Ranking F1 1970-1979

Ranking F1 1970-1979

Kwiecień 18, 2019 Wyłącz przez Marek

Podsumowanie trzeciego dziesięciolecia Grand Prix Formula 1 za lata 1970-1979 według rankingu eF1.

Kierowcy

Kierowcy PKT eF1 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79
1. Emerson Fittipaldi168267111211222280210106152193130
2. Clay Regazzoni15301278812614127516522910679194
3. Jody Scheckter14132317245190270215172281
4. Carlos Reutemann13728117219223567257191177
5. Niki Lauda13121007315828324827313740
6. Ronnie Peterson12935018019218016311692104216
7. Patrick Depailler107125217199219153150108
8. James Hunt100112712817624918412017
9. John Watson97619011819893190187
10. Mario Andretti9391456682076157181259108
11. Jacky Ickx910131961671551159390111339
12. Denny Hulme89614288218244204
13. Jochen Mass892165317722518289150
14. Jacques Laffite81351172188245157
15. Alan Jones74975180154164176
16. Jackie Stewart73987196181275
17. Jean-Pierre Jarier664151294018210950139
18. Carlos Pace636769615112515830
19. Graham Hill60671861477620125
20. Francois Cevert55968143126222
21. Chris Amon55113711016735193053
21. Vittorio Brambilla55110398861757613
23. Jean-Pierre Beltoise53912373104123116
24. Rolf Stommelen5089588804032523685
25. Gilles Villeneuve44416188240
26. Henri Pescarolo4261406375287149
27. Hans-Joachim Stuck4156515931413962
28. Tom Pryce39055113222
29. Peter Revson376156220
30. Mike Hailwood3733410277160
31. Howden Ganley35010610512118
32. Didier Pironi343175168
33. Patrick Tambay3146317477
34. Brett Lunger299317710784
35. Riccardo Patrese2624512790
36. Gunnar Nilsson254120134
37. Arturo Merzario2503710858161912
38. Tim Schenken22385881337
39. Jo Siffert21580135
40. Wilson Fittipaldi211896161
41. Andrea de Adamich19126317757
42. Peter Gethin182419645
43. John Surtees17655121
44. Rene Arnoux17167104
45. Pedro Rodriguez16311152
46. Harald Ertl16235872614
47. Jackie Oliver15832308016
48. Reine Wisell151229336
48. Mike Beuttler1518269
50. Mark Donohue1482215111
51. Jean-Pierre Jabouille124145753
52. Hector Rebaque1187048
53. Nelson Piquet1172889
54. Jack Brabham114114
55. Gijs van Lennep11217331745
55. Patrick Neve11210102
55. Elio de Angelis112112
58. Jochen Rindt110110
58. Tony Brise110110
60. Guy Edwards1098029
61. Rupert Keegan1038914
62. Helmut Marko994059
63. Brian Redman98196019
63. Derek Daly985246
65. Hans Binder9393
65. Jan Lammers9393
67. Alex Ribeiro921577
68. George Follmer9191
69. Lella Lombardi906723
70. Nanni Galli81451224
71. Michel Leclere6969
72. Bob Evans685216
73. Dave Walker6565
74. Rikky von Opel622735
74. Vern Schuppan621646
74. Ian Scheckter62161333
74. Larry Perkins623923
78. David Hobbs551936
79. Keke Rosberg543717
80. David Purley482424
80. Francois Migault4848
82. John Miles4646
83. John Love443311
83. George Eaton443410
83. Renzo Zorzi44131417
86. Ignazio Giunti3939
87. Alessandro Pesenti-Rossi3838
88. Bruno Giacomelli37289
89. Dave Charlton36121014
90. Derek Bell351916
91. Eddie Keizan301515
92. Ingo Hoffman281216
93. Jo Bonnier2727
94. Richard Robarts2323
94. Noritake Takahara2323
96. Masahiro Hasemi2121
97. Sam Posey2020
98. Tom Belso1919
98. Danny Ongais1919
100. Ricardo Zunino1818
100. Geoff Lees1818
102. Dieter Quester1717
102. Helmuth Koinigg1717
102. Torsten Palm1717
102. Guy Tunmer1717
106. Skip Barber1616
106. Bobby Rahal1616
108. Bruce McLaren1515
108. Dan Gurney1515
108. John Cannon1515
108. Loris Kessel1515
108. Kunimitsu Takahashi1515
113. Teddy Pilette1414
113. Jim Crawford1414
115. Peter de Klerk1313
115. Damien Magee1313
115. Warwick Brown1313
115. Kazuyoshi Hoshino1313
115. Brian Henton1313
115. Emilio de Villota1313
121. Vic Elford1212
121. Johnny Servoz-Gavin1212
121. Patrick Gaillard1212
124. Francois Mazet1111
124. Boy Hayje1111
126. Ian Ashley1010
127. Luiz Bueno99

Konstruktorzy

Zespół PKT eF1
McLaren Ford 4013
Ferrari 3979
Tyrrell Ford 3551
Lotus Ford 3049
March Ford 2156
Brabham Ford 1942
Surtees Ford 1901
BRM 1628
Shadow Ford 1583
Brabham Alfa Romeo 984
Fittipaldi Ford 686
Hesketh Ford 664
Ligier Matra 605
Matra 540
Williams Ford 534
Ensign Ford 513
Wolf Ford 474
Arrows Ford 452
Penske Ford 444
Lola Ford 379
Iso Marlboro Ford 304
Ligier Ford 304
Renault 214
ATS Ford 201
Wolf-Williams 186
Hill Ford 118
Parnelli Ford 116
Frank Williams Racing Cars/Williams 109
Eifelland Ford 80
Martini Ford 67
Trojan Ford 37
Kojima Ford 34
March Alfa Romeo 31
Boro Ford 31
McLaren Alfa Romeo 26
Lec Ford 24
Alfa Romeo 22
Tecno 18

Ranking kierowców i konstruktorów Formula 1


Ranking oparty jest o historyczne dane zawarte na stronie formula1.com W zestawieniach uwzględnia się kierowców i zespoły, które zostały sklasyfikowane na mecie poszczególnych wyścigów. 

Ilość punktów za poszczególne wyścigi odpowiada ilości bolidów, które stanęły na starcie danego grand prix. Liczba bolidów odpowiada maksymalnej wartości przyznanej za pierwsze miejsce w wyścigu. 
Kolejne miejsca punktowane są o jedno oczko niżej. 

Jeżeli w danym wyścigu kilku kierowców zasiadało w danym bolidzie, ilość zdobytych punktów jest dzielona pomiędzy nich.