Jarier 184 40 18 2
68. Peter Gethin 182
69. Bob Anderson 173
70. Luigi Musso 172
71. Tom Pryce 168 113 10 8
72. Robert Manzon 166
73. Jimmy Bryan 159
74. Prince Bira 156
75. Eddie Johnson 151
75. Reine Wisell 151
75. Mike Beuttler 151
78. Olivier Gendebien 150
79. Johnny Claes 149
80. Mark Donohue 148 111 15 4
81. Felice Bonetto 146
82. Richard Attwood 142
83. Giancarlo Baghetti 141
84. Cliff Allison 140
85. Paul Russo 137
86. Trevor Taylor 134
87. Johnnie Parsons 133
88. Roberto Mieres 131
89. Hans Herrmann 130
90. Ken Wharton 127
91. Tony Bettenhausen 125
92. Ian Burgess 121
93. Karl Kling 118
94. Sam Hanks 117
94. Gene Hartley 117
96. Piers Courage 116
97. Jim Hall 113
98. Johnny Thomson 112
98. Gijs van Lennep 112 45 19 1
100. Paco Godia 110
100. Tony Brise 110 110 19 1

102-199

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1975
POZ. F1
1975
PKT F1
1975
102. Luigi Fagioli 109
102. Brian Redman 109
104. Yves Giraud Cabantous 108
104. Peter Arundell 108
106. Louis Chiron 107
106. Eugenio Castellotti 107
108. Henry Taylor 105
109. Don Freeland 102
110. Rudi Fischer 100
110. Bob Veith 100
112. Helmut Marko 99
112. Jack McGrath 99
114. Andy Linden 98
114. John Love 98
116. Rodger Ward 97
117. Jimmy Reece 96
118. David Hobbs 93
118. Vic Elford 93
120. Reg Parnell 92
121. George Follmer 91
122. Jackie Lewis 89
123. Johnny Boyd 87
124. Stuart Lewis-Evans 84
125. Bill Vukovich 83
126. Pat Flaherty 81
126. Ludovico Scarfiotti 81
126. Nanni Galli 81
129. Philippe Etancelin 80
129. Troy Ruttman 80
129. Alan Brown 80
129. Bob Sweikert 80
129. Guy Edwards 80
129. Hans-Joachim Stuck 80 15
135. Jimmy Davies 79
135. Bob Gerard 79
137. Andre Pilette 75
137. Alan Jones 75 75 17 2
139. Jimmy Daywalt 73
139. Ron Flockhart 73
141. Umberto Maglioli 72
142. Manny Ayulo 71
143. Lance Macklin 69
144. Pat O’Connor 68
145. Chris Irwin 67
145. Guy Ligier 67
145. Lella Lombardi 67 67 21 1
148. Art Cross 66
148. Bob Christie 66
150. Fred Agabashian 65
150. Dave Walker 65
152. Onofre Marimon 64
152. Sergio Mantovani 64
154. Cesare Perdisa 63
154. Jack Fairman 63
156. Rikky von Opel 62
157. Walt Faulkner 61
157. Lee Wallard 61
157. Mike Nazaruk 61
160. Paul Goldsmith 60
160. Paul Frere 60
162. Horace Gould 59
163. Peter Whitehead 58
163. Giorgio Scarlatti 58
165. Lucien Bianchi 57
166. Johnny Servoz-Gavin 55
166. Andre Simon 55
168. Chuck Stevenson 54
168. John Miles 54
170. George Connor 52
170. Eric Brandon 52
170. Bob Evans 52 52
173. Carlos Menditeguy 51
173. Jacques Laffite 51 51 12 6
175. Cliff Griffith 49
175. Jacques Swaters 49
175. Bob Bondurant 49
178. Al Herman 48
178. Mike Parkes 48
178. Francois Migault 48
181. Consalvo Sanesi 47
181. Gerino Gerini 47
183. Ricardo Rodriguez 45
183. John Taylor 45
185. George Eaton 44
186. Henry Banks 43
186. Ernie McCoy 43
186. Al Keller 43
186. Edgar Barth 43
186. Carroll Shelby 43
191. Bill Holland 42
191. Chuck Weyant 42
191. Bruce Halford 42
191. Willy Mairesse 42
195. Dennis Poore 41
196. Tony Marsh 40
196. Ronnie Bucknum 40
196. Silvio Moser 40
199. Jerry Hoyt 39
199. Ivor Bueb 39
199. Ignazio Giunti 39

202-298

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1975
POZ. F1
1975
PKT F1
1975
202. Kenneth McAlpine 37
202. Hermano da Silva Ramos 37
204. Roger Laurent 36
204. Dave Charlton 36 14
206. Bill Homeier 35
206. Pete Lovely 35
206. Derek Bell 35
206. Harald Ertl 35 35
210. Gerhard Mitter 33
211. Marshall Teague 32
211. George Amick 32
213. Mauri Rose 31
213. Alan Rees 31
213. Brett Lunger 31 31
216. Cecil Green 30
216. Johnny McDowell 30
216. Hap Sharp 30
216. Hubert Hahne 30
216. Eddie Keizan 30 15
221. Bob Gerard 29
221. Bobby Ball 29
221. Dick Rathmann 29
221. Frank Gardner 29
221. Ian Scheckter 29 13
226. Alfonso de Portago 28
226. Moises Solana 28
228. Pierre Levegh 27
228. Carl Forberg 27
228. Eric Thompson 27
228. Fred Wacker 27
228. Jacques Pollet 27
228. Lloyd Ruby 27
228. Chico Landi 27
235. Geoff Crossley 26
235. George Fonder 26
235. Jud Larson 26
235. Bobby Grim 26
239. Bud Tingelstad 25
239. Tony Settember 25
239. Nino Vaccarella 25
242. Fritz Riess 24
242. Larry Crockett 24
242. Luigi Piotti 24
242. Brian Naylor 24
242. Bill Cheesbourg 24
242. A.J. Foyt 24
242. Peter de Klerk 24
242. Kurt Ahrens 24
242. David Purley 24
251. Myron Fohr 23
251. Eugene Chaboud 23
251. Guy Mairesse 23
251. Ken Downing 23
251. Toni Ulmen 23
251. Rodney Nuckey 23
251. Duke Nalon 23
251. Duke Dinsmore 23
251. Cal Niday 23
251. Jack Turner 23
251. Red Amick 23
251. Richard Robarts 23
263. Duncan Hamilton 22
263. Helmut Niedermayr 22
263. Jim Rigsby 22
263. Theo Helfrich 22
263. Wolfgang Seidel 22
263. Roger Penske 22
269. Mack Hellings 21
269. Joe James 21
269. Don Beauman 21
269. Johnnie Tolan 21
269. Giulio Cabianca 21
269. Jackie Olivier 21
275. Bill Schindler 20
275. Graham Whitehead 20
275. Peter Hirt 20
275. Hans Klenk 20
275. Rudolf Krause 20
275. Gino Munaron 20
275. John Campbell-Jones 20
275. Sam Posey 20
283. Brian Shawe-Taylor 19
283. Ernst Klodwig 19
283. Leslie Marr 19
283. Chuck Arnold 19
283. Paul Hawkins 19
283. Sam Tingle 19
283. Tom Belso 19
290. Leslie Thorne 18
290. Mike Sparken 18
290. Hans Von Stuck 18
290. Billy Garrett 18
290. Jim McWithey 18
290. Don Branson 18
290. Tim Parnell 18
290. Jo Schlesser 18
298. Elie Bayol 17
298. Alan Stacey 17
298. Shorty Templeman 17
298. Michael May 17
298. Hans Herrmann 17
298. Dieter Quester 17
298. Helmuth Koinigg 17
298. Torsten Palm 17 17
298. Guy Tunmer 17 17

307-399

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1975
POZ. F1
1975
PKT F1
1975
307. Raymond Sommer 16
307. Walt Brown 16
307. Charles de Tornaco 16
307. Bob Scott 16
307. Hermann Lang 16
307. Chris Bristow 16
307. Renato Pirocchi 16
307. Keith Greene 16
307. Skip Barber 16
307. Vern Schuppan 16
317. Spider Webb 15
317. Peter Broeker 15
317. Walt Hansgen 15
317. John Cannon 15
317. Joie Chitwood 15
322. Peter Walker 14
322. Gino Bianco 14
322. Eitel Cantoni 14
322. Peter Ashdown 14
322. Alberto Rodriguez Larreta 14
322. Chuck Daigh 14
322. Teddy Pilette 14
322. Jim Crawford 14 14
322. Jean-Pierre Jabouille 14 14
331. Toni Branca 13
331. David Hampshire 13
331. Walt Ader 13
331. Max de Terra 13
331. David Piper 13
331. Heini Walter 13
331. Bernard Collomb 13
331. Peter Westbury 13
331. Damien Magee 13 13
331. Renzo Zorzi 13 13
341. Dorino Serafini 12
341. Nello Pagani 12
341. Franco Rol 12
341. John Fitch 12
341. Albert Scherrer 12
341. Robert La Caze 12
341. Colin Davis 12
341. Fritz d’Orey 12
341. Harry Blanchard 12
341. Roberto Bonomi 12
341. Neville Lederle 12
341. Giacomo Russo 12
341. Jonathan Williams 12
341. Xavier Perrot 12
355. Tony Crook 11
355. Carl Scarborough 11
355. Oscar Alfredo Galvez 11
355. Andre Guelfi 11
355. Gerry Ashmore 11
355. Peter Ryan 11
355. Francois Mazet 11
362. Arthur Legat 10
362. Jorge Daponte 10
362. Maria Teresa de Filippis 10
362. Nasif Estefano 10
362. Hap Sharo 10
362. Doug Serrurier 10
362. Ian Raby 10
362. Chris Lawrence 10
370. Franco Comotti 9
370. Robert O’Brien 9
370. Piero Drogo 9
370. Bob Drake 9
370. Bruce Johnstone 9
370. Rob Schroeder 9
370. Trevor Blokdyk 9
370. Luiz Bueno 9
378. Tony Gaze 8
378. John Barber 8
378. Johnny Mantz 8
378. Ed Elisian 8
378. Ernie Pieterse 8
383. Frank Armi 7
383. Mario de Araujo Cabral 7
383. Fred Gamble 7
383. Jay Chamberlain 7
383. Brausch Niemann 7
383. David Prophet 7
383. Mike Fisher 7
390. Jimmy Jackson 6
390. Joe Fry 6
390. Charles Pozzi 6
390. Alessandro de Tomaso 6
394. Jan Flinterman 5
394. Alberto Uria 5
394. Oscar Gonzalez 5
394. Mike MacDowel 5
394. Ottorino Volonterio 5
399. Jean Lucas 2

Sezon 1975

Kierowca Zespół PKT eF1ARBRZAESMCBESENLFRGBDEATITUS
Niki LaudaFerrari 28317192318242623251922212422
Carlos ReutemannBrabham Ford 235201626231022252112241323
Emerson FittipaldiMcLaren Ford 21022221718192226182521
Patrick DepaillerTyrrell Ford 1991825142115162018161620
Jody ScheckterTyrrell Ford 19012271223201724191917
Jochen MassMcLaren Ford 177102122251323202320
James HuntHesketh Ford 1762118242423252219
Clay RegazzoniFerrari 1651920202422142026
Carlos PaceBrabham Ford 125232416172025
Ronnie PetersonLotus Ford 1169181518162218
Tom PryceShadow Ford 113111919192124
John WatsonSurtees Ford 10414181511131617
Vittorio BrambillaMarch Ford 981421212616
Jacky IckxLotus Ford 93151516241112
Mark DonohuePenske Ford 891620142217
Mario AndrettiParnelli Ford 7617232115
Tony BriseHill Ford 7021181912
Lella LombardiMarch Ford 67201181810
Wilson FittipaldiFittipaldi Ford 611113101413
Bob EvansBRM 521316149
Jacques LaffiteFrank Williams Racing Cars/Williams 51131523
Gijs van LennepEnsign Ford 45151119
Rolf StommelenLola Ford 41101021
Jean-Pierre JarierShadow Ford 402218
Alan JonesHesketh Ford 38161210
Alan JonesHill Ford 371720
Harald ErtlHesketh Ford 351718
Brett LungerHesketh Ford 311417
Chris AmonEnsign Ford 301515
Graham HillLola Ford 251312
Mark DonohueMarch Ford 2222
Tony BriseShadow Ford 2121
Tony BriseFrank Williams Racing Cars/Williams 1919
Torsten PalmHesketh Ford 1717
Guy TunmerLotus Ford 1717
Arturo MerzarioFittipaldi Ford 1616
Eddie KeizanLotus Ford 1515
Hans-Joachim StuckMarch Ford 1515
Jim CrawfordLotus Ford 1414
Dave CharltonMcLaren Ford 1414
John WatsonPenske Ford 1414
Jean-Pierre JabouilleTyrrell Ford 1414
Damien MageeFrank Williams Racing Cars/Williams 1313
Ian ScheckterFrank Williams Racing Cars/Williams 1313
Renzo ZorziFrank Williams Racing Cars/Williams 1313
Rolf StommelenHill Ford 1111

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów.

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu.
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej.

Jeżeli w danym wyścigu kilku kierowców zasiadało w danym bolidzie, ilość zdobytych punktów jest dzielona pomiędzy nich.