Ranking F1 1950-1970

Ranking F1 1950-1970

Kwiecień 8, 2019 Wyłącz przez Marek

1-97

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1970
POZ. F1
1970
PKT F1
1970
1. Jack Brabham 1131 114 5 25
2. Graham Hill 1104 71 13 7
3. Bruce McLaren 965 15 14 6
4. Jim Clark 813
5. John Surtees 754 55 17 3
6. Juan Manuel Fangio 751
7. Dan Gurney 721 15 22 1
8. Jo Bonnier 652
9. Denny Hulme 608 142 4 27
10. Maurice Trintignant 593
11. Stirling Moss 590
12. Richie Ginther 588
13. Mike Hawthorn 567
14. Phil Hill 563
15. Jo Siffert 555 80
16. Jackie Stewart 545 87 5 25
17. Nino Farina 503
18. Alberto Ascari 420
19. Chris Amon 405 137 7 23
20. Jochen Rindt 400 110 1 45
21. Lorenzo Bandini 393
22. Harry Schell 389
23. Innes Ireland 365
24. Pedro Rodriguez 364 111 7 23
25. Louis Rosier 358
26. Jacky Ickx 356 131 2 40
27. Jean-Pierre Beltoise 355 123 9 16
28. Jean Behra 341
29. Tony Brooks 331
30. Jose Froilan Gonzalez 323
31. Roy Salvadori 313
32. Wolfgang von Trips 311
33. Luigi Villoresi 310
34. Masten Gregory 293
35. Tony Maggs 274
36. Carel Godin de Beaufort 270
36. Mike Spence 270
38. Peter Collins 240
39. Piero Taruffi 229
40. Jim Rathmann 212
41. Toulo de Graffenried 202
42. Duane Carter 186
43. Bob Anderson 173
44. Luigi Musso 172
45. Henri Pescarolo 170 140 12 8
46. Robert Manzon 166
47. Jimmy Bryan 159
48. Prince Bira 156
49. Eddie Johnson 151
50. Olivier Gendebien 150
51. Johnny Claes 149
52. Felice Bonetto 146
53. Richard Attwood 142
54. Giancarlo Baghetti 141
55. Cliff Allison 140
56. Paul Russo 137
57. Trevor Taylor 134
58. Johnnie Parsons 133
59. Roberto Mieres 131
60. Hans Herrmann 130
61. Clay Regazzoni 127 127 3 33
61. Ken Wharton 127
63. Tony Bettenhausen 125
64. Ian Burgess 121
65. Karl Kling 118
66. Sam Hanks 117
66. Gene Hartley 117
68. Piers Courage 116
69. Jim Hall 113
70. Johnny Thomson 112
71. Paco Godia 110
72. Luigi Fagioli 109
73. Rolf Stommelen 109 95 11 10
74. Yves Giraud Cabantous 108
74. Peter Arundell 108
76. Louis Chiron 107
77. Eugenio Castellotti 107
78. Henry Taylor 105
79. Don Freeland 102
80. Rudi Fischer 100
80. Bob Veith 100
82. Jack McGrath 99
83. Andy Linden 98
83. Jackie Oliver 98 32 19 2
85. Rodger Ward 97
86. Jimmy Reece 96
87. Reg Parnell 92
88. Jackie Lewis 89
89. Johnny Boyd 87
89. John Love 87 33
91. Stuart Lewis-Evans 84
92. Bill Vukovich 83
93. Pat Flaherty 81
93. Ludovico Scarfiotti 81
93. Mike Hailwood 81
93. Vic Elford 81
97. Philippe Etancelin 80
97. Troy Ruttman 80
97. Alan Brown 80
97. Bob Sweikert 80

101-198

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1970
POZ. F1
1970
PKT F1
1970
101. Jimmy Davies 79
101. Bob Gerard 79
103. Andre Pilette 75
104. Jimmy Daywalt 73
104. Ron Flockhart 73
106. Umberto Maglioli 72
107. Manny Ayulo 71
108. Lance Macklin 69
108. Pat O’Connor 68
110. Francois Cevert 68 68 22 1
111. Chris Irwin 67
111. Guy Ligier 67
111. Emerson Fittipaldi 67 67 10 12
114. Art Cross 66
114. Bob Christie 66
116. Fred Agabashian 65
117. Onofre Marimon 64
117. Sergio Mantovani 64
119. Cesare Perdisa 63
119. Jack Fairman 63
121. Walt Faulkner 61
121. Lee Wallard 61
121. Mike Nazaruk 61
124. Paul Goldsmith 60
124. Paul Frere 60
126. Horace Gould 59
127. Peter Whitehead 58
127. Giorgio Scarlatti 58
129. Lucien Bianchi 57
130. Johnny Servoz-Gavin 55 12 19 2
130. Andre Simon 55
132. Chuck Stevenson 54
132. John Miles 54 46 19 2
134. George Connor 52
134. Eric Brandon 52
136. Carlos Menditeguy 51
137. Ronnie Peterson 50 50
138. Cliff Griffith 49
138. Jacques Swaters 49
138. Bob Bondurant 49
141. Al Herman 48
141. Mike Parkes 48
143. Consalvo Sanesi 47
143. Gerino Gerini 47
145. Ricardo Rodriguez 45
145. John Taylor 45
147. Henry Banks 43
147. Ernie McCoy 43
147. Al Keller 43
147. Edgar Barth 43
147. Carroll Shelby 43
152. Bill Holland 42
152. Chuck Weyant 42
152. Bruce Halford 42
152. Willy Mairesse 42
156. Dennis Poore 41
156. Peter Gethin 41 41 22 1
158. Tony Marsh 40
158. Ronnie Bucknum 40
158. Silvio Moser 40
161. Jerry Hoyt 39
161. Ivor Bueb 39
161. Ignazio Giunti 39 39 17 3
164. David Hobbs 38
165. Kenneth McAlpine 37
165. Hermano da Silva Ramos 37
167. Roger Laurent 36
168. Bill Homeier 35
168. Pete Lovely 35
170. George Eaton 34 34
171. Gerhard Mitter 33
172. Marshall Teague 32
172. George Amick 32
174. Mauri Rose 31
174. Alan Rees 31
176. Cecil Green 30
176. Johnny McDowell 30
176. Hap Sharp 30
176. Hubert Hahne 30
180. Bob Gerard 29
180. Bobby Ball 29
180. Dick Rathmann 29
180. Frank Gardner 29
184. Alfonso de Portago 28
184. Moises Solana 28
186. Pierre Levegh 27
186. Carl Forberg 27
186. Eric Thompson 27
186. Fred Wacker 27
186. Jacques Pollet 27
186. Lloyd Ruby 27
186. Chico Landi 27
193. Geoff Crossley 26
193. George Fonder 26
193. Jud Larson 26
193. Bobby Grim 26
193. Andrea de Adamich 26 26
198. Bud Tingelstad 25
198. Tony Settember 25
198. Nino Vaccarella 25

201-288

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1970
POZ. F1
1970
PKT F1
1970
201. Fritz Riess 24
201. Larry Crockett 24
201. Luigi Piotti 24
201. Brian Naylor 24
201. Bill Cheesbourg 24
201. A.J. Foyt 24
201. Peter de Klerk 24 13
201. Kurt Ahrens 24
209. Myron Fohr 23
209. Eugene Chaboud 23
209. Guy Mairesse 23
209. Ken Downing 23
209. Toni Ulmen 23
209. Rodney Nuckey 23
209. Duke Nalon 23
209. Duke Dinsmore 23
209. Cal Niday 23
209. Jack Turner 23
209. Red Amick 23
220. Duncan Hamilton 22
220. Helmut Niedermayr 22
220. Jim Rigsby 22
220. Theo Helfrich 22
220. Wolfgang Seidel 22
220. Roger Penske 22
220. Reine Wisell 22 22 15 4
227. Mack Hellings 21
227. Joe James 21
227. Don Beauman 21
227. Johnnie Tolan 21
227. Giulio Cabianca 21
227. Jackie Olivier 21
233. Bill Schindler 20
233. Graham Whitehead 20
233. Peter Hirt 20
233. Hans Klenk 20
233. Rudolf Krause 20
233. Gino Munaron 20
233. John Campbell-Jones 20
240. Brian Shawe-Taylor 19
240. Ernst Klodwig 19
240. Leslie Marr 19
240. Chuck Arnold 19
240. Paul Hawkins 19
240. Sam Tingle 19
240. Derek Bell 19 19 22 1
247. Leslie Thorne 18
247. Mike Sparken 18
247. Hans Von Stuck 18
247. Billy Garrett 18
247. Jim McWithey 18
247. Don Branson 18
247. Tim Parnell 18
247. Jo Schlesser 18
255. Elie Bayol 17
255. Alan Stacey 17
255. Shorty Templeman 17
255. Michael May 17
255. Peter Revson 17
255. Hans Herrmann 17
261. Raymond Sommer 16
261. Walt Brown 16
261. Charles de Tornaco 16
261. Bob Scott 16
261. Hermann Lang 16
261. Chris Bristow 16
261. Renato Pirocchi 16
261. Keith Greene 16
269. Spider Webb 15
269. Peter Broeker 15
269. Walt Hansgen 15
269. Joie Chitwood 15
273. Peter Walker 14
273. Gino Bianco 14
273. Eitel Cantoni 14
273. Peter Ashdown 14
273. Alberto Rodriguez Larreta 14
273. Chuck Daigh 14
273. Mario Andretti 14 14 15 4
280. Toni Branca 13
280. David Hampshire 13
280. Walt Ader 13
280. Max de Terra 13
280. David Piper 13
280. Heini Walter 13
280. Bernard Collomb 13
280. Peter Westbury 13
288. Dorino Serafini 12
288. Nello Pagani 12
288. Franco Rol 12
288. John Fitch 12
288. Albert Scherrer 12
288. Robert La Caze 12
288. Colin Davis 12
288. Fritz d’Orey 12
288. Harry Blanchard 12
288. Roberto Bonomi 12
288. Neville Lederle 12
288. Giacomo Russo 12
288. Jonathan Williams 12
288. Xavier Perrot 12
288. Dave Charlton 12 12

303-346

Kierowcy PKT eF1 PKT eF1
1970
POZ. F1
1970
PKT F1
1970
303. Tony Crook 11
303. Carl Scarborough 11
303. Oscar Alfredo Galvez 11
303. Andre Guelfi 11
303. Gerry Ashmore 11
303. Peter Ryan 11
303. Brian Redman 11
310. Arthur Legat 10
310. Jorge Daponte 10
310. Maria Teresa de Filippis 10
310. Nasif Estefano 10
310. Hap Sharo 10
310. Doug Serrurier 10
310. Ian Raby 10
310. Chris Lawrence 10
318. Franco Comotti 9
318. Robert O’Brien 9
318. Piero Drogo 9
318. Bob Drake 9
318. Bruce Johnstone 9
318. Rob Schroeder 9
318. Trevor Blokdyk 9
325. Tony Gaze 8
325. John Barber 8
325. Johnny Mantz 8
325. Ed Elisian 8
325. Ernie Pieterse 8
330. Frank Armi 7
330. Mario de Araujo Cabral 7
330. Fred Gamble 7
330. Jay Chamberlain 7
330. Brausch Niemann 7
330. David Prophet 7
330. Mike Fisher 7
337. Jimmy Jackson 6
337. Joe Fry 6
337. Charles Pozzi 6
337. Alessandro de Tomaso 6
341. Jan Flinterman 5
341. Alberto Uria 5
341. Oscar Gonzalez 5
341. Mike MacDowel 5
341. Ottorino Volonterio 5
346. Jean Lucas 2

Sezon 1970

Kierowca Zespół PKT eF1 ZA ES MC BE NL FR GB DE AT IT CA US MX
Denny Hulme McLaren Ford 1422213172019171816
Henri Pescarolo Matra 14017141213161611141710
Chris Amon March Ford 1371619181714182015
Jacky Ickx Ferrari 13110182024202118
Clay Regazzoni Ferrari 12717192320191217
Jean-Pierre Beltoise Matra 123201516819181314
Jack Brabham Brabham Ford 11423151018211215
Pedro Rodriguez BRM 11115111711212313
Jochen Rindt Lotus Ford 110111620202221
Rolf Stommelen Brabham Ford 95131417221613
Jackie Stewart March Ford 872116191219
Jo Siffert March Ford 8014911141616
Graham Hill Lotus Ford 711813121117
Francois Cevert March Ford 681016151512
Emerson Fittipaldi Lotus Ford 6715181024
Ronnie Peterson March Ford 5010121414
John Miles Lotus Ford 46191413
Peter Gethin McLaren Ford 41151511
John Surtees Surtees Ford 40131611
Ignazio Giunti Ferrari 3914718
George Eaton BRM 3491411
John Love Lotus Ford 331617
Jackie Oliver BRM 322012
Andrea de Adamich McLaren Alfa Romeo 261313
Reine Wisell Lotus Ford 2222
Derek Bell Surtees Ford 1919
Bruce McLaren McLaren Ford 1515
John Surtees McLaren Ford 1515
Dan Gurney McLaren Ford 1515
Mario Andretti March Ford 1414
Peter de Klerk Brabham Ford 1313
Dave Charlton Lotus Ford 1212
Johnny Servoz-Gavin March Ford 1212

Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów.

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu.
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej.

Jeżeli w danym wyścigu kilku kierowców zasiadało w danym bolidzie, ilość zdobytych punktów jest dzielona pomiędzy nich.